Warmia Energa traci impet i spada w dół – Rywale poczuli krew i już nie odpuścili

Piłkarze ręczni Warmii Energa tracą zdecydowanie impet, zwłaszcza na boiskach rywali, gdzie trzeba grać ze zdwojoną siłą, a w końcówkach być przygotowanym na wszystko. Tym razem olsztynianie nie sprostali na wyjeździe AZS UW Warszawa przegrywając w sobotę (9 grudnia) 24:26 (12:9). Wszystko dobrze się układało, ale gdy rywale nas dogonili i poczuli krew to już nie odpuścili

AZS UW Warszawa – Warmia Energa Olsztyn 26:24 (9:12)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński oraz Karol Królik-3, Piotr Dzido-6, Tomasz Pasymowski, Michał Sikorski-2, Wojciech Golks-7, Daniel Żółtak-1, Paweł Deptuła-2, Radosław Dzieniszewski-2, Marcin Malewski-1, Sebastian Koledziński.

Do przerwy wszystko układało się pomyślnie. Olsztynianie prowadzili 12:9 i wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Trzy bramki różnicy to piłce ręcznej niewiele, ale mimo wszystko była to zaliczka, która dawała nadzieje. Niestety po przerwie gospodarze zagrali agresywniej i dużo skuteczniej. Dogonili nas już w 40 minucie (15:15). Dopiero wówczas wyszły wszystkie nasze ograniczenia w tym spotkaniu. Do tego momentu nie wyszedł na boisko Marcin Malewski. Daniel Żółtak rozchorował się i wprawdzie zagrał, ale nie był w pełni sił. Nieźle poczynali sobie zawodnicy zazwyczaj drugiego planu: młody Wojciech Golks i doświadczony Piotr Dzido, ale nie zrównoważyło to atutów akademików.

Na kwadrans przed końcem wyszli na prowadzenie 19:17. W ostatnich 10 minutach pojawił się na parkiecie Marcin Malewski, ale od wielu tygodni jest kontuzjowany i trudno oczekiwać od niego cudów. Mecz był do końca bardzo emocjonujący, wynik na styku, ale to gospodarze w ostatnich fragmentach okazali się lepsi i zainkasowali komplet punktów.

Kontuzje i choroby są usprawiedliwieniem słabszej gry, ale w lidze nikt przecież na to nie zwraca uwagi. Liczy się wynik.

MKS Mazur Sierpc - WKS Grunwald Poznań 17 : 26

SMS ZPRP Gdańsk - AZS UZ Zielona Góra 24 : 28

MKS Grudziądz - Polski Cukier Pomezania Malbork 28 : 38

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SPR GKS Żukowo 27 : 22

KS Stal Gorzów - MKS Nielba Wągrowiec 21 : 25

AZS UW Warszawa - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26 : 24

Orlen Wisła II Płock - KPR Gwardia Koszalin 37 : 34

1. MKS Nielba Wągrowiec 12 357:296 28