O Puchar Starosty Bartoszyckiego 2018 – MDK dwa razy na podium, a chłopcy (2006) bezkonkurencyjni

Fot. nadesłane

W Bartoszycach przy współpracy Starostwa, miejscowego Stowarzyszenia Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury PASJA oraz Młodzieżowego Domu Kultury w dniach 5/7 stycznia odbył się już VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Bartoszyckiego z rekordowa liczbą drużyn w nim startujących (20 zespołów z 5 województw).

W kategorii młodzika wystąpiło kilka silnych drużyn, które powinny się liczyć w tym roku w rozgrywkach centralnych, m.in. Bydgoszcz, Łódź, Warszawa czy Gdańsk. Na ich tle nieźle wypadli zawodnicy MDK Bartoszyce prowadzeni przez Andrzeja Cichockiego, którzy zajęli III miejsce i mogący się pochwalić, że pokonali jako jedyni zwycięzcę turnieju i zarazem IV zespół MP sprzed 2 lat UKS Iskrę Bydgoszcz.

Jeszcze lepiej spisał się młodszy zespół MDK Bartoszyce prowadzony przez Jarosława Klimko, który wygrał rywalizację rocznika 2006 z kompletem zwycięstw ze znaczącymi zespołami z Polski.

Pozytywne wrażenie w turnieju pozostawiły drużyny MKS MOSIR Kętrzyn, który w dzieciach zajął III miejsce, a ich starsi koledzy choć zajęli dopiero VIII miejsce to zagrali wiele wyrównanych spotkań z zespołami, które posiadały zawodników o rok czy dwa lata starszych (Kętrzyn zagrał rocznikiem 2004/05). Oczko wyżej uplasował się zespół SP2 KS Szczypiorniak Olsztyn.

Dzięki sponsorom, szczególnie NOVA MAZUR, gospodarze turnieju ufundowali wiele atrakcyjnych nagród dla zespołów jak i zawodników.

Wyniki

MŁODZIK ROCZNIK 2003:

GRUPA A

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MTS KWIDZYN 20:13

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 10:24

MTS KWIDZYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 6:22

TABELA:

1 UKS ISKRA BYDGOSZCZ 6p. 46-16

2 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 3p. 30-37

2 MTS KWIDZYN 0p. 19-42

GRUPA B

MDK BARTOSZYCE - CONRAD GDAŃSK 10:16

MDK BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA 21:13

CONRAD GDAŃSK - UKS KONTRA WARSZAWA 25:14

TABELA:

1 CONRAD GDAŃSK 6p. 41-24

2 MDK BARTOSZYCE 3p. 31-29

3 UKS KONTRA WARSZAWA 0p. 27-46

GRUPA C

ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO 22-5

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS WILANOWIA WARSZAWA 13:17

BELLATOR RYJEWO - MKS MOSIR KĘTRZYN 11:15

ANILANA ŁÓDŹ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 12:11

BELLATOR RYJEWO - UKS WILANOWIA WARSZAWA 14:21

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN 24:7

TABELA:

1 ANILANA ŁÓDŹ 9p. 58-23

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA 6p. 49-39

3 MKS MOSIR KĘTRZYN 3p. 35-52

4 BELLATOR RYJEWO 0p. 30-58

dscf3972

o miejsca I-VIII

GRUPA D

MDK BARTOSZYCE - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 14:13

ANILANA ŁÓDŹ - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 9:15

ANILANA ŁÓDŹ - MDK BARTOSZYCE 15:12

TABELA:

1 UKS ISKRA BYDGOSZCZ 3p. 28-23 +5

2 MDK BARTOSZYCE 3p. 26-28 -2

3 ANILANA ŁÓDŹ 0p. 24-27 -3

GRUPA E

UKS WILANOWIA WARSZAWA - CONRAD GDAŃSK 13:16

UKS WILANOWIA WARSZAWA - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 15:13

CONRAD GDAŃSK - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 18:9

TABELA

1 CONRAD GDAŃSK 6p. 34-22

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA 3p. 28-29

3 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 0p. 22-33

o miejsca VII-X

BELLATOR RYJEWO - UKS KONTRA WARSZAWA 18:17

MTS KWIDZYN - MKS MOSIR KĘTRZYN 12:14

o miejsca I-IV

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 21:11

CONRAD GDAŃSK - MDK BARTOSZYCE 12:9

o miejsca V-VIII

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN 21:7

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - BELLATOR RYJEWO 11:13

FINAŁY

o I M-CE : UKS ISKRA BYDGOSZCZ - CONRAD GDAŃSK 14:5

o III M-CE : MDK BARTOSZYCE - UKS WILANOWIA WARSZAWA 16:10

o V M-CE : ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO 19:9

o VII M-CE : SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MKS MOSIR KĘTRZYN 14:12 po karnych

o IX M-CE : MTS KWIDZYN - UKS KONTRA WARSZAWA 18:10 oraz 21:10

Siódemka turnieju:

Mateusz Fydrych, Marceli Szafraniec (obaj Conrad), Maciej Kwiatkowski (MDK), Maksymilian Chlabicz (Wilanowia, 39 bramek), Mateusz Maćkowiak, Dawid Górnowicz, Mikołaj Brzycki (wszyscy Iskra).

dscf4021

Najlepsi w zespołach:

Wiktor Kobierski (Kontra),

Filip Lewczyk (MOSiR),

Stanisław Sowa (MTS),

Bartosz Bongalski (Szczypiorniak),

Mateusz Rynk (Bellator),

Damian Mikulski (Anilana),

Filip Wasiak (Conrad),

Mikołaj Michałowski (Wilanowia),

Kacper Habiński (MDK),

Bartłomiej Kozielec (Iskra).

dscf4079

Skład MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk oraz zawodnicy z pola Działa Hubert, Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej, Marciniak Dawid, Habiński Kacper, Tokarz Jakub, Kwiatkowski Maciej, Łukasz Kuhn, Lewandowski Jakub, Tokarz Filip, Bembas Mateusz, Broniek Wiktor.

