III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików Mława 2018 – Solidny połów Płetwala Szczytno

Fot. nadesłane

W niedzielę (7 stycznia) w Mławie odbyły się III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Pływaniu (rocznik 2005 i młodsi). Gościem honorowym była srebrna medalistka ostatnich mistrzostw Europy w Kopenhadze Alicja Tchórz, która swoją osobą uświetniła to widowisko. Wystartowało 243 zawodników z 30 klubów. W doborowej stawce mieliśmy 9 zawodników z Płetwala Szczytno i 14 z Orła Elbląg.

Pływacy Płetwala zanotowali kilka wartościowych rezultatów w swoich kategoriach wiekowych. Zdobyli 12 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 2 brązowe). Dało to klubowi 3 miejsce w klasyfikacji medalowej i 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika Magdalena Lis (12 lat) zajęła pierwsze miejsce, Ignacy Choroszewski (10 lat) drugie i Martyna Pieńkowska (9 lat) trzecie miejsce. Dobrze zaprezentowały się sztafety mieszane. Na 4 x 50m stylem dowolnym (rocznik 2005 i młodsi) zespół w składzie: Ignacy Choroszewski (10 lat), Tobiasz Czerniawski (13 lat), Magdalena Lis (12 lat) i Maciej Nowicki (12 lat) zajął 1 miejsce; sztafeta mieszana 4 x 50m stylem zmiennym (rocznik 2005 i młodsi) w składzie: Ignacy Choroszewski (10 lat),

Tobiasz Czerniawski (13 lat), Dawid Jakubcewicz (11 lat) i Maciej Nowicki (12 lat) była druga, a sztafeta mieszana 4 x 25m stylem dowolnym (rocznik 2009 i młodsi) w składzie: Nataniel Czerniawski (9 lat), Maja Jakubcewicz (8 lat), Natalia Nowicka (8 lat) i Martyna Pieńkowska (9 lat) zajęła 4pozycję.

Medale zdobyli: Magdalena Lis (4 złote), Ignacy Choroszewski (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), Tobiasz Czerniawski (1 złoty, 2 srebrne), Martyna Pieńkowska (1 złoty, 1 brązowy), Dawid Jakubcewicz (1 srebrny) i Maciej Nowicki (1 srebrny).

Dorobek Orła Elbląg wygląda skromniej. Brąz zdobyła Julia Borczak na 100 metrów stylem klasycznym

Wyniki

Dziewczęta

25 metrów stylem dowolnym

9 lat

6. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 21.08 127

9. NOWICKA, Natalia 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 24.28 83

22. JAKUBCEWICZ, Maja 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 28.04 54

100 metrów stylem dowolnym

10 lat

25. PABICH, Maja 08 KS Orzeł Elbląg 1:56.06 84

27. OLEJARZ, Maria 08 KS Orzeł Elbląg 2:00.27 75

12 lat

1. LIS, Magdalena 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:10.10 383

15. NIEWIADOMSKA, Klaudia 06 KS Orzeł Elbląg 1:25.70 209

17. KOMOROWSKA, Aleksandra 06 KS Orzeł Elbląg 1:27.36 197

13 lat

6. CZYŻYK-SKOCZYK, Martyna 05 KS Orzeł Elbląg 1:14.66 317

12. BOCHNO, Zuzanna 05 KS Orzeł Elbląg 1:49.01 101

25 metrów stylem klasycznym

9 lat

1. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 26.62 125

11. NOWICKA, Natalia 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 36.09 50

13. JAKUBCEWICZ, Maja 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 43.88 27

100 metrów stylem klasycznym

10 lat

18. OLEJARZ, Maria 08 KS Orzeł Elbląg 2:33.40 67

12 lat

11. KOMOROWSKA, Aleksandra 06 KS Orzeł Elbląg 1:51.83 173

13 lat

3. BORCZAK, Julia 05 KS Orzeł Elbląg 1:30.07 331

25 metrów stylem grzbietowym

9 lat

3. PIEŃKOWSKA, Martyna 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 24.04 126

16. NOWICKA, Natalia 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 28.93 72

30. JAKUBCEWICZ, Maja 10 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 33.90 45

100 metrów stylem grzbietowym

10 lat

19. PABICH, Maja 08 KS Orzeł Elbląg 2:05.69 83

12 lat

1. LIS, Magdalena 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:17.07 364

12. KOMOROWSKA, Aleksandra 06 KS Orzeł Elbląg 1:45.81 140

13 lat

5. BORCZAK, Julia 05 KS Orzeł Elbląg 1:23.90 282

6. CZYŻYK-SKOCZYK, Martyna 05 KS Orzeł Elbląg 1:23.99 281

12. BOCHNO, Zuzanna 05 KS Orzeł Elbląg 2:00.96 94

50 metrów stylem motylkowym

12 lat

7. NIEWIADOMSKA, Klaudia 06 KS Orzeł Elbląg 45.20 156

100 metrów stylem zmiennym

12 lat

1. LIS, Magdalena 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:20.93 343

26219233 1500609896722659 1339083299452218097 n

Chłopcy

25 metrów stylem dowolnym

9 lat

5. CZERNIAWSKI, Nataniel 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 21.56 75

11. STOSIK, Tomasz 09 KS Orzeł Elbląg 24.26 53

100 metrów stylem dowolnym

10 lat

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:21.82 165

8. SADOWSKI, Jakub 08 KS Orzeł Elbląg 1:29.53 125

13. MASIEWICZ, Jakub 08 KS Orzeł Elbląg 1:34.79 106

17. MROK, Aleks 08 KS Orzeł Elbląg 1:50.27 67

11 lat

8. SKROBOTUN, Hubert 07 KS Orzeł Elbląg 1:22.99 158

11. JAKUBCEWICZ, Dawid 07 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:30.32 123

12 lat

8. NOWICKI, Maciej 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:17.76 193

13 lat

4. CZERNIAWSKI, Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:12.69 236

6. STOSIK, Jan 05 KS Orzeł Elbląg 1:17.50 194

25 metrów stylem klasycznym

9 lat

4. CZERNIAWSKI, Nataniel 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 28.03 71

100 metrów stylem klasycznym

10 lat

4. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:44.61 150

6. MASIEWICZ, Jakub 08 KS Orzeł Elbląg 1:55.09 112

11. SADOWSKI, Jakub 08 KS Orzeł Elbląg 2:14.53 70

11 lat

4. SKROBOTUN, Hubert 07 KS Orzeł Elbląg 1:42.00 162

6. JAKUBCEWICZ, Dawid 07 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:45.82 145

13 lat

2. CZERNIAWSKI, Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:28.91 244

25 metrów stylem grzbietowym

9 lat

9. STOSIK, Tomasz 09 KS Orzeł Elbląg 25.96 63

17. CZERNIAWSKI, Nataniel 09 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 28.12 50

100 metrów stylem grzbietowym

10 lat

3. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:35.20 135

11. SADOWSKI, Jakub 08 KS Orzeł Elbląg 1:48.24 92

12. MROK, Aleks 08 KS Orzeł Elbląg 1:50.38 87

11 lat

7. SKROBOTUN, Hubert 07 KS Orzeł Elbląg 1:37.78 125

8. JAKUBCEWICZ, Dawid 07 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:42.96 107

50 metrów stylem motylkowym

10 lat

2. CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 43.11 129

11 lat

7. JAKUBCEWICZ, Dawid 07 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 50.36 81

12 lat

4. NOWICKI, Maciej 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 40.66 154

13 lat

2. CZERNIAWSKI, Tobiasz 05 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 35.72 227

100 metrów stylem zmiennym

12 lat

7. NOWICKI, Maciej 06 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 1:34.01 153

13 lat

7. STOSIK, Jan 05 KS Orzeł Elbląg 1:32.79 159

4 razy 25 metrów stylem dowolnym

4. Klub Sportowy Płetwal Szczytno (NOWICKA, Natalia JAKUBCEWICZ, Maja , CZERNIAWSKI, Nataniel PIEŃKOWSKA, Martyna) 1:38.31

4 razy 50 metrów stylem dowolnym (U13)

1. Klub Sportowy Płetwal Szczytno (CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 CZERNIAWSKI, Tobiasz 05, NOWICKI, Maciej 06 LIS, Magdalena 06) 2:17.91 264

4 razy 50 metrów stylem zmiennym (U13)

2. Klub Sportowy Płetwal Szczytno (CHOROSZEWSKI, Ignacy 08 NOWICKI, Maciej 06, JAKUBCEWICZ, Dawid 07 CZERNIAWSKI, Tobiasz 05) 2:50.48 185

Fot. pletwal mława facebook

Klasyfikacja medalowa

1. UKS Posejdon Pułtusk 9 2 5 16

2. Okregowe WOPR Rawa Mazowiecka 6 3 1 10

3. Klub Sportowy Płetwal Szczytno 5 5 2 12

4. UKS G-8 Bielany 5 2 5 12

5. UKS Trójka Puławy 5 2 2 9

6. Uks Zs 27 Osowa Gora Bydgoszcz 5 1 – 6

24. KS Orzeł Elbląg - - 1 1

Klasyfikacja punktowa

1. Klub Pływacki Płetwal 744,00

2. UKS Posejdon Pułtusk 391,00

3. Okregowe WOPR Rawa Mazowiecka 305,00

4. Klub Sportowy Płetwal Szczytno 296,00

5. UKS G-8 Bielany 270,00

6. MUKP Pzyjazne Wody Wąbrzeźno 248,00

..................

13. KS Orzeł Elbląg 100,00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn