W Uranii Warmia-Energa od razu ruszyła z kopyta – Efektownie i skutecznie, czy już będzie z górki?

Po dwóch wyjazdowych porażkach Warmia Energa wreszcie zagrała w Uranii. Premiera nowego sezonu I ligi w Uranii wypadła bardzo okazale, bowiem szczypiorniści olsztyńscy rozgromili w niedziele (1 października) rezerwy Orlenu Wisły Płock 29:18 (16:8). Gospodarze połączyli widowiskowy styl ze skutecznością. Snajperskie wyczyny Marcina Malewskiego to norma, tym razem wtórował mu Paweł Deptuła (8 bramek)

Warmia Energa Olsztyn – Orlrn Wisła II Płock 29:18 (16:8)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Piotr Dzido-1,Daniel Żółtak-1, Sebastian Koledziński-2 Tomasz Pasymowski-1, Marcin Malewski-8, Łukasz Kozakiewicz, Radosław Dzieniszewski- 2, Wojciech Golks-1,Karol Królik-2, Michał Sikorski-3, Paweł Deptuła-8

Gospodarze od razu przęjeli inicjatywę i po 7 minutach było już 6:1. Jak to bywa po euforii przychodzi dekoncentracja. Rozluźnienie szyków obronnych spowodowało, że Wisła wróciła do gry i „podciągnęła” wynik ma 6:8 w 17 minucie. Ale był to chwilowy kryzys Warmii, która pod koniec pierwszej części znów zagrała na najwyższych obrotach. Sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy Olsztyna graniczyło z cudem, a szybkie akcje w ataku były nie do zatrzymania. Rezultat 16:8 na półmetku dawał już gwarancję zdobycia pierwszych punktów, ale trener Daniel Żółtak nie odpuszczał i mobilizował podopiecznych do walki.

W 40 minucie Warmia prowadziła już 20:9 i nic złego stać się nie mogło tym bardziej, że rywale sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Nic dziwnego, że w ostatnich minutach szanse gry otrzymali debiutanci, którzy musza nabierać doświadczenia, bo sezon jest długi i wyczerpujący.

Najważniejsze, że Warmia zdołała się przełamać i do kolejnych spotkań przystąpi z dużo większą swobodą.

WKS Grunwald Poznań - KPR Gwardia Koszalin 30 : 24

MKS Mazur Sierpc - SMS ZPRP Gdańsk 25 : 22

MKS Nielba Wągrowiec - Real Astromal Leszno 28 : 29

Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS UZ Zielona Góra 25 : 25

KS Stal Gorzów - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 25 : 18

AZS UW Warszawa - SPR GKS Żukowo 29 : 24

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Orlen Wisła II Płock 29:18