Daleka podróż do Koszalina i efektowne zwycięstwo – Warmia Energa wraca na właściwe tory

Piłkarze ręczni Warmii Energa po kiepskiej inauguracji wracają do równowagi. Po efektownym zwycięstwie przed tygodniem nad rezerwami Orlenu Wisły Płock w sobotę (7 października) pokonali na wyjeździe Gwardie Koszalin 30:20 (14:7). Mecz bez historii z wyraźną dominacją olsztynian, którzy zagrali na miarę oczekiwać: bez przestojów, konsekwentnie i skutecznie.

KPR Gwardia Koszalin – OKPR Warmia-Energa Olsztyn 20:30 (7:14)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś i Jakub Pikura oraz Karol Królik-3, Piotr Dzido, Tomasz Pasymowski, Michał Sikorski-2, Łukasz Kozakiewicz, Wojciech Golks-3, Daniel Żółtak-3, Paweł Deptuła-2, Radosław Dzieniszewski-4, Marcin Malewski-10, Sebastian Koledziński-3

Olsztynianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Po 10 minutach prowadzili 7:2 i to pozwoliło na swobodną kontrolę. Gospodarze mimo wysiłków nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej defensywy. Mogła tez zaimponować współpraca obrońców z bramkarzami. Goście nie musieli się śpieszyć, akcje rozgrywali rozsądnie, a przy przejęciu piłki przeprowadzali skuteczne kontry.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Warmia Energa powiększała różnicę, nie groziła nam sytuacja z poprzednich wyjazdów, gdzie w 55 minucie rywale potrafili odwrócić sytuację. Najważniejsze, że zespół prezentuje się coraz lepiej i po porażkach w pierwszych dwóch kolejkach wrócił na właściwe tory.

W Koszalinie cała drużyna zasłużyła na uznanie, pierwszoplanową postacią był zdobywca dziesięciu bramek Marcin Malewski.

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Grudziądz 26 : 29

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - AZS UW Warszawa 28 : 24

KPR Gwardia Koszalin - OKPR Warmia Energa Olsztyn 20 : 30

AZS UZ Zielona Góra - WKS Grunwald Poznań 26 : 29

Real Astromal Leszno - Polski Cukier Pomezania Malbork 31 : 28

Orlen Wisła II Płock - MKS Mazur Sierpc godz. 15:00

SPR GKS Żukowo - MKS Nielba Wągrowiec godz. 17:00

1.WKS Grunwald Poznań 4 113:91 12