VII Międzynarodowy Turniej Młodzików Ulan Majorat 2018 – MDK Bartoszyce znów zaimponował, Omega Mrągowo też wysoko

Fot. nadesłane

W dniach 2/4 marca cztery zespoły z Warmińsko- Mazurskiego udały się do dalekiego Ulan-Majoratu w województwie lubelskim na VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej. Trzy z nich zagrały w najliczniej obsadzonej kategorii młodzika (20 zespołów z 6 województw) i były to MDK Bartoszyce, MUKS Omega Mrągowo oraz MKS MOSiR Kętrzyn. Czwartym teamem były młodziczki z Mrągowa (10 zespołów).

Bardzo fajnie wypadł zespół z Bartoszyc, który okazał się najlepszy w swojej kategorii, odnosząc komplet zwycięstw. Najpierw grając w grupie A pokonał MKS Biłgoraj 20:13, UKS Bursa Puławy 19:6, UKS Jedynka Łuków 32:6, HC Vołyń (Ukraina) 14:11. Wygrywając grupę awansował do półfinałów gdzie spotkał się ze starym znajomym - Omegą Mrągowo, która okazała się najlepsza w grupie C. Mecz zakończył się przekonującą wygraną Bartoszyc 19:5. Drugi półfinał był bardzo zacięty a zwycięsko wyszła z niego drużyna KU AZS UMCS I Lublin, która dopiero po rzutach karnych okazała się lepsza od Mistrza Polski w tym roczniku KS PGE VIVE Kielce I 24:23

DSC00200 (Copy)

Początek finału pod dyktando Lublina, który w 5min. prowadził 5:2. Jednak z minuty na minutę coraz lepiej grająca w obronie drużyna z Bartoszyc osiągała przewagę kończąc pierwszą połowę prowadzeniem 10:8. W drugiej części zespoły grały bramka za bramkę. Dopiero na 2 minuty przed końcem chłopcy z MDK odskoczyli na 4 bramki i tej przewagi już nie roztrwonili. Wynik 17:15

Bardzo korzystnie w meczu o III miejsce zaprezentowało się Mrągowo, które dzielnie walczyło z Kielcami, ostatecznie jednak ulegając 11:15. Zespół z Kętrzyna grał rocznikiem młodszym i ostatecznie zajął XIII miejsce, ale swą postawą nie zawiódł.

DSC00196 (Copy)

Kolejność:

1 MDK Bartoszyce

2 KU AZS UMCS I Lublin

3 KS PGE VIVE Kielce I

4 MUKS Omega Mrągowo

5 KS Unia Lublin

6 MKS Padwa Zamość I

7 HC Vołyń

8 UKS Niedźwiadek Węgrów

9 MKS Biłgoraj

10 KS PGE VIVE Kielce II

11 KU AZS UMCS II Lublin

12 KS Victoria Piaseczno

13 MKS MOSiR Kętrzyn

14 MKS Padwa Zamość II

15 PSP 1 Przysycha

16 UKS Bursa Puławy

17 UMKS Orlęta Zwoleń

18 UKS Sprint Ulan-Majorat

19 UKS Szczypiorniak Lesznowola

20 UKS Jedynka Łuków

DSC00188 (Copy)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Kwiatkowski z MD Bartoszyce

Skład MDK Pasja Bartoszyce: bramkarze - W.Kwiatkowski, M.Szewczyk, zawodnicy z pola - K.Habiński (zaw.drużyny-22br.), Ł.Kuhn (31br.), M.Kwiatkowski (14br.), H.Działa (8br.), B.Działa (15br.), M.Bembas (10br.), F.Tokarz (9br.), W.Broniek (1br.), J.Bieńkowskkii (2br.), Ł.Jurewicz (6br.). trener A.Cichocki, kier.drużyny O.Habiński.

Dziewczęta z Mrągowa walczyły dzielnie zajmując IV miejsce. Pozostawiły po sobie dobre wrażenie, grając często wyrównane minuty z silnymi drużynami.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn