W lidze juniorów młodszych: Szczypiorniak II zdobył Elbląg, Jeziorak lepszy w wojnie nerwów

Za nami trzy pełne kolejki spotkań w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. W minionej serii najważniejszy mecz odbył się w Elblągu, gdzie zmierzyły się prowadzące w tabeli z kompletem punktów: Truso i Szczypiorniak II. Olsztyn. Goście odnieśli bardzo cenne zwycięstwo 31:30 i zostali samodzielnym liderem. Spotkanie było bardzo wyrównane i trzymało do końca w napięciu.

W pierwszej połowie olsztynianie uzyskali przewagę czterech trafień (19 min. 13:9) i wydawało się, że kontrolują sytuacje. Gospodarze walczyli bardzo ambitnie i już do przerwy wyrównali straty. Po zmianie stron przejęli inicjatywę i w 51 minucie prowadzili 27:25. goście nie spasowali. Do końca trwała zażarta walka, ostatnie słowo należało do Szczypiorniaka II. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w ostatniej akcji Igor Graczyk – najskuteczniejszy zawodnik gości. Z drugiej strony pięknym bilansem – 12 trafień popisał się Kacper Sparzak.

W Suszu spotkały się zespoły Jezioraka Iława i Jedynki Morąg, którym trudno nawiązać walkę z najlepszymi, ale w bezpośrednich starciach mają okazje wzbogacić dorobek. Tu nastąpił podział punktów, z tym że większa część zgarnęli iławianie wygrywając po remisie (21:21) konkurs rzutów karnych (4:3).

O derbach Szczypiorniaka informowaliśmy wcześniej (mecz rozegrany awansem)

Truso Elbląg – Szczypiorniak II Olsztyn 30:31 (17:17)

Truso Elbląg: Cezary Stępień-2, Dominik Latarski, Mikołaj Solecki, Mateusz Parzych-2, Patryk Plak, Szymon Heyda-4, Jakub Masalski-2, Joachim Kowalkowski-4, Mateusz Peret, Marek Szot, Jakub Bartkowski-1, Marcin Pecyna-3, Kacper Sparzak-12, Wiktor Antosiak, Mateusz Plak, Kamil Sosik

Szczypiorniak II Olsztyn: Maciej Warmiński, Robert Targoński-8, Filip Lewalski-4, Jakub Kozłowski-3, Maciej Milewski-2, Eryk Kulas, Jakub Ałaj, Igor Graczyk-9, Kacper Walczak-1, Maciej Sporzyński, Damian Dyszkowski, Mateusz Reszczyński-1, Michał Safiejko-3.

Szczypiorniak III Olsztyn – Szczypiorniak I Olsztyn 25:34 (8:20) – awansem Szczypiorniak III Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski-, Wojciech Łużpiński, Adam Gomula, Paweł Krawczyński-4. Maciej Retkiewicz-4, Jakub Markowski, Sebastian Kusiak, Karol Domagalski, Wojciech Zieliński, Hubert Sukniewicz-2, Piotr Kopczyński-5, Mateusz Rakowski, Dominik Jamrószka-2, Tymoteusz Borysiuk-8

Szczypiorniak I Olsztyn: Michał Bieluch, Sebastian Brozda-1, Jakub Jurewicz-10, Jakub Ostrówka-6, Wiktor Domżała, Konrad Domian-4, Kacper Litwińczyk, Szymon Socha-3, Przemysław Mosiewicz-5, Mateusz Koloszko, Filip Pęcak-1, Filip Mielnicki, Daniel Brejniak-4

ITS Jeziorak Iława – UKS Jedynka Morąg 21:21 karne 4:3

1. KS Szczypiorniak Olsztyn II 3 101:69 9

2. MKS Truso Elbląg 3 116:68 6

3 KS Szczypiorniak I Olsztyn 2 82:53 6

4 MTS Giżycko 2 54:72 3

5. ITS Jeziorak Iława 3 65:106 2