EKS Szczypiorniak dominował w Olecku – „Wkrętki” w III lidze też się zdarzają

W meczu III ligi piłkarzy ręcznych EKSS Szczypiorniak Ełk pokonał w niedzielę (10 grudnia) w Olecku Czarnych 35:27 (17:14). Po dobrym, choć przegranym spotkaniu z Piekutami, kibice gospodarzy spodziewali się wyrównanych derbów, tymczasem ełczanie dyktowali warunki. Zagrali dobry mecz, a do tego popisywali się technicznymi zagraniami. Zdarzały się i „wkrętki” z zerowego kąta. Szczypiorniak awansował na 3 miejsce w tabeli.

Czarni Olecko - Szczypiorniak Ełk 27:35 (14:17)

Czarni Olecko: BIELECKI Damian (4), JEGLIŃSKI Tomasz (1), BAGIŃSKI Brajan, DŁUŻNIEWSKI Hubert, DOMEL Jakub, SOBOLEWSKI Jakub, SŁABIŃSKI Patryk SŁABIŃSKI Dawid (6), JANICKI Filip, ŻENDA Mateusz (8), SZUPIEŃKO Marcel (1), GABRUŚ Jakub, GRUDZIŃSKI Filip (7), SOSNOWSKI Kamil (GK).

EKS Szczypiorniak Ełk ZALEWSKI Jakub, HERMANOWSKI Bartosz (1), PSTRĄGOWSKI Piotr (5), AKACKI Jakub (2), GÓRSKI Krystian (2), JABŁOŃSKI Kamil (4), BUĆKO Artur (5), MYSZCZYŃSKI Sebastian, ZAPOLSKI Artur (2), ZIARNICKI Adam (5), WOJCIECHOWSKI Adrian (9), MYSZCZYŃSKI Emanuel (GK).

Początek meczu to szczelna obrona i precyzyjne ataki zakończone punktami Szczypiorniaka. Pierwsza bramka gospodarzy w siatce ełczan znalazła się dopiero w 7 minucie meczu przy wyniku 4:0. W 23 minucie wynik na tablicy wskazywał 15:8 dla Szczypiorniaka. Wówczas do gry gości wkradło się zmęczenie i zbyt wielka pewność siebie. Czarni nie odpuszczali i kilka kontrataków po błędach ełczan spowodowało, że ich przewaga stopniała i po 30 minutach było tylko 17:14.

Gorące rozmowy w przerwie zmotywowały zawodników obu drużyn. Fenomenalnie spisywali się bramkarze obu drużyn Emanuel Myszczyński i Kamil Sosnowski, którzy dwukrotnie obronili rzuty karne. Ełczanie mieli aż siedem okazji zdobycia bramki z siódmego metra a gospodarze cztery takie możliwości. Mecz w drugiej połowie zaczął być bardzo agresywny świadczą o tym duże liczby rzutów karnych i aż osiem kar dwuminutowych przyznanych równo obu drużynom. Jeden z zawodników z Olecka ukarany został czerwoną kartką za atak na rywala.

Na uznanie zasługuje gra młodych zawodników ze Szczypiorniaka. Jakub Akacki i Bartosz Hermanowski. zaprezentowali się błyskotliwie w ataku wykorzystując wszystkie swoje okazje, a przy tym rzucając widowiskowo tzw. wkrętki z zerowego kąta. Dobrą grę zawodników oglądali kibice z Ełku, których sporo wybrało się na niedzielne spotkanie. Zawodnicy Szczypiorniaka czuli to wsparcie i po zakończeniu meczy serdecznie pozdrowili swych sympatyków.

Mecze ligowe Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak jak i wyjazdy na mecze współfinansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego. SPONSORZY KLUBU • DACH – MAR UL. ŁUKASIEWICZA • GUD BUD USŁUGI BUDOWLANE • MOTO PROFIT EŁK UL. KILIŃSKIEGO PARTNERZY KLUBU • MOSIR EŁK • GMINA EŁK • KAR GROUP- RAFAŁ KARAŚ • FOTO- GRAF TOMASZ JASZKOWSKI - EŁK UL. JANA PAWŁA II 26 • MAZURY JOB EŁK UL. NADJEZIORNA 15 • RESTAURACJA DOS PATOS • NATUROTERAPIA EŁK UL. JANA PAWŁA II 24 • BAR BURMISTRZ EŁK UL. PILSUDSKIEGO 4 • USŁUGI SAPERSKIE KRU – GOR