Z dużej chmury mały deszcz – Kram Start nie zaistniał w Lubinie

Zapowiadany na piątek (6 października) jako mecz na szczycie superligi piłkarek ręcznych Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg absolutnie nie spełnił oczekiwań. Przynajmniej jeśli chodzi o zespół elbląski, który zawiódł na całej i doznał wysokiej porażki 24:35 (10:17).Po fatalnym początku był wprawdzie krótki moment, kiedy Start „złapał” kontakt, ale w końcówce pierwszej części stracił wszystko. Po przerwie już się nie podniósł.

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 35:24 (17:10)

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam, Choromańska, Świerczek-2, Waga-1, Jędrzejczyk-2, Dorsz-1, Kwiecińska-3, Kozimur-5, Szynkaruk, Gerej-1, Lisewska-1, Stokłosa-2, Świerżewska-3, Yashchuk-3

Zaczęło się fatalnie. Po 10 minutach lubinianki (do tej pory nie poniosły porażki w superlidze) prowadziły już 5:0. Dopiero wtedy drużyna gości obudziła się i zaczęła odrabiać straty. W 20 minucie było już tylko 9:7 dla Zagłębia i wydawało się, że wszystko jest jeszcze możliwe. Niestety przed przerwa elblążanki znów miały totalny przestój i schodziły na pauzę przy wyniku 10:17. Po zmianie stron Zagłębie umocniło przewagę (20:10) i ta różnica utrzymała się do końca. Można było liczyć się z porażką, ale ten rezultat to prawdziwa klęska.