MOSiR Elbląg zaprasza na kursy instruktorskie – Przed wakacjami jak znalazł

Fot. MOSiR Elbląg

W związku z zaobserwowanym społecznym zainteresowaniem podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz chęcią zdobywania nowych umiejętności Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza wszystkich chętnych na: kurs wychowawców wypoczynku, kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie oraz kurs na kierowników wypoczynku

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, pracę z młodzieżą, a dodatkowo chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności, to ta oferta skierowana jest właśnie do ciebie. W najbliższym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje organizację trzech kursów: na wychowawców wypoczynku, na instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie oraz na kierowników wypoczynku. Proponowane kursy odbędą w Elblągu w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1. Kurs zorganizowane zostaną pod warunkiem zebrania się minimalnej liczby uczestników.

W kursie na wychowawcę wypoczynku mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają wykształcenie minimum średnie. Podczas zajęć kursanci zapoznają się z następującymi zagadnieniami: organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, organizacja zajęć w czasie trwania wypoczynku, planowanie pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej, ruch i rekreacja, turystyka i krajoznawstwo, zajęcia kulturalno-oświatowe, zajęcia praktyczno-techniczne, prace społecznie użyteczne oraz bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku. Kurs kończy się egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę.

W swojej ofercie MOSiR ma także kurs na instruktora rekreacji ruchowej o specjalności pływanie. W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które posiadają minimum wykształcenie średnie (matura nie jest konieczna), a także odznaczają się dobrym stanem zdrowia i dobrym poziomem umiejętności pływania. Kurs daje możliwość samodzielnego prowadzenia zajęć, przygotowuje i uprawnia do pracy na basenach i pływalniach, w hotelach i ośrodkach spa, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, na obozach wypoczynkowych oraz koloniach. Dodatkowo osoby po pozytywnym zdaniu egzaminu mogą otworzyć własną szkółkę w formie działalności gospodarczej oraz prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą jak i z dorosłymi. Pozyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne na kursie pozwalają odświeżyć i usystematyzować wiadomości dla osób prowadzących już zajęcia. Natomiast nauczyciel wychowania fizycznego uzyskuje uprawnienia do nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz w programie „Umiem pływać!”.

Kolejną propozycją MOSiR-u jest kurs na kierowników wypoczynku. W kursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają wykształcenie minimum średnie (potwierdzone odpowiednim dokumentem). Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych kursanci zajmować się będą następującymi zagadnieniami: planowanie pracy wychowawczej, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku, organizacja pracy kierownika wypoczynku z kadrą wypoczynku oraz z pracownikami administracyjnymi, elementy zarządzania kryzysowego oraz prowadzenie dokumentacji wypoczynku. Także w tym przypadku kurs zakończy się egzaminem sprawdzającym nabytą wiedzę.

Więcej informacji o kursach oraz niezbędne dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji www.mosir.elblag.eu w zakładce Kursy instruktorskie. Natomiast zgłoszenia przyjmowane są na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn