W Pucharze Polski Kram Start musi odrobić 6 bramek – Na finiszu lepsza Pogoń i jest kłopot

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet Kram Start Elbląg przegrał w środę (11 kwietnia) na wyjeździe z SPR Pogoń Szczecin 21:27 (10:11). Rewanż odbędzie się 18 kwietnia i zadanie przed Startem bardzo trudne. Na tym poziomie odrobienie 6 bramek nie jest łatwe. Mecz układał się dobrze, Jeszcze na kwadrans przed końcem był remis, ale na finiszu zdecydowanie lepsze okazały się szczecinianki.

SPR Pogoń Szczecin – Kram Start Elbląg 27:21 (11:10)

Wprawdzie przez większą część spotkania prowadziła Pogoń, ale różnica była niewielka, a gdy tylko gospodynie odskoczyły na dwie, trzy bramki elblążanki odrabiały dystans. W 24 min był remis 8:8, w 27 min. Szczecin prowadził 11:8, ale do przerwy przewaga spadła do jednego trafienia. Po zmianie stron nic nie zapowiadało wysokiej porażki gości. W 45 minucie notowaliśmy remis 17:17 i wówczas Pogoń zaryzykowała. Postawiła wszystko na jedną kartę i chyba zaskoczyła rywalki. W 54 min było już 24:19, a skończyło się na 27:21.

Oczywiście szanse pozostały, ale z całą pewnością trzeba wznieść się na wyżyny i zachować maksimum koncentracji. Co ciekawe, środowy mecz zapoczątkował serial spotkań elblążanek z Pogonią. W niedzielę (15 kwietnia) zmierza się o ligowe punkty, a za tydzień rozegrają pucharowy rewanż.

W drugim półfinale Zagłębie Lubin po 20 minutach prowadziło z Perłą Lublin 13:6, a skończyło się na nieznacznym zwycięstwie lubinianek 25:23 (14:9). W rewanżu więcej szans trzeba przyznać zawodniczkom z Lublina.