Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat Suwałki 2017 – Medalowe łowy MOS Ełk i Płetwala Szczytno

Fot. muks olimpijczyk suwalki facebook

W Suwałkach odbyły się w czwartek (8 czerwca) Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (U12) i II rzut. W imprezie oprócz pływaków z Podlasia i Litwy startowali też zawodnicy MOS Ełk i Płetwala Szczytno. Na podsumowania drużynowe przyjdzie czas, bo rywalizacja ma charakter korespondencyjny, natomiast indywidualnie obie sekcje warmińsko-mazurskie wypadły znakomicie.

Mimo, że wystąpiły z w znacznie mniejszych składach niż rywale zdobyli wiele trofeów, zarówno w głównej imprezie (U12), jak i w innych kategoriach wiekowych. MOS Ełk zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 35 krążków, w tym 16 złotych, a Płetwal Szczytno wywalczył czwarta lokatę - 7 krążków (6 złotych)

Indywidualnościami imprezy byli niewątpliwie: Karolina Piechowicz (Płetwal) i Krzysztof Przybysz (MOS) , którzy wygrali po cztery wyścigi. Trzy złote krążki zdobyła Natalia Gawędzka (MOS), a dwa złote Tobiasz Czerniawski (Płetwal) Karolina Piechowicz i Krzysztof Przybysz uzyskali najlepsze wyniki imprezy po przeliczeniu na punktu. Zawodniczka ze Szczytna przepłynęła 100 metrów stylem klasycznym w czasie 1.21.78, a ełczanin uzyskał na 400 metrów stylem dowolnym 5.52.53.

Statystyka medalowa

1. MUKS Olimpijczyk 35 25 37 97

2. Uks Mos Ełk 13 16 6 35

3. Uks Omega Sokółka 6 7 5 18

4. Klub Sportowy Płetwal Szczytno 6 1 - 7

5. Alytus SRC 4 4 9 17

6. Uks Batory Sokółka 2 5 5 12

Multimedaliści

Chłopcy

1. Kosiński Filip 04 POL MUKS Olimpijczyk OSSM 6 - - 6

2. Plauszta Arnold 00 POL MUKS Olimpijczyk OSSM 5 1 - 6

3. Owsiejew Michał 03 POL MUKS Olimpijczyk OSSM 5 - 1 6

4. Przybysz Krzysztof 05 POL Uks Mos Ełk 4 - - 4

5. Grzymkowski Hubert 06 POL Uks Mos Ełk 3 1 - 4

6. Czerniawski Tobiasz 05 POL Klub Sportowy Płetwal Szczytno 2 1 - 3

...................................................

13. Kacperski Maciej 04 POL Uks Mos Ełk - 5 1 6

Dziewczęta

1. Gwaj Julia 04 POL MUKS Olimpijczyk OSSM 4 1 - 5

2. Katalynaite Gitana 05 LTU Alytus SRC 4 - - 4

2 Piechowicz Karolina 05 POL Klub Sportowy Płetwal Szczytno 4 - - 4

4. Czarnowicz Gabriela 02 POL Uks Omega Sokółka 3 1 - 4

5. Bobrowska Joanna 06 POL MUKS Olimpijczyk OSSM 3 - 1 4

6. Gawedzka Natalia 05 POL Uks Mos Ełk 3 - - 3

.........................................

16. Grzegorczyk Maja 05 POL Uks Mos Ełk - 2 2 4

retu1

Wyniki

Dziewczęta

100 metrów stylem motylkowym

12 lat

1. Piechowicz Karolina 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:15.42 388

100 metrów stylem zmiennym

11 lat i młodsi

2. Wiszniewska Zuzanna 06 Uks Mos Ełk 1:30.92 256

4. Wołejko Maja 06 Uks Mos Ełk 1:31.84 248

7. Modzelewska Kornelia 06 Uks Mos Ełk 1:36.76 212

11. Klemarewska Natalia 06 Uks Mos Ełk 1:40.60 189

13 lat

4. Święćkowska Nikola 04 Uks Mos Ełk 1:30.10 263

15 lat i starsi

4. Gryżewska Lena 01 Uks Mos Ełk 1:19.26 386

100 metrów stylem klasycznym

12 lat

1. Piechowicz Karolina 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:21.78 450

2. Grzegorczyk Maja 05 Uks Mos Ełk 1:33.08 305

50 metrów stylem motylkowym

11 lat i młodsi

3. Wołejko Maja 06 Uks Mos Ełk 43.72 173

5. Klemarewska Natalia 06 Uks Mos Ełk 46.67 142

8. Wiszniewska Zuzanna 06 Uks Mos Ełk 47.08 138

13 lat

4. Święćkowska Nikola 04 Uks Mos Ełk 45.39 154

5. Zarzecka Maja 04 Uks Mos Ełk 46.76 141

200 metrów stylem grzbietowym

12 lat

1. Gawedzka Natalia 05 Uks Mos Ełk 2:52.06 339

50 metrów stylem dowolnym

11 lat i młodsi

1. Grzymkowski Hubert 06 Uks Mos Ełk 35.49 187

2. Dzienisiewicz Adrian 06 Uks Mos Ełk 37.11 163

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 28.79 350

400 metrów stylem dowolnym

12 lat

1. Gawedzka Natalia 05 Uks Mos Ełk 5:17.19 406

3. Grzegorczyk Maja 05 Uks Mos Ełk 5:37.07 338

100 metrów stylem dowolnym

12 lat

2. Grzegorczyk Maja 05 Uks Mos Ełk 1:12.46 348

13 lat

4. Święćkowska Nikola 04 Uks Mos Ełk 1:12.81 343

5. Zarzecka Maja 04 Uks Mos Ełk 1:32.28 168

200 metrów stylem klasycznym

12 lat

1. Piechowicz Karolina 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 2:56.58 442

50 metrów stylem grzbietowym

11 lat i młodsi

2. Wiszniewska Zuzanna 06 Uks Mos Ełk 40.59 253

7. Modzelewska Kornelia 06 Uks Mos Ełk 43.07 212

10. Wołejko Maja 06 Uks Mos Ełk 45.28 182

14. Klemarewska Natalia 06 Uks Mos Ełk 46.59 167

13 lat

4. Święćkowska Nikola 04 Uks Mos Ełk 40.64 252

5. Zarzecka Maja 04 Uks Mos Ełk 53.85 108

15 lat i starsi

2. Gryżewska Lena 01 Uks Mos Ełk 34.20 424

100 metrów stylem grzbietowym

1. Gawedzka Natalia 05 Uks Mos Ełk 1:20.86 318

50 metrów stylem klasycznym

11 lat i młodsi

2. Modzelewska Kornelia 06 Uks Mos Ełk 46.20 242

3. Klemarewska Natalia 06 Uks Mos Ełk 47.85 218

5. Wiszniewska Zuzanna 06 Uks Mos Ełk 49.18 200

6. Wołejko Maja 06 Uks Mos Ełk 49.22 200

13 lat

4. Święćkowska Nikola 04 Uks Mos Ełk 46.78 233

200 metrów zmiennym

12 lat

1. Piechowicz Karolina 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 2:46.69 417

3. Grzegorczyk Maja 05 Uks Mos Ełk 2:59.09 336

13239987 1912759922283896 65967645344250932 n

Chłopcy

100 metrów stylem motylkowym

12 lat

1. Czerniawski Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:24.07 191

100 metrów stylem zmiennym

11 lat i młodsi

1. Grzymkowski Hubert 06 Uks Mos Ełk 1:32.43 165

2. Dzienisiewicz Adrian 06 Uks Mos Ełk 1:32.90 163

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 1:13.99 322

100 metrów stylem klasycznym

12 lat

1. Czerniawski Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:30.50 232

5. Sobociński Jakub 05 Uks Mos Ełk 1:41.29 165

50 metrów stylem motylkowym

11 lat i młodsi

1. Grzymkowski Hubert 06 Uks Mos Ełk 38.85 176

2. Dzienisiewicz Adrian 06 Uks Mos Ełk 39.70 165

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 32.41 304

14 lat

3. Popławski Ksawery 03 Uks Mos Ełk 30.54 363

200 metrów stylem grzbietowym

12 lat

1. Przybysz Krzysztof 05 Uks Mos Ełk 2:31.75 341

5. Sobociński Jakub 05 Uks Mos Ełk 3:10.34 173

50 metrów stylem dowolnym

11 lat i młodsi

1. Grzymkowski Hubert 06 Uks Mos Ełk 35.49 187

2. Dzienisiewicz Adrian 06 Uks Mos Ełk 37.11 163

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 28.79 350

400 metrów stylem dowolnym

12 lat

1. Przybysz Krzysztof 05 Uks Mos Ełk 4:52.53 384

100 metrów stylem dowolnym

12 lat

1. Przybysz Krzysztof 05 Uks Mos Ełk 1:02.89 364

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 1:04.96 331

50 metrów stylem grzbietowym

11 lat i młodsi

1. Dzienisiewicz Adrian 06 Uks Mos Ełk 41.10 166

2. Grzymkowski Hubert 06 Uks Mos Ełk 41.23 164

13 lat

2. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 33.79 299

100 metrów stylem grzbietowym

12 lat

1. Przybysz Krzysztof 05 Uks Mos Ełk 1:16.90 257

5. Sobociński Jakub 05 Uks Mos Ełk 1:30.87 156

50 metrów stylem klasycznym

13 lat

3. Kacperski Maciej 04 Uks Mos Ełk 38.48 282

200 metrów stylem zmiennym

12 lat

2. Czerniawski Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 2:59.48 230

6. Sobociński Jakub 05 Uks Mos Ełk 3:13.65 183

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

1. Uks Mos Ełk 1 Ełk (Sobociński Jakub 35.78 Gawedzka Natalia 31.96 Grzegorczyk Maja 32.24 Przybysz Krzysztof 27.96) 2:07.94 251

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

1. Uks Mos Ełk 1 (Sobociński Jakub 42.46 Przybysz Krzysztof 31.89 Grzegorczyk Maja 42.04 Gawedzka Natalia 31.71) 2:28.10 238

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn