Mistrzostwa Młodzików i Dzieci Mława 2017 – Magdalena Lis z Płetwala niczym Mark Spitz

Fot. nadesłane

W Mławie odbyły się w niedzielę (18 czerwca) Mistrzostwa Młodzików i Dzieci w pływaniu. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy roczników 2005/2008 - w sumie ponad 220 z 30 klubów. Warmię i Mazury reprezentowały trzy sekcje: Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko i Roś Pisz. Bohaterka imprezy była Magdalena Lis z Płetwala, - zdobywczyni 6 złotych medali, jej klub zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Przyczynił się do tego w dużym stopniu również Ignacy Choroszewski, który wywalczył 5 medali: 1 złoty i po 2 srebrne i brązowe. Srebro i brąz zdobył Bartosz Walasiewicz z Medyka Giżycko, na podium stanął też Adrian Malinowski (Roś Pisz) – 1 brąz.

Magdalena Lis oczywiście wygrała klasyfikacje indywidualna na najlepszą zawodniczkę w kategorii U11, W grupie chłopców U9 trzeci był Ignacy Choroszewski, a szósty Bartosz Walasiewicz.

Medale i punkty

Klub Sportowy Płetwal Szczytno 240,00

1. LIS, Magdalena 1. Dziewcząt, 50m dowolny 32.89 15,00

1. LIS, Magdalena 5. Dziewcząt, 50m grzbietowy 35.46 15,00

1. LIS, Magdalena 7. Dziewcząt, 100m dowolny 1:14.44 15,00

1. LIS, Magdalena 9. Dziewcząt, 50m klasyczny 43.91 15,00

1. LIS, Magdalena 13. Dziewcząt, 200m dowolny 2:44.58 15,00

1. LIS, Magdalena 17. Dziewcząt, 100m grzbietowy 1:17.97 15,00

1. CHOROSZEWSKI, Ignacy 10. Chłopców, 50m klasyczny 51.57 15,00

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 12. Chłopców, 100m zmienny 1:38.44 13,00

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 16. Chłopców, 50m motylkowy 46.81 13,00

3. CHOROSZEWSKI, Ignacy 2. Chłopców, 50m dowolny 39.09 11,00

3. CHOROSZEWSKI, Ignacy 6. Chłopców, 50m grzbietowy 47.60 11,00

5. JAKUBCEWICZ, Dawid 10. Chłopców, 50m klasyczny 55.02 8,00

5. JAKUBCEWICZ, Dawid 12. Chłopców, 100m zmienny 2:01.56 8,00

8. JAKUBCEWICZ, Dawid 4. Chłopców, 100m klasyczny 2:02.15 5,00

10. JAKUBCEWICZ, Dawid 6. Chłopców, 50m grzbietowy 52.30 3,00

12. JAKUBCEWICZ, Dawid 2. Chłopców, 50m dowolny 44.78 1,00

5. DYMERSKA, Magdalena 17. Dziewcząt, 100m grzbietowy 1:55.75 8,00

6. DYMERSKA, Magdalena 3. Dziewcząt, 100m klasyczny 2:03.82 7,00

6. DYMERSKA, Magdalena 15. Dziewcząt, 50m motylkowy 1:03.14 7,00

7. DYMERSKA, Magdalena 11. Dziewcząt, 100m zmienny 2:01.89 6,00

9. DYMERSKA, Magdalena 7. Dziewcząt, 100m dowolny 1:54.20 4,00

11. DYMERSKA, Magdalena 5. Dziewcząt, 50m grzbietowy 51.36 2,00

5. ŻYŁKO, Julia 11. Dziewcząt, 100m zmienny 1:40.64 8,00

6. ŻYŁKO, Julia 9. Dziewcząt, 50m klasyczny 49.50 7,00

11. ŻYŁKO, Julia 1. Dziewcząt, 50m dowolny 36.33 2,00

9. KAKOWSKA, Maria 5. Dziewcząt, 50m grzbietowy 57.33 4,00

9. KAKOWSKA, Maria 11. Dziewcząt, 100m zmienny 2:00.03 4,00

11. KAKOWSKA, Maria 9. Dziewcząt, 50m klasyczny 1:02.99 2,00

12. KAKOWSKA, Maria 1. Dziewcząt, 50m dowolny 45.54 1,00

MKS Roś Pisz 70,00

3. MALINOWSKI, Adrian 2. Chłopców, 50m dowolny 38.70 11,00

7. MALINOWSKI, Adrian 8. Chłopców, 100m dowolny 1:36.36 6,00

9. MALINOWSKI, Adrian 6. Chłopców, 50m grzbietowy 49.72 4,00

4. WASZKIEWICZ, Maciej 14. Chłopców, 200m dowolny 2:57.53 9,00

5. WASZKIEWICZ, Maciej 8. Chłopców, 100m dowolny 1:21.79 8,00

9. WASZKIEWICZ, Maciej 2. Chłopców, 50m dowolny 35.46 4,00

6. GACMAN, Julia 7. Dziewcząt, 100m dowolny 1:34.75 7,00

10. GACMAN, Julia 1. Dziewcząt, 50m dowolny 42.02 3,00

12. GACMAN, Julia 9. Dziewcząt, 50m klasyczny 54.68 1,00

7. KOWALEWSKI, Dawid 14. Chłopców, 200m dowolny 2:47.27 6,00

7. KOWALEWSKI, Dawid 8. Chłopców, 100m dowolny 1:16.06 6,00

8. KOWALEWSKI, Dawid 2. Chłopców, 50m dowolny 32.81 5,00

MKS Medyk Giżycko 39,00

2. WALASIEWICZ, Bartosz 4. Chłopców, 100m klasyczny 1:56.65 13,00

3. WALASIEWICZ, Bartosz 18. Chłopców, 100m grzbietowy 1:44.98 11,00

5. WALASIEWICZ, Bartosz 12. Chłopców, 100m zmienny 1:49.28 8,00

6. WALASIEWICZ, Bartosz 16. Chłopców, 50m motylkowy 56.41 7,00

67

Statystyka medalowa

1. UKS G-8 Bielany Warszawa 11 9 10 30

2. Sejwal Rypin 8 5 8 21

3. UKS Posejdon Pultusk 7 6 1 14

4. Klub Sportowy Płetwal Szczytno 7 2 2 11

5. MKS Piaseczno 5 8 4 17

6. Iskra Konin 5 6 3 14

.........................................

20 MKS Medyk Giżycko - 1 1 2

25. MKS Roś Pisz - - 1 1

Multimedaliści

1. GŁOWACKA, Oliwia 05 POL Sejwal Rypin 6 - - 6

1. LIS, Magdalena 06 POL Klub Sportowy Płetwal Szczytno 6 - - 6

3. SĘCZKOWSKA, Róża 08 POL UKS Posejdon Pultusk 5 - - 5

4. DRYNKOWSKA, Lena 06 POL UKS G-8 Bielany Warszawa 3 2 - 5

4. TKACZ, Wiktor 05 POL MKS Piaseczno 3 2 - 5

6. WRÓBLEWSKI, Borys 08 POL UKS G-8 Bielany Warszawa 3 1 – 4

..............................

17. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 POL Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1 2 2 5

41. WALASIEWICZ, Bartosz 08 POL MKS Medyk Giżycko - 1 1 2

68

Klasyfikacja drużynowa (punktowa)

1. Klub Pływacki Płetwal Mława 768,00

2. UKS G-8 Bielany Warszawa 542,00

3. Sejwal Rypin 484,00

4. UKS Posejdon Pultusk 423,00

5. Iskra Konin 280,00

6. MKS Piaseczno 263,00

........................

8. Klub Sportowy Płetwal Szczytno 240,00

17. MKS Roś Pisz 70,00

23. MKS Medyk Giżycko 39,00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn