„Sportowy Mikołaj Zaprasza Elbląg 2017” - Tradycja i duże korzyści

Fot. OSPR Elbląg facebook (ilustracja)

Turnieje pod hasłem „Sportowy Mikołaj Zaprasza”, organizowane przez Szkołę Podstawową nr 9 na elbląskiej Zawadzie, to już prawie 20-letnia tradycja. Biorą w nich udział piłkarki ręczne i piłkarze ręczni z klubów sportowych i gimnazjów województwa pomorskiego oraz z Warmii i Mazur.

Turniej „Sportowy Mikołaj Zaprasza” to święto piłki ręcznej, to także jedna z największych imprez sportowych, odbywających się co roku w grudniu w Elblągu, a do tego ciesząca się sporym zainteresowaniem. Głównym organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. „Józefa Piłsudskiego” w Elblągu, która słynie ze szkolenia młodych piłkarzy ręcznych i piłkarek ręcznych. Współorganizatorami są Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, udostępniający na potrzeby turnieju swoje hale sportowe. Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” Elbląg również mocno wspiera organizatorów turniejów.

„Sportowy Mikołaj Zaprasza” to okazja do tego, by sprawdzić umiejętności uczniów w rywalizacji z rówieśnikami z innych miast województw pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. W tym roku odbędą się w 3 turnieje dla dwóch kategorii wiekowych. Weźmie w nich udział 19 drużyn, między innymi z Gdańska, Czerska, Ryjewa, Kowalewa Pomorskiego.

5 grudnia swoje zmagania sportowe rozpoczną dziewczęta z rocznika 2002, turniej odbędzie się w hali MOS Elbląg od godziny 9 30 – 16 00 . Tydzień później 12 grudnia odbędą się dwa równoległe turnieje – w hali IV LO rywalizować będą dziewczęta – rocznik 2003, natomiast w hali MOS Elbląg swoje mecze rozgrywać będą chłopcy z tego samego rocznika. Początek zawodów planowany jest na godzinę 9 30 , natomiast wspólne uroczyste zakończenie turniejów odbędzie się na hali MOS o godzinie 16 00 .

W organizacji turnieju pomagają również sponsorzy, dyrekcja szkoły, MOS w Elblągu. Dzięki nim wszystkim trzy najlepsze drużyn w każdej kategorii wiekowej otrzymają puchary, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wyróżniający zawodnicy otrzymają wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych, będą też słodycze dla wszystkich uczestników. Jesteśmy przekonani, że walka sportowa będzie trwała aż do ostatniego gwizdka. Wszystkie zespoły liczą na sportowy doping licznie przybyłych kibiców.

XIX turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców

Terminarze

05.12.2017 r.

- hala sportowa MOS Elbląg, ul. Kościuszki 77a

od godziny 9 30 - 16 00 - dziewczęta rocznik 2002

1. Gimnazjum nr 1 Elbląg

2. GUKS „Bellator” Ryjewo

3. LUKS POL Czersk

4. UKS „Olimpijczyk” Kowalewo Pomorskie

12.12.2017 r.

- hala sportowa MOS Elbląg, ul. Kościuszki 77a

od godziny 9 30 - 16 00 - chłopcy rocznik 2003

- hala sportowa IV LO Elbląg, ul. Sienkiewicza 4

od godziny 9 30 - 16 00 - dziewczęta rocznik 2003

Chłopcy:

1. Gimnazjum nr 1 Elbląg

2. MKS „Truso” Elbląg – rocznik 2002 - PK

3. MLKS „Borowiak” Czersk

4. UKS PTF Gdańsk

5. UKS „Conrad” Gdańsk

6. UKS „Szczypiorniak” Gdańsk

7. GUKS „Bellator” Ryjewo

Dziewczęta

1. Gimnazjum nr 1 Elbląg

2. LUKS POL Czersk I

3. UKS PTF Gdańsk

4. UKS „Olimpijczyk” Kowalewo Pomorskie

5. UKS „Conrad” Gdańsk

6. UKS „Szczypiorniak” Gdańsk

7. GUKS „Bellator” Ryjewo

8. LUKS POL Czersk II

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn