Bestios lepszy na finiszu od EKS-u – Na 8 minut przed końcem był remis

Piłkarze ręczni EKS Szczypiorniak Ełk przegrali w niedziele (12 listopada) na własnym boisku z Bestiosem Białystok 27:32 (11:14). Zabrakło tego samego co w premierze III ligi czyli: kondycji i koncentracji w ostatnich minutach. Na 8 minut przed końcem notowaliśmy remis 25:25 i wówczas do głosu doszli goście. Wykorzystali błędy ełckich zawodników i po szybkich kontrach uzyskali przewagę.

EKS Szczypiorniak Ełk – Bestios Białystok 27:32 (11:14)

EKS Szczypiorniak; Emanuel Muszczyński oraz Jakub Zalewski, Bartosz Hermanowski, Piotr Pstrągowski-1, Jakub Akacki, Kamil Jabłoński-11, Przemysław Misztal, Artur Bućko-5, Sebastian Myszczyński, Aleksander Czyż-2, Artur Zapolski-4, Adam Ziarnicki-4

Mecz od pierwszych minut był emocjonujący. Obie drużyny walczyły jak równy z równym. Nie można było przewidzieć ostatecznego wyniku. Ostatnie minuty pierwszej polowy należały jednak do gości. Brak koncentracji gospodarzy i szereg błędów pozwoliły rywalom na objęcie prowadzenia 14:11.

Druga połowa to już gonitwa bramkowa ełczan. Dopiero w 52 minucie meczu udało się doprowadzić do remisu 25:25. Jednak ze względu na brak kondycji EKSS zatrzymał się i do 60 minuty gospodarze zdobyli tylko 2 bramki, natomiast goście - 7. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:27 dla gości. O waleczności przeciwników świadczyć może 5 kar dwuminutowych i 6 przyznanych Szczypiorniakowi rzutów karnych. Wśród gospodarzy tylko jeden zawodnik został wyłączony z gdy na 2 minuty a sędziowie przyznali gościom 4 rzuty karne. Rewelacyjnie w bramce, kolejny już raz, zaprezentował się Emanuel Myszczyński. Następny mecz ełczanie zagrają w u siebie 3 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00.

Uczestnictwo Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak w III podlaskiej lidze piłki ręcznej jest współfinansowane z budżetu Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku.

Wielkie podziękowania dla grona kibiców, których obdarowano nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i partnerów klubu.