W II lidze – Popisowa gra Jezioraka po przerwie, MKS MOSiR ugiął się przed Tytanami, a Szczypiorniak przed SMS II

Piłkarze ręczni kontynuują rewanżową rundę rozgrywek II ligi. Z trzech naszych reprezentantów w sobotnich (10 lutego) spotkaniach przed własna publicznością wystąpił tylko Jeziorak, który wygrał w Iławie z innym beniaminkiem Borowiakiem Czersk 26:17 (11:11), MKS MOSiR Kętrzyn uległ w Wejherowie Tytanom aż 20:40 (6:16).Szczypiorniak grał w Gdańsku ze zdecydowanym liderem – SMS ZPRP II i przegrał 21:46 (9:21).

Jeziorak Iława – Borowiak Czersk 26:17 (11:11)

Jeziorak Iława: Jakub Gisicki, Wojciech Miklewski, Krystian Maćkowski, Mariusz Zawłocki, Karol Kosopud, Grzegorz Dudek, Tomasz Kalwas, Maciej Szymaniak, Grzegorz Baliński, Bartosz Idzikowski, Filip Łużyński, Jakub Minder, Szymon Wierzbicki, Maciej Malinowski, Marcin Prorok, Marcin Zagrajek.

Przebieg spotkania w pierwszej części nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa gospodarzy. Gra była bardzo wyrównana, inicjatywa przechodziła z rąk do rąk, a remis był tego najlepszym odzwierciedleniem. Po przerwie iławianie zagrali o dwie klasy lepiej i to we wszystkich elementach. Zafunkcjonowała przede wszystkim obrona z Marcinem Prorokiem, który, po raz kolejny udowodnił, że jest bramkarzem wysokiej klasy. Wiele bloków i obron przełożyło się na skuteczność w ofensywie , bowiem wiele było okazji do kontr. Do ataku pozycyjnego te…z nie można mieć zastrzeżeń. Rolę egzekutorów wzięli na siebie: Krzysztof Maćkowski – 8 bramek i Maciej Malinowski -7.

Tytani Wejherowo – MKS MOSiR Kętrzyn 40:20 (16:6)

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka, Sławomir Tymoszuk-1, Paweł Dziakiewicz, Jan Guźniczak-4, Karol Niedziałkowski, Krzysztof Kręciewski-4, Bartosz Pietrasik-9, Maciej Wójcik-1, Tomasz Mikłasz-1, Mateusz Jasionek

Mecz do jednej bramki. Niestety kętrzynianie od początku mieli duże problemy ze zdobywaniem bramek. Gospodarze szybko więc zyskali dużą przewagę i w drugiej połowie jedyną zagadką były rozmiary porażki.

SMS ZPRP II Gdańsk – KS Szczypiorniak Olsztyn 46:21 (21:9)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Adrian Stachyra i Jakub Ałaj oraz Karol Spychalski, Jakub Jurewicz-2, Grzegorz Kozłowski-1, Adam Cudzewicz-4, Przemysław Mosiewicz, Sebastian Brozda-1, Jakub Ostrówka-4, Wojciech Wicinek-1, Piotr Deptuła-4, Igor Graczyk-3, Konrad Domian-1.

Wizyta Szczypiorniaka u zdecydowanego lidera rozgrywek zakończyła się bolesną lekcją. Goście zagrali bez wiary w sukces, a to oczywiście skazywało ich na surowy wyrok. Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Natomiast gospodarze po przejęciu piłki przeprowadzili 30 kontr, z których zdobyli 25 bramek. W obronie było bardzo źle, bramkarze też nie pomogli.

SMS ZPRP II Gdańsk - Szczypiorniak Olsztyn 46:21 (21:9)

KPR Gryfino - Sambor Tczew 24:28 (8:15)/

MKS Brodnica - AZS UMK Toruń 31:17 (12:9)

Jeziorak Iława - Borowiak Czersk 26:17 (11:11)

Tytani Wejherowo - MOSiR Kętrzyn 40:20 (16:6)

1 SMS ZPRP II Gdańsk 12 36 415:257

2 Sambor Tczew 12 27 394:302

3 Tytani Wejherowo 12 27 352:302