Niepowodzenie Meblarzy w Kaliszu – Dobry początek okazał się złudzeniem

Wydawało się, że piłkarze ręczni KS Meble Wójcik mają wreszcie okazję „przełamać się”na wyjeździe i wywieźć punkty z Kalisza. Beniaminek był jednak bardzo jednak waleczny, a w końcówce zachował więcej sił i wykazał większa dojrzałość. Dlatego elblążanie, mimo wyraźnego prowadzenia na początku, przegrali w sobotę (30 września) z MKS 21:25 (11:12).Wracają z pustymi rękami.

MKS Kalisz – Meble Wójcik Elbląg 25:21 (12:11)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Kiepulski – Miedziński, Lachowicz, Janiszewski-5, Nowakowski-2, Olszewski-6, Adamczak-4, Moryń-2, Kupiec-1, Tórz, Koper-1

Początek należał zdecydowanie do elblążan, którzy w 13 minucie spotkania prowadzili 7:3. Uważnie bronili, wykorzystując dobrą skuteczność Jakuba Olszewskiego, Bartosza Jniszewskiego i Adama Nowakowskiego. Grający wąskim składem elblążanie z minuty na minutę oddawali jednak inicjatywę. Od razu znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Jeszcze przed przerwa kaliszanie z nawiązką odrobili straty.

Po zmianie stron Meblarze zdołali wyrównać (33 min. 14:14), ale był to łabędzi śpiew. Do głosu doszli gospodarze. „Zamurowali” bramkę, sami wykorzystali kilka okazji w ataku. Odskoczyli na cztery trafienia ( 42 min. 19:15) i już do końca pilnowali przewagi jak źrenicy w oku.

Elblążanom zabrakło atutów by zaskoczyć przeciwników. Nie potrafili zniwelować różnicy, bo mieli duże problemy ze zdobywaniem bramek.