Przerwana passa Meblarzy – Sobota dla mielczan, w niedzielę okazja do rewanżu

Fot. ks meble wójcik (ilustracja)

W sobotę (10 marca) w Mielcu spotkały się zespoły, które raczej stanowią tło superligi, choć ambicje mają większe. Elblążanie przez większość rozgrywek byli dostarczycielami punktów, ale ostatnio spisywali się lepiej, dlatego z wyprawą do dalekiego Mielca wiązaliśmy duże nadzieje. Tym bardziej, że Stal formą nie imponuje. Atut własnej hali okazał się ważnym argumentem. Kibice pomogli i gospodarze po zaciętym meczu wygrali 26:23 (15:11).

SPR Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)

Meble Wójcik Elbląg: Kiepulski, Ram – Grzegorek-1, Miedziński, Lachowicz, Szopa, Nowakowski-2, Załuski,. Adamczak, Netz-3, Moryń-9, Tórz-5, Koper-3.

Mimo, że spotkały się zespoły, które do potentatów nie należą mecz mógł się podobać nie tylko ze względu na dramaturgię. Zawodnicy obu stron zostawili serca na boisku, walczyli z determinacją, a wynik cały czas był sprawa otwartą. Lepiej zaczęli gospodarze (4:1). Meblarze szybko wyrównali i mniej więcej do 20 minuty trwała wymiana ciosów. Wówczas w ciągu 120 sekund goście stracili trzy bramki z rzędu, co w tak zaciętym spotkaniu ma duże znaczenie. W 27 minucie Stal prowadziła już 14:9, jednak w samej końcówce udało się trochę zniwelować straty.

Po przerwie elblążanie zagrali agresywniej w obronie i przyniosło to efekty. W 39 min zdobyli kontaktową bramkę na 17:18 w zaczęło to wyglądać coraz bardziej optymistycznie. I gdy wydawało się, że to goście pójdą za ciosem, rywale zmobilizowali się maksymalnie. Znów nastąpiła seria trzech trafień (21:17) , która wprawdzie nie przesądzała jeszcze sprawy, bo końca został kwadrans, ale ustawiła dalszy scenariusz. Mielczanie grali bardzo rozsądnie, cały czas utrzymywali dystans i nie dopuścili nawet do dramatycznej końcówki.

W niedziele jest okazja do rewanżu bowiem obie drużyny zmierzą się w meczu o Puchar Polski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn