Derby pod dyktando Jezioraka – Kętrzynianie stawiali opór przez kilka minut

Niespodzianki w Iławie nie było. W meczu II ligi piłkarzy ręcznych ITS Jeziorak pokonał zamykający tabelę MKS MOSiR Kętrzyn 33:23 (16:11) Scenariusz spotkania można było przewidzieć. Głodni zwycięstwa gospodarze mieli wreszcie okazje zapisać na konto komplet punktów. Zagrali z dużym zaangażowaniem, a posiadali znacznie więcej atutów niż goście z Kętrzyna

ITS Jeziorak Iława – MKS MOSiR Kętrzyn 33:23 (16:11)

ITS Jeziorak Iława: Dudek Grzegorz, Gisicki Jakub, Przysowa Damian-2, Rynk Paweł-4, Zawłocki Mariusz, Kamiński Łukasz-6, Kosopud Karol-1, Kalwas Tomasz, Jarząb Jakub, Szymaniak Maciej, Bańcerek Błażej-5, Baliński Grzegorz, Bonczkowski Kornel-5, Minder Jakub, Wierzbicki Szymon, Malinowski Maciej-10.

MKS MOSiR Kętrzyn: Gryczka Maciej, oraz Pietrasik Bartosz-1, Mikłasz Tomasz -1, Kręciewski Krystian-2, Guźniczak Jan-2, Wójcik Maciej-7, Pałasz Dominik-4, Dziakiewicz Paweł-5 , Jasionek Mateusz, Tymoszuk Sławomir-1

Goście trzymali się dzielnie tylko przez kilka minut, kiedy na tablicy był wynik 4:4. Od tego momentu iławianie przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Bardzo dobrze bronili i to przede wszystkim decydowało o ich przewadze. Rywale wprawdzie odgryzali się, ale ich impet malał, a sił było też coraz mniej. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Gospodarze nie oszczędzali się, tak jakby chcieli zatrzeć złe wrażenie po ostatnich niepowodzeniach. I to się udało, choć rywal nie należał do zbyt wymagających i trzeba to brać pod uwagę w ogólnej ocenie.