W III lidze Podlaskiej rewanże – Jaćwingowie po przerwie jak w transie, hala szalała, Piekuty zwarte i gotowe – czekają na Szczypiorniaka

W niedzielę (4 lutego) rozpoczęła się runda rewanżowa Podlaskiej III ligi piłki ręcznej.Gołdapscy Jaćwingowie zmierzyli się na własnym parkiecie z drużyną MLKS Czarni Olecko i wygrali to spotkanie 31:24 (11:13). Dzięki zwycięstwu gołdapianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli spychając niedzielnego rywala na ostatnie.

Mecz rozpoczął się bardzo niefortunnie dla gospodarzy. Czarni prowadzili nawet czteroma bramkami, a Jaćwingowie nie potrafili znaleźć sposobu by wyrównać wynik. W bramce Olecka doskonale spisywał się Kamil Sosnowski. Pierwsza połowa zakończyła się dwupunktową przewagą gości (13:11).

27545037 1024154227725843 7399906398078815202 n

Druga część meczu to diametralna zmiana gry gospodarzy, którzy po przerwie wrócili na parkiet w pełni skoncentrowani i zmotywowani do walki przez trenera Andrzeja Sztuka. Dopingowani przez całe trybuny kibiców zdecydowanie dominowali na boisku. Mimo, iż w 40 minucie meczu najskuteczniejszy zawodnik i kapitan drużyny w tym spotkaniu Tomasz Szyszkowski doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z dalszej gry w tym sezonie, drużyna grała jak natchniona. Zawodnicy dali z siebie wszystko, popis genialnych interwencji w bramce zaprezentował Bartłomiej Gryniewicz. Pozwoliło to na uzyskanie aż 7 bramkowej przewagi i w konsekwencji na wygranie spotkania 31:24.

27657300 1024154324392500 6965850249586278190 n

Za dwa tygodnie (17 lutego godz. 18.30) drużyna Jaćwingów podejmie u siebie zespół SPR Nowe Piekuty, lidera III ligi. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym „Jaćkom”.

Piekuty czekają na premierę II rundy

Otrzymaliśmy z SPR Piekuty informacje o zespole i zapowiedź meczu z EKS Szczypiorniak.

Przerwa zimowa dobiega końca. SPR Nowe Piekuty wraca do gry. W najbliższą niedzielę zmierzy się Ełckim Klubem Sportowym Szczypiorniak. Piekuccy szczypiorniści drugą rundę rozgrywek III Ligi rozpoczynają z pozycji lidera. Utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli na pewno nie będzie łatwe. Przed nimi cztery mecze, a pierwszy odbędzie się już w niedzielę (11 lutego)

Do Rudki, gdzie SPR podejmuje swoich przeciwników, przyjedzie zespół z Ełku. Szczypiorniak w pierwszej rundzie dwukrotnie wygrywał i dwukrotnie przegrywał. Obecnie zajmuje trzecie miejsce. Po stronie rywala na pewno trzeba zwrócić uwagę na Adriana Wojciechowskiego, Artura Bućko oraz Kamila Jabłońskiego. Ci zawodnicy znaleźli się w „dziesiątce” najlepszych strzelców po pierwszej rundzie. Przypomnijmy, że wyjazdowy mecz do Ełku był bardzo trudny. Po pierwszej połowie Szczypiorniak był na prowadzeniu (14:13). Dopiero w drugiej połowie, dzięki doskonałej grze Karola Pruszyńskiego Marcina Piekutowskiego i Rafała Kostro, SPR wyszedł na prowadzenie i ostatecznie wygrał to spotkanie 32:29.

- Rewanż z EKS-em będzie trudny. Ta przerwa mogła nas nieco wybić z rytmu. Ciężko pracowaliśmy na treningach i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwany efekt. Musimy skupić się na dobrzej grze w obronie oraz skuteczności w ataku. Wracamy do rozgrywek, więc będzie to sprawdzian naszej formy. Oby z happy endem – powiedział Marcin Piekutowski, lider klasyfikacji strzelców.

SPR Nowe Piekuty zaprasza wszystkich na niedzielne spotkanie. – Nasi kibice robią niesamowitą atmosferę. Cieszymy się, że tak licznie przybywają na nasze mecze. Mam nadzieję, że tym raze również nas nie zawiodą. Zapraszam wszystkich na to spotkanie! Do zobaczenia – zachęcał Adrian Kostro.

Mecz SPR Nowe Piekuty – EKS Szczypiorniak odbędzie się w niedziele (11 lutego) o godz. 13.30 w hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce