Duże emocje w Gołdapi – W meczu odwiecznych rywali tym razem górą Czarni

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek III ligi Podlaskiej piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap przegrali w piątek (29 grudnia) z MLKS Czarni Olecko 28:29. Faworytem byli gospodarze, którzy do tego spotkania mieli na koncie jeden punkt i przemawiał za nimi atut własnego boiska. Po bardzo zaciętym przebiegu zwyciężyli goście i na finiszu pierwszej rundy zespoły zamieniły się miejscami.

UKS Jaćwingowie Gołdap – MLKS Czarni Olecko 28:29 (13:17)

UKS Jaćwingowie Gołdap: Bartłomiej Kuźnicki, Marcin Ruksza, Krzysztof Rzeźnicki, Jacek Szrejder-1, Tomasz Szyszkowski-10, Patryk Radzewicz-2, Mateusz Sztuk-1, Kamil Godlewski, Michał Kazimierski-4 , Tomasz Ćwikowski-1, Mieczysław Ćwikowski-3, Konrad Sirek-4, Adrian, Czygier-2, Bartłomiej Gryniewicz

MLKS Czarni Olecko: Damian Bielecki-3, Brajan Długiński, Hubert Dłużniewski-1, Jakub Domel, Patryk Słabiński, Dawid Słabiński-6, Filip Janicki-4, Mateusz Żenda-4, Mikołaj Głębocki-7, Filip Grudziński-4, Kamil Sosnowski.

Zgodnie z oczekiwaniami było to zacięte spotkanie, w którym częściej prowadzili goście, jednak gołdapianie odrabiali straty, podtrzymując nadzieje kibiców na końcowy sukces. Ostatnie słowo należało jednak do Czarnych, którzy w sumie odnieśli zasłużone zwycięstwo, zresztą pierwsze w sezonie. Początek był bardzo wyrównany. W 13 minucie notowaliśmy remis 6:6, po czym lekką przewagę uzyskali gospodarze (10:7). Między 17 i 27 minuta nie trafili jednak ani razu do siatki, ci rywale wykorzystali bezlitośnie. Zdobyli w tym okresie siedem bramek z rzędu i przewagę utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron Czarni zwiększyli dystans do sześciu trafień i wtedy Jaćwingowie rozpoczęli pogoń uwieńczoną powodzeniem w 44 minucie (22:22). Wydawało się, że gołdapianie przejęli już inicjatywę i nie oddadzą jej do końca. Ale nie potrafili „przytrzymać” wyniku. W 51 minucie było 27:24 dla Czarnych, w 59 minucie na tablicy był znów remis 28:28. Próbę nerwów lepiej wytrzymali goście a zwycięska bramkę zdobył Mateusz Żenda.