Przy takiej publiczności warmiakom urosły skrzydła – Superliga im niestraszna , Kwidzyn za burtą

Fot. Radosław Kowalski (ilustracja)

O dużą niespodziankę postarali się piłkarze ręczni Warmii Energa Olsztyn. W meczu 1/16 Pucharu Polski pokonali w sobotę (13 stycznia) w Uranii występujący na co dzień w superlidze MMTS Kwidzyn 23:21 (14:12). Mecz wywołał ogromne zainteresowanie. Jego oprawa, frekwencja widzów i doping kolegów-sportowców z innych klubów Olsztyna sprawiły, że warmiakom urosły skrzydła, walczyli fantastycznie z pięknym efektem.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MMTS Kwidzyn 23:21 (14:12)

OKPR Warmia Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński, Sebastian Koledziński, Radosław Dzieniszewski-5, Paweł Deptuła-7, Michał Sikorski Piotr Dzido-5, Daniel Żółtak, Tomasz Pasymowski, Szymon Hegier Wojciech Golks-5, Łukasz Kozakiewicz-1, Michał Krawczyk  

Spotkanie z tak renomowanym przeciwnikiem, choć poważnie osłabionym przeciwnikiem, potraktowano specjalnie. Impreza miała masowy charakter, a oprawa przypominała nam najlepsze czasy, kiedy Warmia występowała w elicie. Przybyło sporo widzów (około 1400), a część stanowili: dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz zawodnicy innych drużyn olsztyńskich ubranych w stroje klubowe. Z zapałem dopingowali swoich kolegów występujących na parkiecie, a ci przeszli samych siebie. Zagrali wspaniale, przede wszystkim z ogromna wiarą i determinacją. Prowadzili z drużyna superligi równą walkę przez pełne 60 minut i wytrzymali ciśnienie do końca. A dodatkową wartością jest fakt, że główne role odegrali zawodnicy zazwyczaj drugiego planu. Wobec kłopotów kadrowych ( nie zagrali: Karol Królik i Marcin Malewski oni wzięli na siebie ciężar gry i wywiązali się z zadania znakomicie. Na uznanie zasługują wszyscy, ale jak nie cieszyć się ze szczególnej postawy: Pawła Deptuły, Wojtka Golksa i Piotra Dzido, którzy przekonali, że można na nich liczyć. Hasło „jeden za wszystkich, wszyscy ca jednego” było impulsem do bardzo aktywnej obrony, a ona stała się kluczem do zwycięstwa. Powrót do zespołu Michała Krawczyka scalił defensywę, w której swoje role odegrali też Daniel Żółtak, Szymon Hegier i bramkarze.

Nim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek odbyła się bardzo miła uroczystość. Z okazji 20-lecia zarejestrowania OKPR Warmia uhonorowano trenera Mieczysława Nowaka - jednego z głównych twórców zespołu, którego trzon w przyszłości zawojował superligę. Z rąk obecnych wiceprezesów klubu: Jacka Zyśka i Bogdana Grzybowskiego (też grał w Warmii) otrzymał okolicznościową tablicę ze stosowną dedykacją. Duże wrażenie na widzach wywarł przejazd łyżwiarzy-rolkarzy WMKS Olsztyn z flagami klubowymi oraz sponsorów: Energa, Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Olsztyn i MPEC.

Sportowa część widowiska była równie efektowna. Olsztynianie od początku grali bez respektu. Rozgorzała walka na całej długości i szerokości boiska, a żadna ze stron nie uzyskała znaczącej przewagi. Tuz przed końcem pierwszej części gospodarze odskoczyli na trzy trafienia, rywale jednak zdołali jeszcze zdobyć w ostatniej akcji wyciągnąć wynik na 12:14. Po zmianie stron obraz gry był podobny. W 41 min. Warmia Energa prowadziła 17:14 i wydawało się, że przejmuje kontrolę nad wydarzeniami. Ale goście nie rezygnowali. Na siedem minut przed syreną było 21:20 dla olsztynian. W końcówce sporo było nerwów, ale I-ligowcy cały czas walczyli i patrzyli na uciekający czas. Na 18 sekund przed końcem przy stanie 22:21 trener Daniel Żółtak poprosił o czas. Po wznowieniu goście zastosowali pressing, który jest bronią obosieczną. Piotr Dzido uwolnił się spod opieki wyszedł na czysta pozycje i efektowną „wkrętką” ustalił wynik meczu.

Zapanował zrozumiały entuzjazm i tej atmosferze nagrody ufundowane przez sklep Olimp, otrzymali najlepsi zawodnicy meczu: Paweł Deptuła (Warmia Energa) i Michał Peret (MMTS Kwidzyn). Kibice wychodzili z Uranii szczęśliwi z nadzieją, że następnej rundzie Pucharu Polski przeżyja podobne emocje.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn