Uwertura przez hitem z Vive – Warmia Energa chce wygrać z Koszalinem i szykować się na bój z mistrzem

Fot. Radosław Kowalski (ilustracja)

Przed zawodnikami Warmii Energa Olsztyn 20. kolejka I ligi grupy A i niedzielny (11 marca) mecz w Uranii (godz. 16) z Gwardią Koszalin Po dwóch pechowych porażkach na początku rundy z Sokołem Kościerzyna oraz Stalą Gorzów olsztynianie powrócili na drogę ligowych zwycięstw. W kolejnych meczach pokonali, kolejno, młodzież Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska [30:27] oraz rezerwy płockiej Wisły [33:23].

Wygrane te są tym bardziej cenne, że osiągnięte w osłabionym składzie, z jakim kolejny raz przyszło się borykać grającemu szkoleniowcowi, Danielowi Żółtakowi. Ostatnio pauzowali: Mateusz Gawryś, Radosław Dzieniszewski, Piotr Dzido i Michał Krawczyk. Niestety wiele dobrych wieści z obozu Warmii na temat zdrowia nie ma. O ile do treningów powrócił już Gawryś, a zdrowie chorej ręki sprawdza Dzieniszewski, to w meczowym składzie na pewno zabraknie Krawczyka i Dzido. Na domiar złego kontuzji kolana podczas treningu nabawił się Łukasz Kozakiewicz. Tym samym blok defensywny olsztynian jest mocno osłabiony. W przypadku całej wspomnianej trójki przerwa może potrwać dość długo, dlatego nie można się ich spodziewać także w najbliższych meczach.

Trzeba się jednak skupić na pozytywach w zespole. W ostatnich spotkaniach do wysokiej formy strzeleckiej powrócił Marcin Malewski. Wraz z Pawłem Deptułą i Wojciechem Golksem, który na dobre „zadomowił się” w pierwszej siódemce ofensywy Warmii stanowią o sile drugiej linii. Dobrze prezentuje się także Michał Sikorski, który pod nieobecność kapitana zespołu miał więcej minut na parkiecie i skrzętnie to wykorzystał. W ostatnim spotkaniu przeciwko Wiśle na listę strzelców wpisywali się także zmiennicy, w tym Tomasz Pasymowski. „Swoje” wybronili też bramkarze: Kacper Kłodziński i Jakub Pikura. W obecnej sytuacji kadrowej rola zmienników jest nie do przecenienia, dlatego na ich dobrą grę liczy trener.

Niedzielny rywal Warmii nie ma udanego sezonu. Wszystkie z ośmiu zebranych punktów goście zdobyli na początku sezonu, wygrywając z GKS Żukowo [29:23], MKS Grudziądz [27:23] i zaliczając dwa punkty po wygranych karnych z Pomezanią Malbork. Od 7. kolejki koszalinianie nie zaznali smaku zwycięstwa, co przełożyło się na ostatnie miejsce w tabeli. Obok wspomnianego MKS-u Grudziądz, Gwardia jest raczej pewnym zespołem do spadku… To nie oznacza jednak, że rywal nie jest bez szans. W sporcie wszystko jest możliwe, a wąska kadra Warmii sprawia, że podopieczni Żółtaka muszą być mocno skupieni na kolejnym rywalu. Szczególną „opieką” na pewno będzie otoczony lider rywali, Patryk Kiciński, który w osiemnastu spotkaniach zgromadził 118 trafień i znajduje się na drugim miejscu klasyfikacji strzelców.

Warmiacy chcą wygrać to spotkanie za wszelką cenę. Ligowa tabela, po zmianie zasad naliczania punktów bardzo się spłaszczyła. To oznacza, że jedno zwycięstwo lub porażka zmienia układ miejsc i aby utrzymać się w czołówce nie można tracić punktów. Ponadto już we wtorek czeka olsztynian nie lada wyzwanie – dotrzymać kroku PGE Vive Kielce. Do tego meczu pierwszoligowcy chcą podejść w dobrych nastrojach…

Na klubowej stronie przeprowadzona zostanie tekstowa relacja live z meczów. [LINK]

Bilety na mecz przeciwko PGE Vive Kielce, który odbędzie się 13. marca (wtorek) o godz. 18:00 są do nabycia na portalu Abilet.pl [LINK]

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn