Trudna przeprawa Startu – Opanowały nerwy dopiero w końcówce

Fot. ilustracja

Wydawało się, że zamykający zasadniczą część rozgrywek superligi piłkarek ręcznych mecz Kram Start z Piotrcovią będzie spacerkiem, tym bardziej, że elblążanki grały przed własną publicznością. Tymczasem sobotnia (10 marca) potyczka okazała się bardzo trudna, a faworytki zwycięstwo 32:26 (14:15) zapewniły sobie dopiero w ostatnich minutach. Na dystansie było chaotycznie i...nerwowo.

Kram Start Elbląg – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:26 (14:15)

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Choromańska, Świerczek, Waga-5, Jędrzejczyk-4, Dorsz, Kwiecińska-2, Szynkaruk-6, Lisewska-9, Stokłosa-2, Świerżewska, Yashchuk-4

Elblążanki zdobyły pierwszą bramkę dopiero w 4 minucie, kiedy Waga wyrównała na 1:1. Potem prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, po kwadransie notowaliśmy remis 7:7. Nastąpił niezły okres gry Startu, który uzyskał nieznaczną przewagę (13:11), ale roztrwonił ją pod koniec pierwszej części. W każdym razie do przerwy było 15:14 dla gości. Na trybunach panowała mała konsternacja, spodziewano się bowiem łatwej przeprawy zawodniczek z Elbląga.

Po przerwie niewiele się zmieniło Wprawdzie gospodynie prowadziły, ale minimalnie i zagrożenie cały czas istniało, bowiem Piotrcovia grała bez respektu, presji i dość konsekwentnie wykorzystywała potknięcia miejscowych. Jeszcze w 54 minucie było tylko 27:25 dla Startu. Wówczas trzy bramki z rzędu zdobyte przez Lisewską, Szynkaruk i Jędrzejczyk pozwoliły na głębszy oddech. W miarę wysoki wynik nie odpowiada przebiegowi gry, która prawie przez całe spotkanie była bardzo zacięta.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn