Kram Start nie zrewanżował się gdyniankom – A były już prawie w ogródku...

Nie udał się piłkarkom ręcznym Kram Start Elbląg pierwszy mecz rewanżowej rundy superligi. W ostatnim spotkaniu 12 kolejki elblążanki przegrały we wtorek (9 stycznia) wewłasnej hali z GTPR Gdynia (przedtem Vistal) 28:31 (12:15). Bolesna porażka, której konsekwencją była utrata trzeciego miejsca w tabeli. Kram Start w drugiej części odrobił straty, nawet objął prowadzenie, ale „zawalił” końcówkę.

Kram Start Elbląg – GTPR Gdynia 28:31 (12:15)

KRAM Start Elbląg: Wiercioch, Powaga – Balsam-2, Choromańska-1, Świerczek, Waga-4, Kwiecińska-3, Kozimur, Szynkaruk, Gerej-1, Lisewska-11, Stokłosa-3, Świerżewska-1, Yashchuk-2

Początek był nawet całkiem dobry. Wprawdzie większość bramek gospodynie zdobywały z rzutów karnych, ale po kwadransie prowadziły 8:6. Fatalne okazało się ostatnie osiem minut pierwszej polowy, kiedy elblążanki ani razu nie trafiły do siatki i rywalki uzyskały trzybramkową przewagę. W drugiej części powiększyły ja nawet do pięciu trafień (17:22 w 40 min.). Wtedy rozpoczęła się desperacka pogoń Startu uwieńczona powodzeniem. W 50 min. było 25:25. a w 54 min 26:25 dla Elbląga. I gdy wydawało się, że trzy punkty są na wyciągnięcie ręki, nastąpił niespodziewany zwrot sytuacji. Gdynianki zdobyły pięć bramek pod rząd i prowadząc 30:26 na dwie minuty przed syreną rozstrzygnęły losy spotkania. Nawet czerwona kartka Zych nie pokrzyżowała im planów. Takie porażki szczególnie bolą. Start zagrał bardzo nierówno. Sylwia Lisewska osiągnęła piękny bilans 11 bramek, ale aż osiem rzuciła z rzutów karnych.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 24 : 39

KPR Jelenia Góra - KPR Gminy Kobierzyce 20 : 28

MKS Perła Lublin - Korona Handball Kielce 41 : 22

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Szczecin 27 : 27 karne 4:5

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33 : 25

Kram Start Elbląg - GTPR Gdynia 28 : 31

1. MKS Perła Lublin 12 397:246 33

2. Metraco Zagłębie Lubin 12 382:278 32