W II lidze – Szczypiorniak „zapłacił” za błędy, Jeziorak (FOTO) zagroził Samborowi

W kolejnym meczu II ligi piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał w sobotę (28 października) we własnej hali z Tytanami Wejherowo 21:26 (10:11). O wyniku zadecydowała przede wszystkim seria błędów przed przerwą, kiedy gospodarze roztrwonili dużą przewagę.W Suszu Jeziorak Iława nieznacznie przegrał z Samborem Tczew 35:37 (16:19), ale pozostawił dobre wrażenie. MKS MOSiR Kętrzyn tym razem pauzuje.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Tytani Wejherowo 21:26 (10:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek, Jakub Ałaj Michał Bieluch oraz, Jakub Jurewicz, Piotr Deptuła-6, Krzysztof Kowalski, Grzegorz Kozłowski-5, Patryk Buluk-1, Rafał Pedynkowski, Adam Jastrzębski, Adam Cudzewicz, Adam Malina-1, Konrad Domian, Jakub Ostrówka-7, Igor Graczyk-1, Sebastian Brozda.

Olsztynianie rozpoczęli mecz bardzo obiecująco. Po kwadransie prowadzili 6:2, a po 20 minutach 10:4. Pod koniec pierwszej części nastąpiło jednak zupełne tąpnięcie. Ani razu nie trafiliśmy do siatki, tymczasem goście zanotowali serię siedmiu bramek z rzędu Był to efekt wielu błędów technicznych, niecelnych rzutów olsztynian , co rywale wykorzystali bezlitośnie. I zamiast sporej zaliczki, która pozwoliłaby na spokojna grę, po przerwie trzeba było walczyć o każdą piłkę.

I olsztynianie walczyli, tego im odmówić nie można. W 44 minucie było 14:15 i wówczas Tytani znów nam odskoczyli. W 55 min zredukowaliśmy przewagę gości do dwóch trafień (20:22), ale finisz okazał się zupełnie nieudany i przegraliśmy 21:26.

W lidze liczy się przede wszystkim równa gra. To nie jest niestety domeną młodości, a właśnie tacy zawodnicy grają przede wszystkim w dzisiejszym Szczypiorniaku. Goście wykorzystali swe doświadczenie, także warunki fizyczne i wywieźli ze stolicy Warmii i Mazur komplet punktów.

Jeziorak Iława – Sambor Tczew 35:37 (16:19)

ITS Jeziorak Iława: Dudek, Kapciński - Malinowski, Kosopud, Jarząb, Zawłocki, Baliński, Gostrowski, Miklewski, Lewalski, Szymaniak, Mkrtchyan, Idzikowski, Minder, Wierzbicki, Zagrajek

Iławianie w gościnnej hali w Suszu (obiekt w Iławie jeszcze długo będzie w remoncie) rozegrali dobre spotkanie, a porażka różnica dwóch bramek po wyrównanej grze na pewno wstydu nie przynosi. Goście byli faworytami i wygrali zasłużenie, bowiem prowadzili przez całe spotkanie, ale cały czas czuli na plecach oddech przeciwnika. Zespół z Iławy walczył ambitnie zmniejszał różnicę do dwóch trafień, ale więcej zdziałać nie mógł. Oczywiście wynikało to również z błędów technicznych i braku skuteczności, ale przecież Jeziorak mimo niewątpliwych wzmocnień, jest beniaminkiem i musi jeszcze nabrać II-ligowego doświadczenia.

MKS Brodnica - AZS UKW Bydgoszcz 28:27 (15:13)

Jeziorak Iława - Sambor Tczew 35:37 (16:19)

AZS UMK Toruń - KPR Gryfino 27:28 (14:10)

Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo 21:26 (10:11)

SMS ZPRP II Gdańsk - Borowiak Czersk 43:20 (24:12)

1 SMS ZPRP II Gdańsk 6 18 210:113

2 MKS Brodnica 6 15 181:152

3 Sambor Tczew 4 12 135:96