W III lidze – Ełczanom zabrakło „zdrowia”,

W niedzielę (29 października) w ełckiej hali widowiskowo - sportowej rozpoczął się kolejny sezon III Podlaskiej Ligi Piłki Ręcznej mężczyzn, w którym występują trzy zespołu z Warmii i Mazur: Ełcki Klub SportowySzczypiorniak”,Uczniowski Klub SportowyJaćwingowie Gołdap oraz MLKS Czarni Olecko i dwa z Podlasia: Bestios Białystok i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Nowe Piekuty.

Inauguracja nie była pomyślna dla EKS Szczypiorniak, który przegrał z SPR Nowe Piekuty 29:32. Drugi mecz premierowej kolejki między Jaćwingami i Czarnymi Olecko odbędzie się w innym terminie.

EKS Szczypiorniak – SPR Nowe Piekuty 29:32 (14:13)

EKS Szczypiorniak: ZALEWSKI Jakub, HERMANOWSKI Bartosz, PSTRĄGOWSKI Piotr (3), AKACKI Jakub, WOJCIECHOWSKI Adrian (11), BRZUCHALSKI Jakub, JABŁOŃSKI Kamil (4), MISZTAL Przemysław (1), BUĆKO Artur (9), MYSZCZYŃSKI Sebastian, CZYŻ Aleksander, ZAPOLSKI Artur (3), KARCZEWSKI Jakub (2), MYSZCZYŃSKI Emanuel

SPR Nowe Piekuty : NIEMYJSKI Adrian, NIEMYJSKI Krystian, ŚLIWOWSKI Jakub, BRONIEK Rafał (1), JANKOWSKI Mariusz (3), KRASSOWSKI Mateusz (4), ŁASZCZUK Szymon, PIEKUTOWSKI Marcin (11), PIEKUTOWSKI Michał, PRUSZYŃSKI Karol (6), BRONIEK Jakub, ŁAPIŃSKI Michał, KOSTRO Adrian (2), ZAKRZEWSKI Gustaw, KOSTRO Rafał (5).

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Funkcjonowało wszystko: obrona, atak, bramkarz, dopisywała skuteczność. W 12 minucie EKSS prowadził już 9:4. Piekuty jednak rozpoczęły pogoń wykorzystując brak ogrania i kondycji ełckich zawodników. Do przerwy na tablicy było już tylko 14:13 dla Szczypiorniaka.

Po zmianie stron Piekuty w dalszym ciągu atakowały wprowadzając zamieszanie w szeregach ełckiej drużyny . Goście jednak też popełniali wiele błędów. W 46 minucie ełczanie doprowadzili do remisu 22:22 i gdy już myśleli, że passa się odwróciła. Tymczasem trzy kary dwuminutowe oraz wykluczenie z dalszej gry kapitana EKSS Kamila Jabłońskiego, ukaranego czerwona kartką, praktycznie przekreśliło szanse pozytywny wynik inauguracyjnego meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:29 dla gości.

Uczestnictwo Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak” w rozgrywkach III ligi współfinansowane jest z budżetu Urzędu Miasta Ełku i Starostwo Powiatowe. Następny mecz ełczanie zagrają 11 lub 12 listopada w Białymstoku.