Arena Grand Prix Puchar Polski Warszawa 2017 – Pulina Zachoszcz najlepsza, doskonałe wyścigi Gabrieli Wójtowicz i Justyny Burskiej

Fot. CastrolPredictor w Onet Sport - Onet

W Warszawie odbyły się w weekend (18/19 marca) zawody pływackie Arena Grand Prix Polski z udziałem  reprezentantów olsztyńskich sekcji: AZS UWM i Kormorana. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 83 klubów. Zawodnicy olsztyńscy należeli do najlepszych. Paulina Zachoszcz (Kormoran) okazała się najlepszą zawodniczką imprezy.

Swe wyścigi wygrały: Gabriela Wójtowicz na 400 m. zm. i Paulina Zachoszcz na 200 m klas (obie Kormoran) i Justyna Burska (AZS UWM) na 400 m i 800 m dow. Zwłaszcza wynik Pauliny Zachoszcz zasługuje na duże uznanie (drugi w historii tej konurencji). Na 100 metrów zawodniczka Kormorana też też uzyskała świetny rezultat (4 w historii polskiego pływania).Wszystkie trzy startowały w innych konkurencjach  i też stawały na podium, w trójce uplasowali sie też: Angelika Wikieł (AZS UWM) oraz Krzysztof Pielowski Mateusz Kasztelan (obaj Kormoran). Wysokie miejsca w konkurencjach przełożyły się na pozycje w klasyfikacjach. Justyna Burska wygrała rywalizację krauliste, Paulina Zachoszcz była druga w stylu klasycznym, a Gabriela Wójtowicz trzecia w stylu grzbietowym. Krzysztof Pielowski został trzecim kraulistą i znalazł się w dziesiątce generalnej klasyfikacji.

Klasyfikacje

Najlepsza zawodniczka

1. ZACHOSZCZ, Paulina MTP Kormoran Olsztyn 93 2407

2. SZTANDERA, Dominika MKS Juvenia Wrocław 97 2387

2. URBAŃCZYK, Aleksandra (AZS Łódź) 87 2387

.......................................................

4. BURSKA, Justyna AZS UWM Olsztyn 95 2325

14. WÓJTOWICZ, Gabriela MTP Kormoran Olsztyn 95 2091

Najlepsza zawodniczka – styl dowolny

1. BURSKA, Justyna AZS UWM Olsztyn 95 1581

Najlepsza zawodniczka – styl grzbietowy

3. WÓJTOWICZ, Gabriela MTP Kormoran Olsztyn 95 1366

Najlepsza zawodniczka – styl klasyczny

2. ZACHOSZCZ, Paulina MTP Kormoran Olsztyn 93 1640

4. WIKIEŁ, Angelika AZS UWM Olsztyn 98 1387

Najlepsza zawodniczka – styl motylkowy

9. WÓJTOWICZ, Gabriela MTP Kormoran Olsztyn 95 1204

Najlepszy zawodnik

1. STOKOWSKI, Kacper UKS G-8 Bielany 99 2501

2. WOJDAK, Wojciech BOSiR Brzesko 96 2446

3. KAWĘCKI, Radosław AZS AWF Warszawa 91 2445

.............................................

10. PIELOWSKI, Krzysztof MTP Kormoran Olsztyn 91 2263

17. KASZTELAN, Mateusz MTP Kormoran Olsztyn SOL 98 2236

Najlepszy zawodnik – styl dowolny

3. PIELOWSKI, Krzysztof MTP Kormoran Olsztyn 91 1580

Najlepszy zawodnik – styl grzbietowy

7. KASZTELAN, Mateusz MTP Kormoran Olsztyn SOL 98 1465

Najlepszy zawodnik – styl motylkowy

11. OLLER, Krzysztof MTP Kormoran Olsztyn SOL 00 1357

12. SADŁOWSKI, Piotr MTP Kormoran Olsztyn SOL 00 1344

Wyniki

Kobiety

400 metrów stylem zmiennym

1. WÓJTOWICZ, Gabriela 95 MTP KORMORAN Olsztyn 4:58.76 725

2. ADAMCZYK, Julia SL 99 KU AZS UMCS Lublin 5:01.01 709

3. KNOP, Aleksandra 03 UKS 190 Łódź 5:03.72 690

50 metrów stylem dowolnym

1. URBAŃCZYK, Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 25.54 802

2. SZTANDERA, Dominika 97 MKS JUVENIA Wrocław 26.24 739

3. DOWGIERT, Anna 90 Ks Warta Poznan 26.32 732

..........................................

56. BURSKA, Justyna 95 AZS UWM Olsztyn 29.40 525

63. RACZEWSKA, Emilia 02 MTP KORMORAN Olsztyn 29.75 507

200 metrów stylem klasycznym

1. ZACHOSZCZ, Paulina 93 MTP KORMORAN Olsztyn 2:27.81 833

2. WIKIEŁ, Angelika 98 AZS UWM Olsztyn 2:37.03 695

3. URYGA, Paulina 95 AZS-AGH Kraków 2:38.07 681

100 metrów stylem motylkowym

1. NOGAJ, Paulina 98 Mks Wodnik Radom 1:01.40 744

2. MAZURKIEWICZ, Barbara 01 IKS Konstancin 1:02.76 696

3. DOWGIERT, Anna 90 Ks Warta Poznan 1:03.24 681

...................................

11. WÓJTOWICZ, Gabriela 95 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.60 610

14. RACZEWSKA, Emilia 02 MTP KORMORAN Olsztyn 1:06.22 593

200 metrów stylem dowolnym

1. JANKOWSKA, Klaudia 98 UKS Gim 92 UrsynĂłw W-wa 2:03.18 771

2. GRALEWSKA, Kalina 96 MUKP Warszawianka 2:04.29 751

3. BURSKA, Justyna 95 AZS UWM Olsztyn 2:04.63 744

..................................

33. JASZCZUK, Ewa 02 MTP KORMORAN Olsztyn 2:14.64 590

41. RACZEWSKA, Emilia 02 MTP KORMORAN Olsztyn 2:16.83 562

100 metrów stylem klasycznym

1. SZTANDERA, Dominika 97 MKS JUVENIA Wrocław 1:08.64 823

2. ZACHOSZCZ, Paulina 93 MTP KORMORAN Olsztyn 1:09.09 807

3. HALLMANN, Weronika 00 UKS Jedynka Solex Lębork 1:11.05 742

...............................................

4. WIKIEŁ, Angelika 98 AZS UWM Olsztyn 1:12.73 692

50 metrów stylem motylkowym

1. URBAŃCZYK, Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 26.57 777

2. DOWGIERT, Anna 90 Ks Warta Poznan 27.13 730

3. JAGODA, Julia 95 AZS AWF Katowice 27.71 685

...........................

18. ZACHOSZCZ, Paulina 93 MTP KORMORAN Olsztyn 29.57 563

28. RACZEWSKA, Emilia 02 MTP KORMORAN Olsztyn 30.26 526

200 metrów stylem grzbietowym

1. TCHÓRZ, Alicja 92 MKS JUVENIA Wrocław 2:13.81 796

2. KOLUCH, Julia ZG 00 UKS,, Anprel- Armexim" Pruszcz 2:18.17 723

3. WÓJTOWICZ, Gabriela 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:21.77 670

800 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA, Justyna 95 AZS UWM Olsztyn 8:45.14 799

2. PAULINA, Piechota 99 UKS 190 Łódź 8:53.54 762

3. KNOP, Aleksandra 03 UKS 190 Łódź 9:02.27 726

................................

7. JASZCZUK, Ewa 02 MTP KORMORAN Olsztyn 9:22.69 649

100 metrów stylem dowolnym

1. DOWGIERT, Anna 90 Ks Warta Poznan 57.67 736

2. NOGAJ, Paulina 98 Mks Wodnik Radom 57.86 728

3. GRALEWSKA, Kalina 96 MUKP Warszawianka Wodny Park 58.19 716

..................................

12. BURSKA, Justyna 95 AZS UWM Olsztyn 1:00.09 650

48. RACZEWSKA, Emilia 02 MTP KORMORAN Olsztyn 1:04.03 537

56. JASZCZUK, Ewa 02 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.39 504

50 metrów stylem klasycznym

1. SZTANDERA, Dominika 97 MKS JUVENIA Wrocław 31.43 825

2. ZACHOSZCZ, Paulina 93 MTP KORMORAN Olsztyn 32.20 767

3. HALLMANN, Weronika 00 UKS Jedynka Solex Lębork 32.55 742

.............................................

12. WIKIEŁ, Angelika 98 AZS UWM Olsztyn 34.97 599

200 metrów stylem motylkowym

1. MUSIOŁ, Wiktoria SO 98 UKP UNIA Oświęcim 2:19.57 664

2. TRAMBOWICZ, Zuzanna 02 MKS SP-63 Bydgoszcz 2:21.58 636

3. GOTOWSKA, Weronika 00 UKS G-8 Bielany 2:22.04 630

.................................

5. WÓJTOWICZ, Gabriela 95 MTP KORMORAN Olsztyn 2:24.86 594

100 metrów stylem grzbietowym

1. KOLUCH, Julia ZG 00 UKS,, Anprel- Armexim" Pruszków 1:04.26 739

2. GÓRNIAK, Katarzyna 95 Ukp Gryf Dębica 1:04.60 728

3. WÓJTOWICZ, Gabriela 95 MTP KORMORAN Olsztyn 1:05.58 696

400 metrów stylem dowolnym

1. BURSKA, Justyna 95 AZS UWM Olsztyn 4:18.64 782

2. JANKOWSKA, Klaudia 98 UKS Gim 92 UrsynĂłw W-wa 4:22.43 749

3. PAULINA, Piechota 99 UKS 190 Łódź 4:24.20 734

...................................................

15. JASZCZUK, Ewa 02 MTP KORMORAN Olsztyn 4:41.09 609

15 lat

4. JASZCZUK, Ewa 02 MTP KORMORAN Olsztyn 4:41.09 609

Fot. Zofia Wilczek

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym

1. CZERNIAK, Konrad 89 Azs Umcs Lublin 23.30 722

2. ZGIERSKI, Maksymilian 94 Azs Uł Pł Łódź 23.61 694

3. GAWRYSIAK, Przemysław 92 LKS"OMEGA" Kleszczów 23.67 689

.............................

21. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 24.76 602

48. PERKOWSKI, Wiktor SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 25.58 546

59. SADOWSKI, Adrian SOL 99 MTP KORMORAN Olsztyn 25.80 532

98. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 27.24 452

102. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 27.42 443

133. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 29.74 347

100 metrów stylem motylkowym

1. CHUDY, Michał 97 Legia Warszawa 54.15 778

2. CZERNIAK, Konrad 89 Azs Umcs Lublin 54.38 768

3. MAJCHRZAK, Kacper 92 Ks Warta Poznan 55.08 739

.........................

13. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 57.01 667

18. PERKOWSKI, Wiktor SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 57.52 649

25. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 58.31 623

1500 metrów stylem dowollnym

1. WOJDAK, Wojciech 96 BOSiR Brzesko 15:21.21 845

2. PIELOWSKI, Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 15:33.65 811

3. ZABOROWSKI, Filip 94 MKP Szczecin 15:41.74 791

.........................................................

7. KASZTELAN, Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:06.66 731

11. MOŚCICKI, Jakub 01 MTP KORMORAN Olsztyn 16:37.73 665

13. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 16:42.07 656

14. BRUŹDZIAK, Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 16:44.60 651

26. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 17:49.16 540

200 metrów stylem dowolnym

1. STOKOWSKI, Kacper 99 UKS G-8 Bielany 1:48.89 821

2. MAJCHRZAK, Kacper 92 Ks Warta Poznan 1:50.05 796

3. WOJDAK, Wojciech 96 BOSiR Brzesko 1:51.42 767

.................................................................

7. KASZTELAN, Mateusz SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn 1:52.57 743

16. PIELOWSKI, Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 1:55.80 683

32. MOŚCICKI, Jakub 01 MTP KORMORAN Olsztyn 1:58.70 634

35. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:59.35 624

54. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.13 568

56. SADOWSKI, Adrian SOL 99 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.25 566

62. BRUŹDZIAK, Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:04.16 554

68. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:05.19 540

98. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 2:10.67 475

50 metrów stylem motylkowym

1. SMOLIŃSKI, Jakub 00 KS Fenix Ożarów Mazowiecki 24.63 755

2. CHUDY, Michał 97 Legia Warszawa 24.66 752

3. ZGIERSKI, Maksymilian 94 Azs Uł Pł Łódź 24.71 747

.............................

10. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 25.54 677

22. PERKOWSKI, Wiktor SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 26.39 614

39. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 27.12 565

200 metrów stylem grzbietowym

1. KAWĘCKI, Radosław 91 Azs Awf Warszawa 1:59.36 824

2. KASZTELAN, Mateusz SOL98 MTP KORMORAN Olsztyn 2:02.71 758

3. SKIERKA, Jakub 98 GKS Cartusia Kartuzy 2:05.03 717

100 metrów stylem dowolnym

1. MAJCHRZAK, Kacper 92 Ks Warta Poznan 51.14 771

2. PISZCZOROWICZ, Bartosz 99 UKS G-8 Bielany 51.20 769

3. CZERNIAK, Konrad 89 Azs Umcs Lublin 51.41 759

...................................................

11. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 53.39 678

32. PERKOWSKI, Wiktor SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 55.28 611

39. SADOWSKI, Adrian SOL 99 MTP KORMORAN Olsztyn 55.87 591

58. BRUŹDZIAK, Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 57.37 546

62. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 57.53 542

76. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 58.69 510

106. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 1:01.53 443

50 metrów stylem klasycznym

1. HOŁUB, Maciej 95 AZS-AGH Kraków 28.64 785

2. SZULICH, Dawid 90 Uks Delfin Legionowo 28.77 774

3. ROGUSKI, Bartłomiej 93 Azs Awf Warszawa 28.82 770

..................................

29. PERKOWSKI, Wiktor SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 32.01 562

50. SADOWSKI, Adrian SOL 99 MTP KORMORAN Olsztyn 35.01 429

200 metrów stylem motylkowym

1. CHRZANOWSKI, Damian 98 KP MZOS Płock 2:01.68 769

2. CIĘŻKOWSKI, Dominik 96 Azs Awf Warszawa 2:03.31 739

3. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 2:03.59 734

100 metrów stylem grzbietowym

1. STOKOWSKI, Kacper 99 UKS G-8 Bielany 54.73 854

2. KAWĘCKI, Radosław 91 Azs Awf Warszawa 54.79 851

3. POLEWKA, Tomasz 94 AZS AWF Katowice 55.98 798

........................................

12. KASZTELAN, Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 58.28 707

19. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 1:00.94 619

400 metrów stylem dowolnym

1. WOJDAK, Wojciech 96 BOSiR Brzesko 3:53.76 834

2. ZABOROWSKI, Filip 94 MKP Szczecin 3:55.98 811

3. KAŁUŻYŃSKI, Antoni 99 MUKP Warszawianka Wodny Park 3:56.38 806

.....................................................

4. PIELOWSKI, Krzysztof 91 MTP KORMORAN Olsztyn 4:00.16 769

11. KASZTELAN, Mateusz SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:03.80 735

17. MOŚCICKI, Jakub 01 MTP KORMORAN Olsztyn 4:14.32 647

27. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:18.26 618

30. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 4:19.94 606

32. BRUŹDZIAK, Maciej SOL 98 MTP KORMORAN Olsztyn 4:21.01 599

41. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:26.41 563

54. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 4:34.92 512

17/18 lat

9. SADŁOWSKI, Piotr SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:18.26 618

11. OLLER, Krzysztof SOL 00 MTP KORMORAN Olsztyn 4:26.41 563

16 lat

1. MOŚCICKI, Jakub 01 MTP KORMORAN Olsztyn 4:14.32 647

15 lat

2. BRUZDEWICZ, Hubert 02 MTP KORMORAN Olsztyn 4:19.94 606

14 lat

6. NIEDZIAŁEK, Michał SOL 03 MTP KORMORAN Olsztyn 4:34.92 512

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn