Kram Start w półfinale Pucharu Polski – Łatwiej niż przewidywano

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg awansował do półfinału Pucharu Polski. W środę (28 lutego) w meczu ćwierćfinałowym pokonały we własnej hali Energę AZS Koszalin 33:24 (17:14). Zwycięstwo odniesione w dobrym stylu, osiągnięte dużo łatwiej niż przewidywano. Koszalinianki były zazwyczaj bardzo trudnym przeciwnikiem, tu jednak zwłaszcza po przerwie wyraźnie ustępowały elblążankom.

Kram Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 33:24 (17:14)

Kram Start Elbląg: Solomija Szywerska, Klaudia Powaga oraz Magda Balsam-4, Barbara Choromańska-1, Justyna Świerczek-2, Joanna Waga-2, Aleksandra Jędrzejczyk-3, Aleksandra Dorz, Aleksandra Kwiecińska-2, Katarzyna Kozimur, Daria Szynkaruk-2, Sylwia Lisewska-8, Aleksandra Stokłosa-5, Patrycja Świerżewska-1, Hanna Yashchuk-3

Pierwsza część meczu była wyrównana, akademiczki na początku nawet nieznacznie prowadziły (6:4). Udana okazała się końcówka. Kram Start w ostatnich dwóch minutach zdobył trzy bramki i wynik po 30 minutach 17:14 znacznie zwiększał szanse. Po zmianie stron elblążanki miały bardzo dobry okres gry do 37 minuty, kiedy przez siedem minut zachowały czyste konto, a trafiły trzykrotnie. Rezultat 20:14 stawiał je w komfortowej sytuacji, tym bardziej, że rywalki wyraźnie straciły wiarę w sukces i odnosiło się wrażenie, że czekały na zakończenie spotkania. W tej sytuacji Kram Start zwiększał dystans, grał swobodnie i skutecznie. Doszedł do półfinału, a to już bardzo wysoko i warto dodatkowo się zmobilizować, bo jest okazja do zdobycia cennego trofeum.