Narie Water Open o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2017 – Puchar Warmii i Mazur rozpoczęty, goście mocni jak nigdy

Fot. Adam Matusiak vel Matuszewski

W niedzielę (25 czerwca) w Kretowinach odbyła się impreza Narie Water Open o Puchar Burmistrza Morąga, która zainaugurowała III Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Zawody zbiegły się w czasie z uroczystością oddania do użytku nowego nabrzeża w znanym ośrodku wypoczynkowy, akcent sportowy tej rangi był więc znakomity.

Rywalizacja w Kretowinach była również eliminacja Pucharu Polski, co sprawiło, że na starcie zjawiło się wiele osób spoza województwa warmińsko-mazurskiego, którzy trzeba przyznać zaprezentowali wysoka formę. Wyścigi open na dystansie 2950 metrów wygrali: Alicja Giedryś (Szansa Start Gdańsk) i Grzegorz Mańczak (One Man Team Poznań). Na podium „załapał się” tylko Paweł Gregorowicz (Aquasfera Masters Olsztyn) – trzeci w wyścigu panów. W kategoriach zwycięstwo w najstarszej grupie mężczyzn odniósł Mariusz Gabiec (Aquasfera Masters Olsztyn).

Kilkoro najlepszych pływaków z Warmii i Mazur w tym samym czasie startowało w imprezie międzynarodowej

Kolejne imprezy cyklu

9 lipca - Narty 3 km

15 lipca - Szczytno 3 km

16 lipca Pasym 3 km

29 lipca Olecko 4.5 km

30 lipca Wilkasy 3 km

6 sierpnia Gołdap 3 km

12 sierpnia Dobre Miasto 3 km

26 sierpnia Olsztyn – finał 3 km

Wyniki Narie Water Open Kretowiny 2017

Kobiety Open

1. Giedryś Alicja Szansa Start Gdańsk 1981 00:58:12,00 100

2. Kotecka Anna KS WARTA Poznań 1965 01:02:46,00 90

3. Bołtuć Małgorzata Polish Ogrodnik Team Wrocław 1983 01:04:06,00 80

4. Szydło Agata Radiowa Akademia Triathlonu Wrocław 1969 01:08:11,00 75

5. Grabania Jadwiga Aquasfera Masters Olsztyn 1992 01:16:34,00 70

6. Banach Magda 1994 01:16:49,00 65

7. Bardzicka Iwona Aquasfera Masters Olsztyn 1954 01:29:15,00 60

Mężczyźni open

1. Monczak Grzegorz One Man Team Poznań 1973 00:44:26,00 100

2. Paduch Daniel Mielec Masters Mielec 1988 00:44:38,00 90

3. Gregorowicz Paweł Aquasfera Masters Olsztyn 1974 00:45:05,00 80

4. Gabiec Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn 1958 00:46:36,00 75

5. Zembrzuski Maciej Aquasfera Masters Olsztyn 1992 00:47:26,00 70

6. Pasieczny Andrzej Victory Masters Elbląg 1966 00:49:20,00 65

7. Konopacki Piotr Aquasfera Masters Olsztyn 1978 00:49:44,00 60

8. Żółtowski Daniel WMT Warszawa 1975 00:49:58,00 55

9. Ezhkov Vadim Pregel Kaliningrad 1965 00:51:02,00 50

10. Janyga Dariusz KS WARTA Poznań 1966 00:51:37,00 45

11. Ćwikła Grzegorz TKKF Koszalin Masters 1974 00:53:32,00 40

12. Markowicz Piotr Aquasfera Masters Olsztyn 1967 00:53:35,00 35

13. Kubiak Krzysztof KP Żaglica Poznań 1989 00:53:37,00 30

14. Gwiazda Cezary UKS Meduza Warszawa 1973 00:53:48,00 25

15. Kieres Michał Aquasfera Masters Olsztyn 1984 00:53:49,00 20

16. Lutkowski Tomasz Catering Express Poznań 1975 00:55:17,00 18

17. Szczepanik Jarosław Aquasfera Masters Olsztyn 1989 00:56:02,00 16

18. Wolak Bartosz Aquasfera Masters Olsztyn 1994 00:56:18,00 14

19. Mówiński Grzegorz Stowarzyszenie Pływackie Masters 1969 00:56:48,00 12

20. Szmit Adam Aquasfera Masters Olsztyn 1964 00:56:49,00 10

21. Ogrodnik Bogusław Polish Ogrodnik Team Wrocław 1965 01:04:05,00

22. Gawkowski Mariusz Niezrzeszony Warszawa 1958 01:07:39,00

23. Matusiak vel Matuszewski Adam Aquasfera Masters Olsztyn 1974 01:08:33,00

24. Mikhaylov Sergei Pregel Kaliningrad 1959 01:08:48,00

25. Ciasto Sebastian Niezrzeszony Przezchlebie 1985 01:09:15,00

26. Thiem Jacek KS WARTA Poznań 1963 01:09:36,00

27. Wiatr Włodzimierz City Zen Poznań 1957 01:12:16,00

28. Vokhminov Vladimir KP Żaglica Poznań 1988 01:19:06,00

29. Rękawik Piotr Niezrzeszony Elbląg 1967 01:27:18,00

30. Orlikowski Wiesław Toruń Multisport Team Toruń 1957 01:32:25,00

Kobiety

Kategoria I

1. Banach Magda 1994 01:16:49,00 100

Kategoria II

1. Bołtuć Małgorzata Polish Ogrodnik Team Wrocław 1983 01:04:06,00 100

2. Grabania Jadwiga Aquasfera Masters Olsztyn 1992 01:16:34,00 90

Kategoria III

1. Giedryś Alicja Szansa Start Gdańsk 1981 00:58:12,00 100

2. Szydło Agata Radiowa Akademia Triathlonu Wrocław 1969 01:08:11,00 90

Kategoria IV

1. Kotecka Anna KS WARTA Poznań 1965 01:02:46,00 100

2. Bardzicka Iwona Aquasfera Masters Olsztyn 1954 01:29:15,00 90

Mężczyźni

Kategoria I

1. Wolak Bartosz Aquasfera Masters Olsztyn 1994 00:56:18,00 100

Kategoria II

1. Paduch Daniel Mielec Masters Mielec 1988 00:44:38,00 100

2. Zembrzuski Maciej Aquasfera Masters Olsztyn 1992 00:47:26,00 90

3. Kubiak Krzysztof KP Żaglica Poznań 1989 00:53:37,00 80

4. Kieres Michał Aquasfera Masters Olsztyn 1984 00:53:49,00 75

5. Szczepanik Jarosław Aquasfera Masters Olsztyn 1989 00:56:02,00 70

6. Ciasto Sebastian Niezrzeszony Przezchlebie 1985 01:09:15,00 65

7. Vokhminov Vladimir KP Żaglica Poznań 1988 01:19:06,00

Kategoria III

1. Monczak Grzegorz One Man Team Poznań 1973 00:44:26,00 100

2. Gregorowicz Paweł Aquasfera Masters Olsztyn 1974 00:45:05,00 90

3. Konopacki Piotr Aquasfera Masters Olsztyn 1978 00:49:44,00 80

4. Żółtowski Daniel WMT Warszawa 1975 00:49:58,00 75

5. Ćwikła Grzegorz TKKF Koszalin Masters 1974 00:53:32,00 70

6. Gwiazda Cezary UKS Meduza Warszawa 1973 00:53:48,00 65

7. Lutkowski Tomasz Catering Express Poznań 1975 00:55:17,00 60

8. Mówiński Grzegorz Stowarzyszenie Pływackie Masters 1969 00:56:48,00 55

9. Matusiak vel Matuszewski Adam Aquasfera Masters Olsztyn 1974 01:08:33,00 50

Kategoria IV

1. Gabiec Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn 1958 00:46:36,00 100

2. Pasieczny Andrzej Victory Masters Elbląg 1966 00:49:20,00 90

3. Ezhkov Vadim Pregel Kaliningrad 1965 00:51:02,00 80

4. Janyga Dariusz KS WARTA Poznań 1966 00:51:37,00 75

5. Markowicz Piotr Aquasfera Masters Olsztyn 1967 00:53:35,00 70

6. Szmit Adam Aquasfera Masters Olsztyn 1964 00:56:49,00 65

7. Ogrodnik Bogusław Polish Ogrodnik Team Wrocław 1965 01:04:05,00 60

8. Gawkowski Mariusz Niezrzeszony Warszawa 1958 01:07:39,00 55

9. Mikhaylov Sergei Pregel Kaliningrad 1959 01:08:48,00 50

10. Thiem Jacek KS WARTA Poznań 1963 01:09:36,00 45

11. Wiatr Włodzimierz City Zen Poznań 1957 01:12:16,00 40

12. Rękawik Piotr Niezrzeszony Elbląg 1967 01:27:18,00 35

13. Orlikowski Wiesław Toruń Multisport Team Toruń 1957 01:32:25,00 30

Klasyfikacja open (pianki)

1. Maruszak Adam MKP Narie 10.5 Morąg 1972 00:55:05,00 100

2. Sikorski Krystian RANT Bartoszyce 1992 00:58:10,00 90

3. Golombek Piotr Niezrzeszony Grudziądz 1967 01:00:29,00 80

4. Charzyński Marcin MKP Narie 10.5 Morąg 1963 01:03:14,00 75

5. Antonowicz Piotr Orka Masters Iława 1977 01:07:18,00 70

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn