1/16 MP Juniorów Młodszych 2018 – Z dwóch Szczypiorniaków, tylko drugi przeszedł dalej

Juniorzy młodsi KS Szczypiorniak Olsztyn zakończyli w niedzielę (15 kwietnia) rywalizację w 1/16  Mistrzostw Polski. Warmię i Mazury reprezentowały dwie drużyny klubu z Olsztyna. Grały ze zmienny szczęściem. Szczypiorniak II awansował do kolejnej fazy MP zajmując 2 miejsce za Anilaną Łódź. Szczypiorniak I w Warszawie był trzeci i znalazł sie poza Mistrzostwami Polski.

Łódź

Piątek (13 kwietnia)

KS Szczypiorniak II Olsztyn – Wybrzeże III Gdańsk 28:23 (15:12)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-6, Jakub Kozłowski-4, Maciej Retkiewicz-1, Wojciech Zieliński, Igor Graczyk-6, Damian Dyszkowski-1, Piotr Kopczyński, Mateusz Reszczyński-3, Tymoteusza Borysiuk-2

Mecz rozpoczął się kiepsko dla olsztynian, bowiem goście od razu zdobyli trzy bramki z rzędu. Prowadzili do 23 minuty, kiedy wreszcie Szczypiorniak wyrównał na 10:10, a potem poszedł za ciosem i zapewnił sobie do przerwy trzybramkową zaliczkę. Po zmianie stron nie było już najmniejszych wątpliwości kto jest lepszy. Olsztynianie systematycznie zwiększali dystans. W 50 minucie było już 26:17. Taka przewaga oczywiście pozwoliła na grę w końcówce wszystkim zawodnikom, bo trzeba oszczędzać siły na kolejne spotkania Ważne zwycięstwo w premierze. To od razu zwiększa szanse na awans.

UKS Anilana I Łódź – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 45:28 (25:14)

Sobota (14 kwietnia)

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - KS Szczypiorniak II Olsztyn 18:32 (10:18)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński, Robert Targoński-8, Filip Lewalski-5, Jakub Kozłowski-3, Maciej Retkiewicz-1, Wojciech Zieliński, Igor Graczyk-4 Damian Dyszkowski-1, Piotr Kopczyński-1, Mateusz Reszczyński-5, Tymoteusza Borysiuk-4

Wysokie zwycięstwo nad najsłabszym zespołem tej grupy zapewnił drużynie olsztyńskiej awans do półfinału Mistrzostw Polski. Mecz bez historii. Szczypiorniak II od początku dyktował warunki i juz do przerwy zapewnił sobie solidną zaliczkę. Potem powiększał różnicę, choć nikt tu nie miał zamiaru śrubować rekordów. Niedzielny mecz o pierwsze miejsce z Anilana ma znaczenie tylko prestiżowe. Trudno będzie pokonać gospodarzy, ale warto spróbować.

UKS Anilana I Łódź - Wybrzeże III Gdańsk 36:27 (18:12)

Niedziela (15 kwietnia)

Wybrzeże III Gdańsk - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 37:16 (20:5)

UKS Anilana I Łódź - KS Szczypiorniak II Olsztyn 31:21 (19:9)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj-1, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński-3, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-4, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski,Damian Dyszkowski-3, Piotr Kopczyński-3, Mateusz Reszczyński, Tymoteusza Borysiuk, Michał Safiejko-3

Mecz o pierwsze miejsce w turnieju przyniósł zdecydowane zwycięstwo gospodarzom, którzy są kandydatami na podium Mistrzostw Polski. Łodzianie zaczęli od prowadzenie 3:0, ale olsztynianie szybko wyrównali na 5:5. Potem jednak przez ponad dziesięć minut nie zdobyli bramki i Anilana odskoczyła na 11:5. Goście stracili kontakt z przeciwnikiem i jakby pogodzili sie z porażką. Po przerwie przewaga gospodarzy sięgał nawet 17 bramek. W końcówce udało się uniknąć pogromu, ale wynik i tak jest wysoki. Cel jednak został osiągnięty. Szczypiorniak II zagra w 1/8 finału.

Kolejność

1 UKS Anilana I Łódź 6 pkt.

2 KS Szczypiorniak II Olsztyn 4 pkt.

3 Wybrzeże III Gdańsk 2 pkt.

4 MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 0 pkt.

Warszawa

KSPR Gwardia Koszalin – UKS Juvenia Rzeszów 35:30 (18:13)

UKPR Agrykola Warszawa – KS Szczypiorniak I Olsztyn 26:19 (16:10)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Kacper Litwińczyk, Michał Bieluch, Sebstian Brozda, Jakub Jurewicz-5, Jakub Ostrówka-4, Paweł Pszczółkowski, Wiktor Domżała, Artur Bienenda-1, Konrad Domian-1, Jakub Brzeziński-2, Krystian Drężek, Przemysła Mosiewicz-4, Mateusz Kołoszko-2

Do 13 minuty trwała zacięta walka bramka za bramę. Wówczas nastąpił słabszy okres gry Szczypiorniaka, który gospodarze bezwzględnie wykorzystali. W 21 minucie prowadzili już 13:7 i taką różnicę utrzymali do przerwy. W drugiej połowie olsztynianie próbowali dogonić przeciwników, ale zbliżyli się najwyżej na cztery trafienia (42 min. 15:19). Agrykola opanowała sytuację i dość spokojnie rozegrała końcówkę. Mamy nadzieję, że olsztynianie z następnych spotkaniach powetują straty. Maja nadal realne szanse na awans.

KS Szczypiorniak I Olsztyn - KSPR Gwardia Koszalin 26:30 (10:15)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Kacper Litwińczyk, Michał Bieluch, Sebstian Brozda-1, Jakub Jurewicz-6, Jakub Ostrówka-7, Paweł Pszczółkowski, Wiktor Domżała-2, Artur Bienenda, Konrad Domian-2, Jakub Brzeziński-4, Krystian Drężek, Przemysław Mosiewicz-4, Mateusz Kołoszko

Ta porażka praktycznie przekreśla szanse zespołu olsztyńskiego na awans do kolejnej rundy. Szkoda, bowiem w składzie są zawodnicy, którzy regularnie grają w II lidze, a w tym spotkaniu tego potencjału nie wykorzystali. Przez kwadrans gra była bardzo wyrównana. Potem inicjatywę przejęła Gwardia, która odskoczyła na kilka bramek i tę przewagę utrzymała do końca. Olsztynianie, mimo że do końca było dużo czasu nie zbliżyła się na mniej niż cztery trafienia.

UKPR Agrykola Warszawa - UKS Juvenia Rzeszów 34:23 (15:11)

UKS Juvenia Rzeszów - KS Szczypiorniak I Olsztyn 22:43 (12:21)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Kacper Litwińczyk, Michał Bieluch, Sebstian Brozda-1, Jakub Jurewicz-10, Jakub Ostrówka-3, Paweł Pszczółkowski-3, Wiktor Domżała-1, Konrad Domian-7, Jakub Brzeziński-2, Krystian Drężek-7, Olaf Tyberski-2, Przemysław Mosiewicz-7, Mateusz Kołoszko, Daniel Brejnak

Na zakończenie turnieju Szczypiorniak I Olsztyn odniósł bardzo wysokie zwycięstwo, a swoje szanse stracił niestety w sobotę. Mecz był jednostronnym widowiskiem. Już po kwadransie było 9:2, a potem przewaga stale rosła.

UKPR Agrykola Warszawa – KSPR Gwardia Koszalin 23:18 (13:9)