Grand Prix Polski Opole 2015 – Karol Zbutowicz najlepszym zmiennistą, kraulistki z Kortowa na podium

W Opolu odbył sie w ten weekend  (9/10 maja)  kolejny mityng z cyklu Grand Prix Polski. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. Pływacy olsztyńskich sekcji należeli do czołowych postaci imprezy. Karol Zbutowicz (Kormoran) wygrał 400 m i byl drugi na 200 m st. zm. Joanna Zachoszcz i Manuela Wikieł (AZS UWM) stawały na podium wyscigów w stylu dowolnym. Młode zawodniczki z Pisza też walczyły a Julia Gardocka wygrała 50 m st. klas. w swojej kategorii (do 14 lat)

I blok

Dziewczęta

200 metrów stylem dowolnym

14 lat i starsi

1. Tchórz Alicja 92 MKS Juvenia Wrocław 2:04.00 756

2. Żukowska Paula 93 MKS Juvenia Wrocław 2:05.49 729

3. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:06.14 718

.......................................................................................

5. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:06.76 708

55. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 2:19.01 536

19 - 23 lat

3. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:06.14 718

5. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:06.76 708

16 lat

10. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 2:19.01 536

100 metrów stylem klasycznym

14 lat i starsi

1. Uryga Paulina 95 AZS AGH Kraków 1:11.93 716

2. Sztandera Dominika 97 MKS Juvenia Wrocław 1:12.12 710

3. Ostrowska Agnieszka 90 AZS PWSZ Racibórz 1:12.30 705

...............................................

48. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 1:23.77 453

14 lat

12. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 1:23.77 453

50 metrów stylem motylkowym

14 lat i starsi

1. Dowgiert Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 26.25 871

2. Urbańczyk Aleksandra 87 AZS Łódź 26.84 814

3. Nogaj Paulina 98 MKS Wodnik Radom 27.74 738

...............................................................

62. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 32.19 472

67. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 32.50 459

16 lat

13. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 32.19 472

14 lat

8. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 32.50 459

800 metrów stylem dowolnym

1. Żukowska Paula 93 MKS Juvenia Wrocław 8:47.49 820

2. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:48.30 816

3. Karpisz Milena 97 UKS"Piątka"Konstantynów Łódzki 8:51.91 800

.......................................................................

6. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 9:01.41 758

19 - 23 lat

2. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:48.30 816

4. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 9:01.41 758

Mężczyźni

200 metrów stylem dowolnym

14 lat i starsi

1. Wysoczyński Mateusz 93 AZS AGH Kraków 1:52.90 737

2. Hołub Jan SWR 96 WKS Śląsk Wrocław 1:53.88 718

3. Zaczyński Karol 91 WKS Śląsk Wrocław 1:54.06 715

........................................................................................

18. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 1:58.22 642

17 - 18 lat

4. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 1:58.22 642

100 metrów stylem klasycznym

14 lat i starsi

1. Tokarski Krzysztof SR 96 MKS-SMS Victoria Racibórz 1:02.63 813

2. Stolarski Marcin 96 UKS Żoliborz Warszawa 1:03.77 770

3. Machnik Mikołaj 93 AZS AWF Katowice 1:04.01 761

............................................................................

11. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 1:07.44 651

17 - 18 lat

3. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 1:07.44 651

II blok

Kobiety

50 metrów stylem dowolnym

14 lat i starsi

1. Dowgiert Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 25.39 816

2. Urbańczyk Aleksandra 87 AZS Łódź 25.53 803

3. Kawecka Anna 92 AZS AGH Kraków 25.99 761

..................................................................

49. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 29.28 532

61. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 29.58 516

71. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 29.86 501

75. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 29.98 495

19 - 23 lat

7. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 29.28 532

10. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 29.58 516

16 lat

12. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 29.98 495

14 lat

6. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 29.86 501

200 metrów stylem klasycznym

14 lat i starsi

1. Ostrowska Agnieszka 90 AZS PWSZ Racibórz 2:34.33 732

2. Cichowska Kinga 94 WKS Śląsk Wrocław 2:36.53 701

3. Uryga Paulina 95 AZS AGH Kraków 2:37.53 688

...............................................

36. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 3:02.31 444

14 lat

6. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 3:02.31 444

100 metrów stylem motylkowym

14 lat i starsi

1. Dowgiert Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 59.75 822

2. Nogaj Paulina 98 MKS Wodnik Radom 1:01.50 754

3. Adamiec Dominika SO 99 UKP UNIA Oświęcim 1:04.08 666

.................................................

39. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:10.71 496

16 lat

12. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:10.71 496

Mężczyźni

400 metrów stylem zmiennym

14 lat i starsi

1. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 4:26.42 766

2. Szwedzki Dawid 94 WKS Śląsk Wrocław 4:30.09 735

3. Zaczyński Karol 91 WKS Śląsk Wrocław 4:30.12 735

17 - 18 lat

1. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 4:26.42 766

200 metrów stylem klasycznym

14 lat i starsi

1. Machnik Mikołaj 93 AZS AWF Katowice 2:18.38 773

2. Roguski Bartłomiej 93 UKS Żoliborz Warszawa 2:19.52 754

3. Tokarski Krzysztof SR 96 MKS-SMS Victoria Racibórz 2:21.02 730

.................................................................................

6. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 2:22.11 713

17 - 18 lat

1. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 2:22.11 713

100 metrów stylem motylkowym

14 lat i starsi

1. Krupecki Oskar 92 WKS Śląsk Wrocław 53.78 794

2. Wysoczyński Mateusz 93 AZS AGH Kraków 54.47 765

3. Golczyk Szymon SZG 96 KORNER Zielona Góra 55.13 737

............................................................................................

17. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 58.17 628

III blok

Dziewczęta

100 metrów stylem dowolnym

14 lat i starsi

1. Dowgiert Anna 90 WKS Śląsk Wrocław 56.26 792

2. Urbańczyk Aleksandra 87 AZS Łódź 57.59 739

3. Kawecka Anna 92 AZS AGH Kraków 57.72 734

................................................

14. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 1:00.46 638

26. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 1:01.94 594

66. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:05.92 492

19 - 23 lat

3. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 1:00.46 638

4. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 1:01.94 594

16 lat

12. Filipkowska Dominika 99 MKS Roś Pisz 1:05.92 492

50 metrów stylem klasycznym

14 lat i starsi

1. Sztandera Dominika 97 MKS Juvenia Wrocław 32.43 751

2. Uryga Paulina 95 AZS AGH Kraków 33.67 671

3. Cichowska Kinga 94 WKS Śląsk Wrocław 34.06 648

........................................................................

19. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 36.59 522

14 lat

1. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 36.59 522

200 metrów stylem zmiennym

14 lat i starsi

1. Nogaj Paulina 98 MKS Wodnik Radom 2:23.89 673

2. Uryga Paulina 95 AZS AGH Kraków 2:24.31 667

3. Cichowska Kinga 94 WKS Śląsk Wrocław 2:25.54 651

......................................

48. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 2:46.01 438

14 lat

11. Gardocka Julia 01 MKS Roś Pisz 2:46.01 438

400 metrów stylem dowolnym

14 lat i starsi

1. Burska Justyna 95 UKS"Piątka"Konstantynów Łódzki 4:17.73 798

2. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:19.66 781

3. Żukowska Paula 93 MKS Juvenia Wrocław 4:19.85 779

............................................................................

4. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:20.08 777

19 - 23 lat

2. Wikieł Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:19.66 781

4. Zachoszcz Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:20.08 777

Mężczyźni

200 metrów stylem zmiennym

14 lat i starsi

1. Suzin Marcin 93 AZS AGH Kraków 2:06.25 736

2. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 2:06.36 734

3. Bałabuch Krystian 95 AZS AGH Kraków 2:07.28 718

17 - 18 lat

1. Zbutowicz Karol SOL 98 Kormoran Olsztyn 2:06.36 734

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn