Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego (Runda I) Oświęcim 2017 – SMS Olsztyn na 10 miejscu, Jakub Mościcki liderem ekipy

Fot. ilustracja

W Oświęcimiu 1 i 2 grudnia odbywała się pierwsza runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Rywalizacja ma charakter drużynowy i indywidualny. Każda ze szkół wystawia do poszczególnych konkurencji po dwóch pływaków. Indywidualnie liczona jest suma punktów uzyskanych w dwóch wyścigach. SMS Olsztyn po I rundzie  jest na 10 miejscu na 17 sklasyfikowanych zespołów.

Postacią numer jeden w ekipie SMS Olsztyn był Jakub Mościcki, który zajmował najwyższe miejsca, w tym pierwsze i drugie w stylu grzbietowym. Na medalowych pozycjach (trzecie miejsca) uplasowali się Ewa Jaszczuk i Dawid Kalkowski na najdłuższych dystansach (kraul).Prowadzono również klasyfikacje w poszczególnych stylach. I tu w czołowych dziesiątkach znaleźli się: Ewa Jaszczuk – 7 miejsce (dowolny dystans), Dawid Kalkowski – 4 miejsce (dowolny dystans), Jakub Mościcki -2 miejsce (styl grzbietowy), Mikołaj Kulpa – 10 miejsce (styl grzbietowy), Piotr Sadłowski – 10 miejsce (styl motylkowy), Bartłomiej Koziejko – 7 miejsce (styl zmienny).

W klasyfikacji medalowej, która ma raczej wymiar symboliczny SMS Olsztyn zajęła 10 miejsce.

Klasyfikacja drużynowa

1. SMS Oświęcim 1 176,00+1 071,00 2 247,00

2. SMS Wrocław 1 155,00+930,00 2 085,00

3. SMS Lublin 871,00+1 158,00 2 029,00

4. SMS Szczecin 950,00+954,00 1 904,00

5. SMS Kraków 1 001,00+818,00 1 819,00

6. SMS Warszawa Bielany 1 172,00+613,00 1 785,00

7. SMS Warszawa 838,00+892,00 1 730,00

8. SMS Racibórz 869,00+782,00 1 651,00

9. SMS Bydgoszcz 662,00+923,00 1 585,00

10. SMS Olsztyn 844,00+613,00 1 457,00

11. SMS Zielona Góra 607,00+689,00 1 296,00

12. SMS Ostrowiec Św. 464,00+561,00 1 025,00

13. SMS Poznań 493,00+483,00 976,00

14. SMS Gorzów Wlkp. 604,00 332,00 936,00

15. SMS Łódź S483,00 341,00 824,00

16. SMS Gdańsk 276,00 541,00 817,00

17. SMS Aleksandrów Ł. 499,00 173,00 672,00

Klasyfikacja medalowa

1. SMS Warszawa Bielany 10 10 3 23

2. SMS Lublin 8 8 5 21

3. SMS Oświęcim 6 7 4 17

4. SMS Wrocław 4 5 5 14

5. SMS Zielona Góra 4 4 1 9

6. SMS Szczecin 3 5 8 16

7. SMS Kraków 2 - 3 5

8. SMS Olsztyn 1 1 2 4

9. SMS Aleksandrów Ł. 1 - - 1

10. SMS Bydgoszcz - - 3 3

11. SMS Warszawa - - 2 2

11. SMS Łódź - - 2 2

Wyniki konkurencji

Fot. Weronika Ślęczkowska

Kobiety

50 metrów stylem dowolnym

44. Chodyna Kinga SOL 00 SMS Olsztyn 28.83 523 8,00

49. Raczewska Emilia SOL 02 SMS Olsztyn 29.20 504 6,00

50 metrów stylem klasycznym

9. Gardocka Julia SOL 01 SMS Olsztyn 33.82 607 27,00

34. Gładkojć Marta SOL 02 SMS Olsztyn 35.80 512 11,00

100 metrów stylem motylkowym

25. Raczewska Emilia SOL 02 SMS Olsztyn 1:06.97 542 15,00

29. Chodyna Kinga SOL 00 SMS Olsztyn 1:08.11 515 14,00

200 metrów stylem dowolnym

16. Jaszczuk Ewa SOL 02 SMS Olsztyn 2:08.41 642 22,00

59. Zmierczak Natalia SOL 03 SMS Olsztyn 2:16.65 532 4,00

200 metrów stylem grzbietowym

9. Lisowska Wiktoria SOL 00 SMS Olsztyn 2:20.60 609 26,00

33. Zmierczak Natalia SOL 03 SMS Olsztyn 2:31.51 487 11,00

400 metrów stylem zmiennym

8. Wett Oliwia SOL 01 SMS Olsztyn 5:03.94 622 27,00

22. Kulik Wiktoria SOL 03 SMS Olsztyn 5:14.18 563 16,00

50 metrów stylem motylkowy

19. Raczewska Emilia SOL 02 SMS Olsztyn 29.54 562 20,00

33. Chodyna Kinga SOL 00 SMS Olsztyn 30.38 516 11,00

50 metrów stylem grzbietowym

21. Gładkojć Marta SOL 02 SMS Olsztyn 31.23 555 16,00

24. Lisowska Wiktoria SOL 00 SMS Olsztyn 31.29 552 15,00

46. Zmierczak Natalia SOL 03 SMS Olsztyn 33.64 444 -

400 metrów stylem dowolnym

11. Jaszczuk Ewa SOL 02 SMS Olsztyn 4:27.29 675 25,00

43. Kulik Wiktoria SOL 03 SMS Olsztyn 4:41.76 576 10,00

200 metrów stylem klasycznym

35. Kulik Wiktoria SOL 03 SMS Olsztyn 2:54.26 460 13,00

200 metrów stylem zmiennym

12. Lisowska Wiktoria SOL 00 SMS Olsztyn 2:24.65 597 23,00

29. Wett Oliwia SOL 01 SMS Olsztyn 2:30.26 533 12,00

200 metrów stylem motylkowym

17. Wett Oliwia SOL 01 SMS Olsztyn 2:25.85 551 21,00

24. Jaszczuk Ewa SOL 02 SMS Olsztyn 2:29.19 515 16,00

100 metrów stylem dowolnym

58. Raczewska Emilia SOL 02 SMS Olsztyn 1:03.52 514 7,00

60. Chodyna Kinga SOL 00 SMS Olsztyn 1:03.59 513 6,00

100 metrów stylem grzbietowym

16. Lisowska Wiktoria SOL 00 SMS Olsztyn 1:06.36 570 19,00

19. Gładkojć Marta SOL 02 SMS Olsztyn 1:06.69 561 17,00

37. Zmierczak Natalia SOL 03 SMS Olsztyn 1:11.85 449 -

100 metrów stylem klasycznym

36. Gładkojć Marta SOL 02 SMS Olsztyn 1:19.62 480 13,00

800 metrów stylem dowolnym

3. Jaszczuk Ewa SOL 02 SMS Olsztyn 8:57.46 709 32,00

15. Kulik Wiktoria SOL 03 SMS Olsztyn 9:28.30 600 20,0

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

13. SMS Olsztyn 1 SMS Olsztyn (Lisowska Wiktoria 1:05.70, Raczewska Emilia 1:07.08, Gładkojć Marta SOL 1:20.83, Jaszczuk Ewa 1:02.96) 4:36.57 539 44,00

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

15. SMS Olsztyn (Jaszczuk Ewa 1:02.04 Wett Oliwia 1:04.56 Kulik Wiktoria 1:05.40 Chodyna Kinga SOL 1:01.92) 4:13.92 538 40,00

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

12. SMS Olsztyn (Jaszczuk Ewa SOL 02 2:10.37, Wett Oliwia SOL 01 2:12.78, Zmierczak Natalia SOL 03 2:16.82, Kulik Wiktoria SOL 03 2:14.33) 8:54.30 608 46,00

13615374 1140954302635952 7557836864400859052 n

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym

17. Lipiński Szymon SOL 01 SMS Olsztyn 24.10 594 22,00

57. Jurczak Kacper SOL 01 SMS Olsztyn 25.90 478 7,00

67. Woronko Kszysztof SOL 02 SMS Olsztyn 26.47 448

50 metrów stylem klasycznym

35. Jurczak Kacper SOL 01 SMS Olsztyn 31.81 500 13,00

48. Kulpa Michał SOL 01 SMS Olsztyn 33.29 436 9,00

100 metrów stylem motylkowym

11. Sadłowski Piotr SOL 00 SMS Olsztyn 56.05 631 26,00

56. Woronko Kszysztof SOL 02 SMS Olsztyn 1:01.32 482 7,00

59. Lipiński Szymon SOL 01 SMS Olsztyn 1:01.87 469 -

74. Kapała Szymon SOL 03 SMS Olsztyn 1:07.39 363 –

200 metrów stylem dowolnym

10. Sadłowski Piotr SOL 00 SMS Olsztyn 1:52.77 684 27,00

24. Kalkowski Dawid SOL 00 SMS Olsztyn 1:55.86 630 19,00

33. Bruzdewicz Hubert SOL 02 SMS Olsztyn 1:58.00 597 –

69. Niedziałek Michał SOL 03 SMS Olsztyn 2:03.86 516 –

200 metrów stylem grzbietowym

2. Mościcki Jakub SOL 01 SMS Olsztyn 2:00.03 681 33,00

12. Kulpa Michał SOL 01 SMS Olsztyn 2:06.48 582 24,00

400 metrów stylem zmiennym

7. Koziejko Bartłomiej SOL 00 SMS Olsztyn 4:26.80 687 29,00

29. Woronko Kszysztof SOL 02 SMS Olsztyn 4:43.77 571 13,00

49. Kapała Szymon SOL 03 SMS Olsztyn 5:02.58 471 –

50 metrów stylem motylkowy

8. Sadłowski Piotr SOL 00 SMS Olsztyn 25.01 662 27,00

37. Lipiński Szymon SOL 01 SMS Olsztyn 26.74 541 12,00

77. Kapała Szymon SOL 03 SMS Olsztyn 30.46 366 –

50 metrów stylem grzbietowym

4. Mościcki Jakub SOL 01 SMS Olsztyn 25.68 647 31,00

16. Kulpa Michał SOL 01 SMS Olsztyn 26.88 564 22,00

400 metrów stylem dowolnym

13. Kalkowski Dawid SOL 00 SMS Olsztyn 4:02.65 669 26,00

26. Bruzdewicz Hubert SOL 02 SMS Olsztyn 4:07.14 633 19,00

57. Niedziałek Michał SOL 03 SMS Olsztyn 4:17.16 562 –

200 metrów stylem klasycznym

28. Koziejko Bartłomiej SOL 00 SMS Olsztyn 2:28.71 531 12,00

45. Jurczak Kacper SOL 01 SMS Olsztyn 2:45.80 383 4,00

200 metrów stylem motylkowym

17. Wett Oliwia SOL 01 SMS Olsztyn 2:25.85 551 21,00

24. Jaszczuk Ewa SOL 02 SMS Olsztyn 2:29.19 515 16,00

100 metrów stylem dowolnym

45. Lipiński Szymon SOL 01 SMS Olsztyn 55.10 542 11,00

53. Kalkowski Dawid SOL 00 SMS Olsztyn 55.44 532 8,00

55. Bruzdewicz Hubert SOL 02 SMS Olsztyn 55.59 528 -

76. Niedziałek Michał SOL 03 SMS Olsztyn 57.87 468 –

100 metrów stylem grzbietowym

1. Mościcki Jakub SOL 01 SMS Olsztyn 54.72 714 35,00

10. Kulpa Michał SOL 01 SMS Olsztyn 57.78 606 25,00

100 metrów stylem klasycznym

29. Koziejko Bartłomiej SOL 00 SMS Olsztyn 1:07.58 557 15,00

50. Jurczak Kacper SOL 01 SMS Olsztyn 1:11.90 462 6,00

1500 metrów stylem dowolnym

3. Kalkowski Dawid SOL 00 SMS Olsztyn 15:49.50 712 32,00

12. Bruzdewicz Hubert SOL 02 SMS Olsztyn 16:18.87 650 23,00

8 razy 50 metrów stylem dowolnym (mieszana)

9. SMS Olsztyn Raczewska Emilia 29.42, Kulik Wiktoria 28.56, Sadłowski Piotr 23.34 Kulpa Michał 24.32, Chodyna Kinga, 28.39 Lisowska Wiktoria 28.18, Lipiński Szymon 23.91, Mościcki Jakub 23.26) 3:29.38 52,00

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

9. SMS Olsztyn (Mościcki Jakub 57.27, Sadłowski Piotr 55.41, Koziejko Bartłomiej 1:07.53, Kulpa Michał 53.28) 3:53.49 620 52,00

200 metrów stylem zmiennym

16. Koziejko Bartłomiej SOL 00 SMS Olsztyn 2:10.25 596 23,00

38. Woronko Kszysztof SOL 02 SMS Olsztyn 2:17.97 501 10,00

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

6. SMS Olsztyn (Sadłowski Piotr 51.44 Koziejko Bartłomiej 52.59 Mościcki Jakub 51.11 Kalkowski Dawid 53.58) 3:28.72 677 58,00

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

7. SMS Olsztyn (Mościcki Jakub SOL 01 1:53.10, Kalkowski Dawid SOL 00 1:57.01. Sadłowski Piotr SOL 00 1:51.93, Koziejko Bartłomiej SOL 00 1:57.17) 7:39.21 706 56,00

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn