Kram Start w dołku i to się potwierdza – Bolesna lekcja w Lublinie

Piłkarki Kram Start Elbląg przeżywają wyraźny kryzys. Sobotni (10 lutego) w mecz w Lublinie z MKS Perła jest tego wyraźnym potwierdzeniem. Elblążankom w hali wielokrotnych mistrzyń Polski grało się zazwyczaj dobrze, pod warunkiem, że były w formie. Tym razem nie miały wiele do powiedzenia i poniosły bolesną porażkę 21:34 (10:18). Oby słabsza dyspozycja minęła jak najszybciej, bo przychodzą decydujące chwile.

MKS Perła Lublin – Kram Start Elbląg 34:21 (18:10)

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam-2, Choromańska-1, Świerczek-3, Waga-3, Jędrzejczyk, Dorsz-1, Kwiecińska, Kozimur-4, Szynkaruk, Gerej-1, Lisewska-4, Stokłosa, Yashchuk-2

Wprawdzie pierwszą bramkę w meczu zdobyła Joanna Waga, ale było to jedyne prowadzenie gości w tym spotkaniu. Lublinianki od razu przejęły inicjatywę. Grały szybciej i dokładniej. Od razu odskoczyły na trzy bramki, które dodały im pewności, pozwoliły przejąć kontrolę nad tym spotkaniem. Po kwadransie było już 12:6 i raczej nie zapowiadało przełomu. Po przerwie mecz był już zupełnie nudnym, jednostronnym widowiskiem. Szczypiornistki Perły zdominowały całkiem wydarzenia. Dystans bramkowy niepokojąco rósł. W 50 minucie było już 30:17, co w konfrontacji zespołów czołówki zdarzyć się nie powinno. Skończyło się na.34:21 dla Lublina. Przegrać z mistrzyniami to nie wstyd, ale nie w takim stylu. Trzeba szybko wyciągnąć wnioski, bo z taka grą można stracić ciężko wypracowany dorobek i marzenia o medalu szybko uciekną