Warmia Energa idzie za ciosem – Z Żukowem na luzie, widać swobodę i rezerwy...

Piłkarze ręczni Warmii Energa Olsztyn kontynuują zwycięską passę. W niedzielnym (12 listopada) meczu w Uranii z GKS Żukowo byli zdecydowanym faworytem i swój obowiązek spełnili bez zarzutu. Wygrana 35:26 (16:10) nie podlegała dyskusji. Można się przyczepić do drobnych potknięć, ale w tym spotkaniu różnica w umiejętnościach była widoczna i gdy olsztynianie sprężali się od razu zyskiwali przewage.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – SPR GKS Żukowo 35:26 (16:10)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński-1 oraz Karol królik-1, Sebastian Koledziński-3, Michał Sikorski-3, Tomasz Pasymowski, Piotr Dzido-2, Marcin melewski-6, Paweł Deptuła-3, Wojciech Golks-2, Radosław Dziniszewski-7, Daniel Żółtak-4.

Zaczęło się od dwóch celnych trafień Sebastiana Koledzińskiego, za chwilę poprawili Marcin Malewski i Daniel Żółtak. Po trzech minutach było już 4:1, co trochę olsztynian zdekoncentrowało. Goście nawiązali walkę, doprowadzili nawet do remisu. Gdy jednak olsztynianie znów włączyli wyższy bieg to zwiększali dystans błyskawicznie. Ostatnie dziesięć minut pierwszej części wygrali 6:2 i schodzili na przerwę przy wyniku 16:10.

W 40 minucie przewaga sięgała już 11 trafień i mecz był rozstrzygnięty. Na tablicę mało kto zwracał uwagę, większe zainteresowanie wywoływały pojedyncze zagrania, ładne rzuty i efektowne interwencje bramkarzy, a tych nie brakowało.

W każdym razie spotkanie toczyło się pod absolutna kontrolą gospodarzy , a w poczynaniach Warmii widać coraz większy porządek i coraz szerszy repertuar. Olsztynianie na pewno nie byli zmuszeni do maksymalnego wysiłku, widać, że tkwią w nich rezerwy, które w razie potrzeby można uruchomić. Warto też pamiętać, że w składzie zabrało Michała Krawczyka i Łukasza Kozakiewicza, a przy wąskiej ławie olsztynian każda absencja jest problemem.

Nie da się ukryć, że ostatnie występy Warmii nastrajają optymistycznie. Czekamy jeszcze na większy udział w grze młodych zawodników, ale trzeba być cierpliwym. Daniel Żółtak wie co robi, przynajmniej na to wskazują wyniki i forma jego podopiecznych.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Orlen Wisła II Płock 24 : 20

WKS Grunwald Poznań - MKS Nielba Wągrowiec 22 : 23

MKS Mazur Sierpc - Real Astromal Leszno 24 : 27

KS Stal Gorzów - KPR Gwardia Koszalin 34 : 24

AZS UW Warszawa - Polski Cukier Pomezania Malbork 34 : 35

MKS Grudziądz - AZS UZ Zielona Góra 29 : 34

OKPR Warmia Energa Olsztyn - SPR GKS Żukowo 35 : 26

1. MKS Nielba Wągrowiec 8 233:201 17