Koszmary niestety wróciły – Jak Meblarze mogli to przegrać?

W przełamaniu fatalnej passy i zwycięstwie przed kilkoma dniami w Legionowie wydawało się, że piłkarze ręczni KS Meble Wójcik pójdą za ciosem i sprawia w sobotę (3 lutego) przyjemność swoim kibicom grając w elbląskiej hali. Teoretycznie przeciwnik z Kalisza był w zasięgu, a przebieg spotkania w pełni to potwierdził. Niestety mimo prowadzenia w 43 minucie 21:15 gospodarze zeszli z boiska pokonani 24:26 (15:12)

Meble Wójcik Elbląg – Energa MKS Kalisz 24:26 (15:12)

Meble Wójcik Elbląg: Kiepulski 1, Ram – Grzegorek 1, Miedziński, Lachowicz, Szopa 7, Nowakowski, Załuski, Piotr Adamczak, Netz 1, Moryń 8, Kupiec 5, Tórz, Koper 1.

Energa MKS Kalisz: Tatar, Zakreta – Kwiatkowski, Krytski 1, Bożek 2, Pa. Adamczak 2, Kobusińśki, Drej 6, Klopsteg 3, Misiejuk 1, Szpera 1, Kniazeu 5, Wojdak, Czerwiński 1, Bakwas, Adamski 4.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. W 24 minucie notowaliśmy kolejny remis 10:10 i wtedy gospodarzom udało się przełamać defensywę rywali. Na tyle skutecznie, że schodzili na przerwę z trzybramkowa przewagą. Gdy w 43 minucie dystans wzrósł do sześciu trafień (21:15) wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie dłoni. Ostatni kwadrans był w wykonaniu Meblarzy koszmarny. Zaledwie trzy rzucone bramki, a ostatnia przez Szopę w momencie kiedy wynik konfrontacji był przesądzony. Szkoda, że ten sam zawodnik trzy minuty wcześniej przy remisie 23:23 nie wykorzystał rzutu karnego, bo to w dużej mierze zadecydowało o porażce.

Trudno usprawiedliwić niepowodzenie zespołu bądź co bądź profesjonalnego, który tak łatwo oddaje punkty przeciwnikom.

Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 31 : 21

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28 : 31

SPR Stal Mielec - Zagłębie Lubin 26 : 33

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - PGE VIVE Kielce 24 : 43

Meble Wójcik Elbląg - Energa MKS Kalisz 24 : 26