Górnik Zabrze nie dał szans Meblarzom – Frustracja narasta

Po niezłym w sumie występie w Kwidzynie kibice piłkarzy ręcznych KS Meble Wójcik liczyli, że elblążanie w swojej hali stawią czoła Górnikowi Zabrze. Tymczasem w środę (6 grudnia) ponieśli kolejną bardzo wysoka porażkę 17:28 (7:12). Był to typowy mecz do jednej bramki, w którym gospodarze ani przez moment nie zagrozili rywalom. To zaczyna być coraz bardziej frustrujace by w elicie różnica w umiejętnościach była tak duża.

Meble Wójcik Elbląg – NMC Górnik Zabrze 17:28 (7:12)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Kiepulski, Ram – Pi. Adamczak 2, Grzegorek 1, Janiszewski, Szopa 2, Nowakowski 3, Netz 2, Moryń 3, Kupiec 3, Koper 1, Miedziński.

NMC Górnik Zabrze: Galia – Głuch 2, Fąfara, Gromyko 5, Tomczak 1, Sluijters 1, Tatarincew, Gliński, Gogola 2, Tokaj 1, Matuszak 3, Bąk 9, Francik, Adamuszek, Daćko 4.

Już po 10 minutach goście prowadzili 5:1. Wprawdzie na chwile elblążanie „podciągnęli” wynik na 4:6, ale była chwila złudzenia, że spotkanie będzie wyrównane i przyniesie jakieś emocje. Zabrzanie szybko sprężyli się i do przerwy zwiększyli dystans do pięciu trafień. Po zmianie stron gra przypominała zabawę kotka z myszką. Meblarze do 45 minuty zdobyli zaledwie dziewięć bramek i dopiero gdy goście trochę pofolgowali w ciągu kwadransa dociągnęli do 17. Poprawili tym ogólne wrażenie, co nie zmienia faktu, że trudno się pogodzić z taką serią porażek. Pewnym usprawiedliwieniem jest plaga kontuzji w zespole, ale to w piłce ręczne zjawisko powszechne. Zresztą Górnik w tym spotkaniu sprawdził przede wszystkim dublerów. Z jakim efektem. Wynik mówi wszystko.

KS Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 27 : 22

Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31 : 31

SPR Stal Mielec - Chrobry Głogów 29 : 17

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 27 : 24

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Spójnia Gdynia 39 : 32

Meble Wójcik Elbląg - NMC Górnik Zabrze 17 : 28

KPR Gwardia Opole - PGE VIVE Kielce 21 : 43

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 26 : 31