Meblarze o klasę lepiej niż z Wybrzeżem - W Kwidzynie to nie wystarczyło

Czarna passa elblążan trwa. Po fatalnym występie u siebie z Wybrzeżem w sobotę (2 grudnia) KS Meble Wójcik przegrał w Kwidzynie z MMTS 21:27 (11:15). Goście nie byli w tym meczu faworytem, ale podjęli rękawicę i nie poddali się. Walczyli na całej długości i szerokości boiska, gospodarze nie mogli być pewni zwycięstwa. Dopiero w końcówce osiągnęli bezpieczna przewagę.

MMTS Kwidzyn – KS Meble Wójcik 27:21 (15:11)

Meble Wójcik Elbląg: Kiepulski, Ram – Grzegorek, Miedziński, Janiszewski-4, Szopa-1, Nowakowski, Adamczak-3, Netz, Moryń-3, Kupiec 6, Koper-5

Wprawdzie w Kwidzynie Meblarze zagrali o klasę lepiej niż z Wybrzeżem, ale za wrażenie artystyczne nikt punktów nie przyznaje. Trzeba jednak przyznać, że goście długo stawiali opór wytrawnym ligowcom i poważnie im zagrozili. Początek należał do Meblarzy, którzy w 12 minucie prowadzili 6:4. Niestety nie udało się utrzymać koncentracji na najwyższym poziomie i rywale to wykorzystali. Szybko zdobyli trzy bramki z rzędu, i już po kwadransie było 7:6 dla Kwidzyna. Do przerwy różnica wzrosła do czterech trafień, co jeszcze nie przesądzało sprawy, bo w pierwszej części były okresy dobrej gry.

Martwił tylko fakt, że ławka jest krótka a w spotkaniach superligi wysiłek ogromny. Elblążanie trzymali się dzielnie. W 45 minucie przewaga gospodarzy zmalała do dwóch trafień (20:18), w 51 minucie było jeszcze 22:20 dla Kwidzyna. Niestety w końcówce Meblarze nie dali rady. Nie chodzi tylko brak sił. W pewnym momencie musieli zaryzykować, by dojść przeciwników, wtedy zawsze istnieje ryzyko popełnienia błędów, MMTS to wykorzystał i ostatecznie wygrał 27:21.

Elblążanie zagrali bardzo ambitnie. Wyróżnili się: Mikołaj Kupiec, Filip Koper i Bartosz Janiszewski