Warmia Energa – MMTS Kwidzyn już w sobotę! – Sentymenty z przeszłości i twarda rzeczywistość

Fot. Radosław Kowalski (ilustracja)

W najbliższa sobotę (13 stycznia) o godzinie 18.00 w "Uranii", odbędzie sie mecz 1/16 finału Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn pomiędzy OKPR "Warmia-Energa" a MMTS Kwidzyn. Patrząc na przygotowania gospodarzy będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie zwłaszcza w wymierza promocyjnym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i liczą na dużą frekwencję.

Najważniejsze informacje organizacyjne

1/ Mecz jest organizowany jako impreza masowa /otwarta duża trybuna/

2/ Mecz jest biletowany, bilety w cenie ulgowy 5 zł, normalny 8 zł, /duża trybuna/

3/ Wejście na mała trybunę tylko za wejściówkami i zaproszeniami /nie będzie sprzedaży biletów/

4/ Zawodnicy poszczególnych dyscyplin od II ligi do superligi, na podstawie klubowych koszulek lub bluz dresowych wchodzą na małą trybunę.

5/ Grupy młodzieżowe poszczególnych klubów, również na podstawie klubowych ubiorów wchodzą nieodpłatnie na dużą trybunę.

6/ Grupy szkolne zorganizowane na podstawie listy obecności z opiekunem wchodzą na dużą trybunę nieodpłatnie.

z339015

Jak co roku, Warmia reprezentuje nasz region w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski. Za sprawą nowych władz i sponsora formuła pucharowa nabrała więcej rozmachu, a co za tym idzie również prestiżu. Prawdziwym hegemonem i kolekcjonerem pucharów jest Vive Tauron Kielce, które już 9 lat z rzędu (!) zdobywa ten tytuł. Swoją historię w rozgrywkach ma też zespół Warmii. W 2010 roku ówczesna Warmia Anders Group Społem Olsztyn po wygranym dwumeczu z rezerwami Wisły zagrała w tzw. Final Four, gdzie zajęła ex-equo 3. miejsce z Wisłą Płock (mecz o 3. miejsce nie był rozgrywany). Zresztą, to był najlepszy rok Warmii także w najwyższych rozgrywkach ligowych.

Od pamiętnej rywalizacji upłynęło już wiele wody i dzisiaj olsztynianie grają w całkowicie odmienionym składzie i… w niższej lidze. Mimo to na spotkanie z zespołem MMTS-u mobilizacja jest szczególna. Dzieniszewski, Malewski, Krawczyk czy też Królik doskonale pamiętają grę na parkietach Superligi i mecz przeciwko rutynowanej ekipie jest szansą na pokazanie swoich umiejętności. Potyczki z ekipą z Kwidzyna zawsze miały swój „ciężar gatunkowy” i były określane jako lokalne derby. Oba zespoły przed sezonem ścierały się podczas sparingów, dlatego trudno było zaskoczyć rywala taktyką i o wyniku decydowała forma dnia i charakter.

Warmiacy są po krótkim zgrupowaniu w Rynie, gdzie trener Daniel Żółtak przede wszystkim postawił na „budowanie” siły na resztę sezonu w I lidze. Okres świąteczny i kilkutygodniowa przerwa miały także pomóc zawodnikom w dojściu do pełnej sprawności. Skorzystał z tego przede wszystkim Michał Krawczyk, który po absencji w pierwszej rundzie powinien w końcu wrócić na parkiet w rywalizacji z sobotnim rywalem. To niestety jedyna dobra wiadomość co do składu zespołu. Nie udało się połączyć sił dwóch klubów: Warmii i Szczypiorniaka Olsztyn, dlatego szkoleniowiec wciąż ma do dyspozycji stosunkowo wąski skład. Po zgrupowaniu urazu kciuka nabawił się Karol Królik, a Marcin Malewski nadal trenuje indywidualnie i w zasadzie lekarstwem na jego uraz jest… odpoczynek. Na to jednak ambitny zawodnik nie chce pozwolić. Jak będzie w sobotę? Decyzja należy do zawodnika i trenera.

Rywale również mają swoje problemy. Brak stabilizacji finansowej sprawiły, że z superligowego zespołu powoli odchodzą kolejni rutynowani zawodnicy. MMTS opuścił już Marek Szpera i Paweł Genda. Tego drugiego na parkiecie zastępuje m.in. Damian Przytuła, który nie znalazł uznania w oczach trenera Kamielina, gdy ten prowadził Warmię. Pomimo mocno odmłodzonego składu kwidzyniacy zajmują obecnie wysokie 3. miejsce w grupie granatowej PGNiG Superligi.

Po apelu dyrektora Warmii, na meczu zapowiedziało się spore grono sportowców z regionu, którzy będą kibicowali kolegom z Olsztyna. Mecz został zgłoszony jako impreza masowa, dzięki temu kibice będą mogli zasiąść na dużej trybunie hali Urania.

z339034

Zestaw 1/16 finału Pucharu Polski

KS STAL GORZÓW - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN

KPR OSTROVIA OSTRÓW WLKP. - KS SPR CHROBRY GŁOGÓW

MKS WIELUŃ - MKS ZAGŁĘBIE LUBIN

MSPR SIÓDEMKA MIEDŹ LEGNICA - GWARDIA OPOLE

KSPR GWARDIA KOSZALIN - SPÓJNIA GDYNIA

SPR GKS ŻUKOWO - MEBLE WÓJCIK ELBLĄG

MKS GRUDZIĄDZ - WYBRZEŻE GDAŃSK

OKPR WARMIA ENERGA OLSZTYN - MMTS KWIDZYN

KS SZCZYPIORNIAK DĄBROWA BIAŁOSTOCKA - KPR LEGIONOWO

AZS UW WARSZAWA - PGE VIVE KIELCE

AZS-AWF BIAŁA PODLASKA - ORLEN WISŁA PŁOCK

SRS CZUWAJ PRZEMYŚL - AZOTY-PUŁAWY

KSSPR KOŃSKIE - SPR STAL MIELEC

ASPR ZAWADZKIE - ENERGA MKS KALISZ

SPR TARNÓW - NMC GÓRNIK ZABRZE

MKS OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE - PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYB.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn