Mądra końcówka Warmii Energa w Żukowie – Wygrać w dziewięciu ( 2 bramkarzy) to naprawdę duże sztuka

Piłkarze ręczni Warmii Energa mimo, że nadal są zdziesiątkowani na boisku radzą sobie zupełnie dobrze. Po bardzo pechowej porażce w Malborku (trochę na własne życzenie) w kolejnym spotkaniu wyjazdowym pokonali w sobotę (14 kwietnia) GKS Żukowo 26:23 (11:12). W takich meczach trudno o finezję. Gdy gra się praktycznie bez zmian, trzeba wykazać dużo sportowej mądrości. Pod tym względem w Żukowie było na „piątkę”

GKS Żukowo – Warmia Energa Olsztyn 23:26 (12:11)

Warmia Energa Olsztyn: Jakub Pikura, Kacper Kłodziński oraz Szymon Hegier-3, Tomasz Pasymowski, Michał Sikorski-4, Wojciech Golks-6, Daniel Żółtak-2, Radosław Dzieniszewski-9, Sebastian Koledziński-2

Mecz był bardzo wyrównany, choć otwarcie należało do gospodarzy, którzy po kwadransie prowadzili 8:3. W końcówce pierwszej połowy olsztynianie zagrali dużo uważniej w defensywie i systematycznie odrabiali dystans. Zniwelowali straty do jednej bramki i zachowali szansę na zwycięstwo. Druga część była niezwykle wyrównana. Na tablicy bardzo często pojawiał się remis (45 min. 17:17, 50 min. 20:20). Na pięć minut przed syrena było 23:22 dla Warmii i goście już tego nie dali sobie wyrwać. W przeciwieństwie do spotkania w Malborku byli skoncentrowani, nie popełnili gaf. Wykorzystali swoje okazje i w efekcie wygrali 26:23. W tych okolicznościach to bardzo cenne zwycięstwo.

W następną niedzielę (22 kwietnia) o godz. 16 w Uranii Warmia Energa zmierzy się z liderem rozgrywek Nielbą Wągrowiec. To rywal znacznie bardziej wymagający rywal i mamy nadzieje, że do zespołu dołącza inni zawodnicy, bo w „dziewiątkę” z Nielba się nie wygra.

SPR GKS Żukowo - OKPR Warmia Energa Olsztyn 23:26 (12:11)

KPR Gwardia Koszalin - KS Stal Gorzów 22:39 (9:19)

Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS UW Warszawa 19:30 (6:13)

MKS Nielba Wągrowiec - WKS Grunwald Poznań 22:24 (11:11)

Real Astromal Leszno -MKS Mazur Sierpc 27:25 (15:13)

AZS UZ Zielona Góra -MKS Grudziądz 31:25 (11:10)