Meblarze bez szans w starciu z mistrzem – Vive oczywiście nieosiągalne...

Trudno było się spodziewać, że piłkarze ręczni KS Meble Wójcik nawiążą walkę z etatowym mistrzem Polski – PGE Vive Kielce. Choć zespoły występują w tej samej superlidze dzieli ich różnica kilku sportowych klas. Wtorkowy (3 października) w pełni potwierdził prognozy. Elblążanie doznali we własnej hali wysokiej porażki 22:38 (10:21). Można bylo delektować się pojedynczymi akcjami, bo już po kwadransie przewaga faworytów była ogromna.

Meble Wójcik Elbląg – PGE Vive Kielce 22:38 (10:21)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Ram – Grzegorek 2, Miedziński, Lachowicz, Janiszewski 3, Szopa, Nowakowski 1, Załuski 1, Olszewski 2, Adamczak 4, Moryń 6, Kupiec 3, Tórz

PGE Vive Kielce: Szmal, Wałach – Jurecki 4, Bis, Dujszebajew 1, Kus 3, Aguinagalde 3, Bielecki 2, Jachlewski 4, Strlek 6, Janc 3, Lijewski 5, Zorman, Mamić 3, Djukic 6

Gospodarze prowadzili tylko raz, kiedy w 1 minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Janiszewski i było 1:0. Oczywiście wywołało to entuzjazm, który niestety szybko zgasili kielczanie zdobywając cztery bramki z rzędu. Przewaga gości systematycznie rosła. W 15 min. było 9:3, w 20 min 13:4, a na półmetku 21:10. Po przerwie dominacja Vive też nie podlegała dyskusji, ale uczestnicy Ligi Mistrzów nie silili się na ustanawianie rekordów, a ambitnie grający elblążanie starali się jak mogli by końcowy wynik wyglądał w miarę przyzwoicie. Udało się to tylko częściowo, bo jednak 16 bramek różnicy to jednak dużo, chyba za dużo, zwłaszcza gdy się gra u siebie.

Mecz z mistrzem mamy za sobą, teraz trzeba skupić się na spotkaniach z rywalami, gdzie zdobycie kolejnych punktów jest realne.

1. NMC Górnik Zabrze 5 148:118 18

2. PGE VIVE Kielce 5 183:111 17

3. MMTS Kwidzyn 5 136:141 12

4. Zagłębie Lubin 5 148:142 10

5. Chrobry Głogów 5 138:134 7

6. Meble Wójcik Elbląg 5 110:116 7

7. Spójnia Gdynia 5 124:155 3

8. KPR Legionowo 5 118:138 2