DZIECI ROCZNIK 2006:

GRUPA 1

MDK BARTOSZYCE - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 19:7

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MTS KWIDZYN 4:19

MDK BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA 30:7

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 20:8

MDK BARTOSZYCE - MTS KWIDZYN 13:8

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - UKS KONTRA WARSZAWA 13:12

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MDK BARTOSZYCE 7:19

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - MTS KWIDZYN 7:9

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - UKS KONTRA WARSZAWA 3:13

MTS KWIDZYN - UKS KONTRA WARSZAWA 12:8

TABELA:

1 MDK BARTOSZYCE 12p. 89-28

2 MTS KWIDZYN 9p. 48-32

3 UKS ISKRA BYDGOSZCZ 6p. 47-48

4 UKS KONTRA WARSZAWA 3p. 40-58

5 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 0p. 21-79

GRUPA 2

SP 1 BARTOSZYCE - ANILANA ŁÓDŹ 9:20

BELLATOR RYJEWO - MKS MOSIR KĘTRZYN 9:12

SP 1 BARTOSZYCE - UKS WILANOWIA WARSZAWA 8:23

ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO 15:16

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS WILANOWIA WARSZAWA 11:18

SP 1 BARTOSZYCE - BELLATOR RYJEWO 7:19

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN 12:14

BELLATOR RYJEWO - UKS WILANOWIA WARSZAWA 15:19

SP 1 BARTOSZYCE - MKS MOSIR KĘTRZYN 2:15

ANILANA ŁÓDŹ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 14:11

TABELA:

1 UKS WILANOWIA WARSZAWA 9p. 71-48

2 MKS MOSIR KĘTRZYN 9p. 52-41

3 BELLATOR RYJEWO 6p. 59-53

4 ANILANA ŁÓDŹ 6p. 61-50

5 SP 1 BARTOSZYCE 0p. 26-77

dscf3991

o MIEJSCA 7-10 (ZALICZONE MECZE Z GRUP 1 i 2)

ANILANA ŁÓDŹ - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 16:9

SP 1 BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA 4:18

ANILANA ŁÓDŹ - UKS KONTRA WARSZAWA 9:12

SP 1 BARTOSZYCE - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 6:13

TABELA MIEJSC 7-10

7 UKS KONTRA WARSZAWA 9p. 53-24

8 ANILANA ŁÓDŹ 6p. 45-30

9 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 3p. 33-45

10 SP 1 BARTOSZYCE 0p. 19-51

dscf4074

o MIEJSCA 1-6 (ZALICZONE MECZE Z GRUP 1 i 2)

MKS MOSIR KĘTRZYN - MTS KWIDZYN 14:5

BELLATOR RYJEWO - MDK BARTOSZYCE 15:11

UKS WILANOWIA WARSZAWA - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 15:11

MKS MOSIR KĘTRZYN - MDK BARTOSZYCE 6:16

BELLATOR RYJEWO - MTS KWIDZYN 6:9

UKS WILANOWIA WARSZAWA - MTS KWIDZYN 15:10

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 12:13 po karnych

BELLATOR RYJEWO - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 12:11

UKS WILANOWIA WARSZAWA - MDK BARTOSZYCE 9:12

TABELA MIEJSC 1-6

1 MDK BARTOSZYCE 15p. 75-41

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA 12 p. 76-59

3 MKS MOSIR KĘTRZYN 7p. 55-61

4 MTS KWIDZYN 6p. 41-55

5 BELLATOR RYJEWO 3p. 53-66

6 UKS ISKRA BYDGOSZCZ 2p. 49-67

Siódemka turnieju:

Robert Reut (MOSiR), Dominik Jankowski, Marcel Jurewicz (obaj MDK), Igor Chojnacki, Patryk Korzeniowski (obaj Wilanowia), Przemysław Brozdowski (Bellator, 39 bramek), Igor Dubas (MTS).

dscf4014

Najlepsi w zespołach:

Jan Olejnik (Kontra),

Krystian Błogosławski (SP 1),

Tomasz Zawal (Szczypiorniak),

Paweł Lewczyk (MOSiR),

Patryk Golimowski (Iskra),

Oskar Piekarski (Bellator),

Miłosz Lewoń (MDK),

Patryk Kowalski (Anilana),

Tomasz Kobryn (Wilanowia),

Kornel Tarczykowski (MTS).

dscf4077

Skład MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Piotr Wachsman, Miłosz Lewoń oraz zawodnicy z pola: Marcel Jurewicz, Gabriel Lewoń, Dominik Jankowski, Olaf Janowicz, Szymon Borys, Marcel Bulejak, Marcel Boiwko, Hubert Prokocki, Szymon Możejko

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn