Kram Start nadal w grze o podium – Z gdyniankami poszło łatwiej niż oczekiwano

Fot GTPR Gdynia facebook (ilustracja)

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg walczą o podium w superlidze i miniona kolejka okazała się pod tym względem pomyślna. Elblążanki bez większych kłopotów pokonały w niedzielę (8 kwietnia) GTPR Gdynia 30:24 (17:11), mając od 10 minuty pełna kontrolę nad wydarzeniami. Tymczasem kontrkandydat do podium Energa AZS zdobył tylko jedno oczko w meczu z Zagłębiem Lubin i Kram Start zrównał się punktami z Koszalinem.

Kram Start Elbląg – GTPR Gdynia 30:24 (17:11)

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam 5, Choromańska, Świerczek, Waga 6, Jędrzejczyk, Dorsz 1, Kwiecińska 2, Kozimur 3, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 7, Stokłosa 2, Świerżewska 2, Yashchuk 2

GTPR Gdynia: Chodakowska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Łabuda 9, Pękala 2, Kamińska, Stanulewicz, Kozłowska 4, Gutkowska 1, Śliwińska, Machado 2, Szarawaga 2, Małecka, Uścinowicz 1, Błaszkowska.

Elblążanki zaczęły nieszczególnie. Ale gdy w 10 minucie po raz pierwszy objęły prowadzenie (6:5) nie oddały już go do końca. Do 20 minuty różnica była nieznaczna (2-3 bramki), ale na finiszu pierwszej polowy gospodynie zagrały doskonale i odskoczyły na sześć trafień. To wystarczyło by złapać sportowy luz, a jednocześnie zniechęcić przeciwniczki. Po przerwie w 40 minucie było już 23:13 i sprawa kompletu punktów została załatwiona. Wprawdzie gdynianki w końcówce zmniejszyły rozmiary porażki, ale absolutnie nie zagroziły zawodniczkom Startu.

Elblążanki wygrały w pełni zasłużenie, ale trzeba przyznać, że przeciwniczki w tym momencie sezonu prezentują znacznie niższy poziom niż przed kilkoma miesiącami. Ale to jest problem klubu z Gdyni, w lidze nie ma sentymentów i trzeba to wykorzystać. Zespół Startu odrobił więc lekcje tak jak trzeba i co najważniejsze jeszcze bardziej liczy się w grze o medal.

1 MKS Perła Lublin 25 70 791:541

2 Metraco Zagłębie Lubin 25 59 703:564

3 KRAM START ELBLĄG 25 54 721:635

4 Energa AZS Koszalin 25 53 678:604

5 GTPR Gdynia 25 46 687:613

6 Pogoń Szczecin 25 41 708:657