Czarni Olecko nie sprostali Nowym Piekutom – Derby w Ełku zdecydowanie dla Szczypiorniaka

W meczu III ligi Podlaskiej piłkarze ręczni Czarnych Olecko przegrali w piątek (1 grudnia) z zespołem SPR Nowe Piekuty 29:32. Niespodzianki więc nie było, choć gospodarze walczyli ambitnie, szoda, że nie wytrzymali końcówki. W niedzielnej potyczce EKS Szczypiorniak wygrał w Ełku z Jaćwingami Gołdap 38:29 i było to spotkanie bez wielkiej dramaturgii.

Czarni Olecko – SPR Nowe Piekuty 29:32 (14:13)

Czarni Olecko: Kamil Sosnowski, Damian Bielecki, Tomasz Jegliński, Brajan Bagiński, Hubert Dłużniewski, Jakub Domel, Jakub Sobolewski, Patryk Słabiński, Dawid Słabiński (czerwona kartka), Filip Janicki, Mateusz Żenda, Marcel Szupieńko, Jakub Gabruś, Filip Grudziński,

Gospodarze w tym sezonie nie maja wielkich aspiracji, raczej skupiają się na pracy z młodzieżą byli bliscy zwycięstwa. Po przerwie w 34 minucie prowadzili 18:14, ale w końcówce do głosu doszli rywale. Jeszcze w 57 minucie był remis 29:29, ale potem bramki rzucali już tylko zawodnicy z Nowych Piekut, którzy pokonali w tej rundzie wszystkie zespoły z Warmii i Mazur.

EKS Szczypiorniak Ełk – UKS Jaćwingowie Gołdap 38:29

EKKS Szczypiorniak: ZALEWSKI Jakub (1), HERMANOWSKI Bartosz (1), PSTRĄGOWSKI Piotr (3) (1), AKACKI Jakub (2), GÓRSKI Krystian, JABŁOŃSKI Kamil (4), MISZTAL Przemysław (4), BUĆKO Artur (3), MYSZCZYŃSKI Sebastian, CZYŻ Aleksander (5), ZAPOLSKI Artur (2), ZIARNICKI Adam (6), WOJCIECHOWSKI Adrian (8), MYSZCZYŃSKI Emanuel (GK). Trener Dariusz Malinowski

UKS Jaćwingowie: RUKSZA Marcin, SZREJDER Jacek, JANKOWSKI Robert, RZEŹNICKI Krzysztof, CZAJKOWSKI Filip (3), GODLEWSKI Kamil, MROZOWSKI Rafał, SITEK Konrad (6), SZTUK Mateusz (6), KAZIMIERSKI Michał (6), CZYGIER Adrian (4), PUCHŁOWSKI Krystian (1) ĆWIKOWSKI Mieczysław (3), BUKOWSKI Gabriel, KUŹNICKI Bartłomiej, ŚNIOSEK Rafał .Trener Andrzej Sztuk

Mecz od początku kontrolowali gospodarze. Dopiero w 6 minucie goście pierwszy raz pokonali dobrze spisującego się Emanuela Myszczyńskiego. Wówczas wynik na tablicy wskazywał 4:1. Do końca pierwszej połowy goście gonili wynik kilkakrotnie zbliżając się do remisu. Jednak nie udało im się to w trakcie meczu. Należy zaznaczyć, że w drużynie Jaćwingów zabrakło najlepszego snajpera Tomasza Szyszkowskiego. Mimo to gołdapianie ani na chwilę odpuścili, grając zacięcie do końcowego gwizdka.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:14 dla gospodarzy. Taki wynik pozwolił zawodnikom Szczypiorniaka spokojnie wyjść na druga połowę meczu. Znając jednak przeciwników, ełczanie nie zlekceważyli Jaćwingów, zdając sobie sprawę, że są cały czas groźni. Przecież gołdapianie zremisowali z Bestiosem Białystok, z którym ełczanie przegrali 3 bramkami. Świadczy to o dużych możliwościach tej drużyny. Tym bardziej cieszy niedzielne zwycięstwo . Następne spotkanie EKSS rozegra z Czarnymi Olecko w dniu 10 grudnia 2017 o 17:00 w na hali Lega.

Mecze ligowe Ełskiego Klubu Sportowego Szczypiorniak współfinansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego.