W II lidze: ITS Jeziorak zdobył Toruń, derby w Kętrzynie pod dyktando Szczypiorniaka

W sobotę (2 grudnia) grały wszystkie zespoły Warmii i Mazur reprezentujące nas w II lidze piłkarzy ręcznych. Najwcześniej odbył się mecz w Toruniu, gdzie gościł ITS Jeziorak i odniósł bardzo cenne zwycięstwo 31:28. Iławianie zagrali mądrze, zapewnili sobie zaliczkę, która gwarantowała w miarę spokojna końcówkę. W Kętrzynie w  derby: MKS MOSiR wysoko przegrał z KS Szczypiorniak Olsztyn 24:35 (10:16)

AZS UMK Toruń – ITS Jeziorak Iława 28:31 (12:13)

IKS Jeziorak Iława: Prorok, Dudek, Kapciński – Maćkowski 8, Jarząb 7, Wierzbicki 5, Malinowski 5, Zagrajek 3, Idzikowski 2, Gostrowski 1, Baliński, Kosopud, Kamiński, Zawłocki, Miklewski, Minder

Pierwsza polowa bardzo wyrównana, z dużą liczba błędów z obu stron. Gospodarze szczególną opieką otoczyli Macieja Malinowskiego i częściowo udało im się ograniczyć jego snajperskie popisy, bowiem zdobył pięć bramek, a często notuje dwucyfrowy bilans. Po zmianie stron iławianom udało się odskoczyć na sześć trafień i to był wystarczający wentyl bezpieczeństwa by uniknąć w końcówce nerwowych chwil. Wprawdzie akademicy nieco zredukowali straty, ale zwycięstwo gości nie podlegało dyskusji. Mimo pewnych niedostatków dobrze rozegramy taktycznie mecz i bardzo cenne trzy punkty.

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 24:35 (10:16)

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka, Sławomir Tymoszuk-1, Paweł Dziakiewicz-2, Jan Guźniczak-0, Karol Niedziałkowski-0, Dominik Pałasz-5, Krzysztof Kręciewski-6, Bartosz Pietrasik-6 Maciej Wójcik-0, Tomasz Mikłasz-2,Mateusz Jasionek-2

KS Szczypiorniak Olsztyn: Adrian Stachyra, Arkadiusz Dudek , Jakub Jurewicz-3, Piotr Deptuła-2, Robert Targoński-8, Grzegorz Kozłowski-9, Adam Cudzewicz-4, Adam Malina-3, Przemysław Mosiewicz-2, Konrad Domian-0, Sebastian Brozda-0, Jakub Ostrówka-4

Po niespodziewanym sukcesie kętrzynian w Bydgoszczy kibice liczyli na kolejne zwycięstwo, przecież młody zespół z Olsztyna nie należy do czołówki rozgrywek. Gospodarze rozpoczęli z animuszem i nawet prowadzili 3:2, ale od 10 minuty to olsztynianie dyktowali warunki. Bardzo dobrze ustawiali się do kontry i właśnie po szybkich atakach zdobywali większość bramek. Już do przerwy wypracowali sobie wysoką zaliczkę, ale najwięksi optymiści w Kętrzynie liczyli jeszcze na zryw ich zespołu. Po przerwie jednak przewaga Szczypiorniaka wzrosła i w efekcie to goście odnieśli efektowny sukces. Zaimponowali zwłaszcza bardzo młodzi zawodnicy: Robert Targoński i Grzegorz Kozłowski, którzy we dwójkę zdobyli 17 bramek.