Kram Start Elbląg tym razem lekko i przyjemnie – Dobra potyczka na przełamanie

Fot. Anna Dembińska/portel.pl (ilustracja)

Po ostatnich niepowodzeniach piłkarkom ręcznym Kram Start Elbląg potrzebny był mecz na tzw. przełamanie. I taki właśnie miał miejsce w środę (14 lutego). Elblążanki we własnej hali bardzo wysoko pokonały Koronę Handball Kielce 38:29 (21:13). Spotkanie rozstrzygnęło się pod koniec pierwszej części. Pięciominutowy okres Start wygrał 6:1 i powiększył dystans do ośmiu trafień. To ustawiło grę w dalszej części.

KRAM Start Elbląg – Korona Handball Kielce 38:29 (21:13)

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam-8, Choromańska, Świerczek-4, Waga-5, Jędrzejczyk, Dorsz-6, Kwiecińska-4, Kozimur-3, Szynkaruk, Gerej-1, Lisewska-5, Stokłosa, Yashchuk-2

Zespół Startu od początku przejął inicjatywę i gdy po kilku minutach prowadził 6:2, wydawało się, kielczanki nie będą stawiać większego oporu. A jednak skonsolidowały się stawały się równorzędnym rywalem. W każdym razie w 25 min. było 15:12 dla elblążanek i wtedy jeszcze sprawa końcowego rozstrzygnięcia była otwarta. Jednak finisz gospodyń pod koniec pierwszej części okazał się zabójczy. Sześć zdobytych bramek, przy jednej straconej sprawił, że przewaga wzrosła do ośmiu trafień, a to raczej gwarantowało spokojny przebieg drugiej polowy.

Tak w istocie było. Elblążanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń, grając pełnym składem. Świetny mecz rozegrała Magda Balsam, która w pełni wykorzystała swą dynamikę zdobywając osiem bramek. Po tym spotkaniu nastroje się na pewno poprawiły, a czy forma wróciła? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy po meczach z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Wyniki

MKS Perła Lublin - UKS PCM Kościerzyna 46 : 25

SPR Pogoń Szczecin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 41 : 28

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 18 : 25

GTPR Gdynia - KPR Ruch Chorzów 34 : 21

Kram Start Elbląg - Korona Handball Kielce 38 : 29

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 15 lutego

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn