Mistrzostwa Młodzików (U13) Gorzów Wielkopolski 2018 – Karolina Piechowicz z Płetwala najlepszą żabkarką, ekipa Kormorana wysoko

Fot. ilustracja

W Gorzowie Wielkpolskim odbyły się w weekend (9/10 czerwca) Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat (II runda). Startowało 360 zawodniczek i zawodników z 45 klubów, w tym czterech z Warmii i Mazur: MTP Kormoran Olsztyn, MOS Ełk, UKP Jedynka Elbląg, KS Płetwal Szczytno. Rywalizacja w tej imprezie ma charakter korespondencyjny. Podobne zawody odbyły się w Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

W klasyfikacji zespołowej olsztynianie zajęli drugie miejsce za MKS Znicz Koszalin. Pozostałe nasze sekcje uplasowały się w trzeciej dziesiątce. Natomiast w rywalizacji medalowej najwyżej sklasyfikowano Płetwala (6 miejsce) dzięki znakomitej postawie Karoliny Piechowicz, która zdobyła dwa złote medale na 100 i 200 m st. klasycznym. ustanawiając przy tym rekordy województwa na obu dystansach:

- 100 klasyk - 1:14,34   (stary rekord - 1:16,39)

- 200 klasyk - 2:40,09   (stary rekord - 2:43,10).

Do niej należy też rekord województwa na 50 m klasykiem - 35,11 sek. Wyniki zawodników w Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim były gorsze od czasów Karoliny, tym samym została ona najlepszą żabkarką w Polsce wśród 13-latek na tych dystansach. W tych samych konkurencjach doskonale radziła sobie Martyna Kraszewska z Kormorana, dwukrotnie druga. Wśród chłopców najwyższe miejsca zajmowali: Krzysztof Przybysz (MOS Ełk) i Bartłomiej Domalewski (Kormoran Olsztyn.)

Punktacja drużynowa II rundy

1. MKS Znicz Koszalin 15 229,00

2. MTP Kormoran Olsztyn 14 168,00

3. KS Warta Poznań 14.056.00

4. MKP ,,SŁOWIANKA '' Gorzów Wlkp. 13 524,00

5. UKS Koral Wrocław 13 184,00

6. MKP Szczecin 13 033,00

......................

22. UKS MOS Ełk 6 304,00

26. UKP Jedynka Elbląg 5 257,00

28. KS Płetwal Szczytno 4 728,00

34862154 2078209152456831 8131677103528607744 n

Multimedaliści

1. CIERPIAŁOWSKA Paulina 13 POL Malborskie WOPR 4 - - 4

2. HEBEL Maciej 13 POL UKS Żabianka Gdańsk 3 1 - 4

3. ZDYBEL Adam 13 POL KS Delfin Gdynia 2 2 - 4

4. PIECHOWICZ Karolina 13 POL KS Płetwal Szczytno 2 - - 2

4 SZPALER Jakub 13 POL MKP Szczecin 2 - - 2

6. HEBEL Natalia 13 POL UKS Żabianka Gdańsk 1 1 1 3

6 PAWLISZYN Mateusz 13 POL MKS Znicz Koszalin 1 1 1 3

.........................................................

10. KRASZEWSKA Martyna 13 POL MTP Kormoran Olsztyn - 2 - 2

35123483 2039925662933859 2433982563920904192 n

Klasyfikacja medalowa

1. UKS Żabianka Gdańsk 4 3 2 9

2. Malborskie WOPR 4 - 1 5

3. MKP Szczecin 3 - 2 5

4. MKS Znicz Koszalin 2 2 2 3 7

5. KS Delfin Gdynia 2 2 1 5

6. KS Płetwal Szczytno 2 - - 2

......................................................

10 MTP Kormoran Olsztyn - 2 - 2

 Wyniki indywidualne

Dziewczęta

100 metrów motylkowym

8. PIECHOWICZ Karolina ( Płetwal)1:10.59 463,00

25. GAWEDZKA Natalia MOS Ełk) 1:18.17 340.00

28. MASŁOWSKA Wiktoria (Kormoran) 1:19.75 321,00

33. MENTRYKA Gabriela (Kormoran) 1:24.32 271,00

100 metrów stylem klasycznym

1. PIECHOWICZ Karolina (Płetwal) 1:14.34 590,00

2. KRASZEWSKA Martyna (Kormoran) 1:17.84 514,00

8. DOROSZKIEWICZ Anna (UKP Jedynka) 1:19.53 482,00

26. MENTRYKA Gabriela (Kormoran) 1:28.58 348,00

27. GRZEGORCZYK Maja (MOS Ełk)1:29.19 341,00

70. ŻYŁKO Julia (Płetwal) 1:43.34 219,00

200 metrów stylem grzbietowym

10. SUJKOWSKA Roksana (Kormoran) 2:36.70 440,00

13. KLUZIAK Natalia (Kormoran) 2:38.59 424,00

400 metrów stylem dowolnym

9. SUJKOWSKA Roksana (Kormoran) 4:53.34 511,00

10. KRASZEWSKA Martyna (Kormoran) 4:53.64 509,00

16. GAWEDZKA Natalia MOS Ełk) 4:59.84 478.00

21. DOROSZKIEWICZ Anna (UKP Jedynka) 5:01.83 469,00

36. GRZEGORCZYK Maja (MOS Ełk) 5:15.64 410,00

85. ŻYŁKO Julia (Płetwal) 6:39.10 202,00

100 metrów stylem dowolnym

14. GAWEDZKA Natalia (MOS Ełk) 1:04.92 482,00

17. SUJKOWSKA Roksana (Kormoran) 1:05.42 471,00

21. MIERZEJEWSKA Wiktoria (Kormoran) 1:05.90 461,00

47. GRZEGORCZYK Maja (MOS Ełk) 1:09.03 401.00

105. ŻYŁKO Julia (Płetwal) 1:23.81 224,00

200 metrów stylem klasycznym

1. PIECHOWICZ Karolina (Płetwal) 2:40.09 593.00

2. KRASZEWSKA Martyna (Kormoran) 2:46.70 526,00

6. DOROSZKIEWICZ Anna (UKP Jedynka) 2:53.02 470,00

20. MENTRYKA Gabriela (Kormoran)3:07.40 370,00

100 metrów stylem grzbietowym

11. SUJKOWSKA Roksana (Kormoran) 1:13.98 411,00

14. KLUZIAK Natalia (Kormoran) 1:15.56 386,00

15. GAWEDZKA Natalia (MOS Ełk) 1:15.77 383,00

17. DOROSZKIEWICZ Anna (UKP Jedynka) 1:16.11 377,00

34. GRZEGORCZYK Maja (MOS Ełk) 1:19.20 335,00

200 metrów stylem zmiennym

5. KRASZEWSKA Martyna (Kormoran) 2:33.68 498,00

8. PIECHOWICZ Karolina (Płetwal) 2:36.93 468,00

22. MASŁOWSKA Wiktoria (Kormoran) 2:46.27 393,00

Fot. kormoran Olsztyn facebook

Chłopcy

100 metrów motylkowym

10. TRYKACZ Kacper (Kormoran) 1:09.20 335,00

17. WOŹNIAK Piotr (Kormoran) 1:12.07 296,00

42. CZERNIAWSKI Tobiasz (Płetwal) 1:18.90 226,00

50. WALCZAK Hubert (UKP Jedynka) 1:21.95 201,00

74. LUTOSTAŃSKI Patryk (Płetwal) 1:40.20 110,00

100 metrów stylem klasycznym

12. OSEŁKOWSKI Mateusz Kormoran)1:18.33 357,00

18. NIEWIADOMSKI Zbigniew (Kormoran) 1:23.09 299,00

42. MISIEWICZ Igor (UKP Jedynka) 1:28.50 248,00

70. SOBOCIŃSKI Jakub (MOS Ełk) 1:38.86 177,00

71. MAŁECKI Mateusz (UKP Jedynka) 1:39.07 176,00

81. LUTOSTAŃSKI Patryk (Płetwal) 1:57.65 105,00

200 metrów stylem grzbietowym

6. PRZYBYSZ Krzysztof (MOS Ełk) 2:24.75 388,00

7. DOMALEWSKI Bartłomiej (Kormoran)2:26.45 375,00

20. TRYKACZ Kacper (Kormoran) 2:37.18 303,00

48. WALCZAK Hubert (UKP Jedynka) 2:51.41 234,00

57. SOBOCIŃSKI Jakub (MOS Ełk) 2:58.56 207,00

400 metrów stylem dowolnym

13. PRZYBYSZ Krzysztof (MOS Ełk) 4:38.12 444,00

16. DOMALEWSKI Bartłomiej (Kormoran)4:41.73 427,00

24. OSEŁKOWSKI Mateusz (Kormoran)4:48.09 399,00

57. MISIEWICZ Igor (UKP Jedynka) 5:16.53 301,00

63. CZERNIAWSKI Tobiasz (Płetwal) 5:22.85 284,00

89. MAŁECKI Mateusz (UKP Jedynka) 5:48.12 226,00

100 metrów stylem dowolnym

7. PRZYBYSZ Krzysztof (MOS Ełk) 58.95 443,00

13. OSEŁKOWSKI Mateusz (Kormoran) 1:00.65 406,00

25. TRYKACZ Kacper (Kormoran) 1:03.25 358,00

52. WALCZAK Hubert (UKP Jedynka) 1:06.49 308,00

81. CZERNIAWSKI Tobiasz (Płetwal) 1:10.25 261,00

89. MISIEWICZ Igor (UKP Jedynka) 1:11.08 252,00

111. SOBOCIŃSKI Jakub (MOS Ełk) 1:14.54 219,00

139. LUTOSTAŃSKI Patryk (Płetwal) 1:29.16 128,00

200 metrów stylem klasycznym

10. OSEŁKOWSKI Mateusz (Kormoran) 2:50.25 354,00

12. NIEWIADOMSKI Zbigniew (Kormoran) 2:54.43 329,00

50. LASOTA Sebastian (UKP Jedynka) 3:39.73 164,00

100 metrów stylem grzbietowym

10. PRZYBYSZ Krzysztof (MOS Ełk) 1:08.90 357,00

22. JANKOWSKI Antoni (Kormoran) 1:12.89 302,00

29. KRZYŻANIAK Jakub (Kormoran) 1:13.54 294,00

44. WALCZAK Hubert (UKP Jedynka) 1:17.48 251,00

67. TUCHOLSKI Jan (UKP Jedynka) 1:26.86 178,00

68. SOBOCIŃSKI Jakub (MOS Ełk) 1:27.04 177,00

77. LUTOSTAŃSKI Patryk (Płetwal) 1:36.86 128,00

200 metrów stylem zmiennym

19. DOMALEWSKI Bartłomiej (MOS Ełk) 2:37.45 337,00

22. WOŹNIAK Piotr (MOS Ełk) 2:38.77 329,00     

53. CZERNIAWSKI Tobiasz (Płetwal) 2:54.38 248,00

56. MISIEWICZ Igor (UKP Jedynka) 2:54.60 247,00

35026600 2039925979600494 2906958943970394112 n

4 razy 50 metrów stylem zmiennym

4. MTP Kormoran Olsztyn 1 (DOMALEWSKI Bartłomiej 32.34 TRYKACZ Kacper 29.43 KRASZEWSKA Martyna 35.75 OSEŁKOWSKI Mateusz 27.47) 2:04.99 469

19. MTP Kormoran Olsztyn 2 (SUJKOWSKA Roksana (34.56 WOŹNIAK Piotr 32.89 NIEWIADOMSKI Zbigniew 39.36 TYRKA Igor 28.78) 2:15.59 368

30. MTP Kormoran Olsztyn 3 (NOWACKI Jacek 35.61 MASŁOWSKA Wiktoria 33.96 MENTRYKA Gabriela 40.06 POPIOŁEK Kacper 29.00) 2:18.63 344

34. UKS MOS Ełk 1 (SOBOCIŃSKI Jakub 39.83 PRZYBYSZ Krzysztof 30.59 GRZEGORCZYK Maja 40.30 GAWEDZKA Natalia 29.87) 2:20.59 330

36. UKP Jedynka Elbląg 1 (WALCZAK Hubert 35.68 MISIEWICZ Igor 36.88 DOROSZKIEWICZ Anna 36.87 TUCHOLSKI Jan 31.63) 2:21.06 326

38. MTP Kormoran Olsztyn 4 MTP Kormoran Olsztyn (KLUZIAK Natalia 35.16 MIERZEJEWSKA Wiktoria 34.92 SULKOWSKI Oskar 40.77 STANKIEWICZ Aneta 31.39) 2:22.24 318

47. KS Płetwal Szczytno 1 (LUTOSTAŃSKI Patryk 43.49 CZERNIAWSKI Tobiasz 35.35 PIECHOWICZ Karolina 35.22 ŻYŁKO Julia 36.21) 2:30.27 270

4 razy 50 metrów stylem dowolnym

4. MTP Kormoran Olsztyn (DOMALEWSKI Bartłomiej 29.03 TRYKACZ Kacper 27.68 TYRKA Igor 29.07 OSEŁKOWSKI Mateusz 27.20) 1:52.98 481

16. MTP Kormoran Olsztyn (WOŹNIAK Piotr 29.98 POPIOŁEK Kacper 29.13 SUJKOWSKA Roksana 30.10 KRASZEWSKA Martyna 28.54) 1:57.75 425

25. UKS MOS Ełk 1 (PRZYBYSZ Krzysztof 26.68 GRZEGORCZYK Maja 30.45 SOBOCIŃSKI Jakub 33.50 GAWEDZKA Natalia 30.38) 2:01.01 392

31. MTP Kormoran Olsztyn 3 (MIERZEJEWSKA Wiktoria 30.41 MASŁOWSKA Wiktoria 30.11 NIEWIADOMSKI Zbigniew 31.09 NOWACKI Jacek 30.45) 2:02.06 382

37. UKP Jedynka Elbląg 1 2:05.97 347

38. MTP Kormoran Olsztyn 4 (KLUZIAK Natalia 31.30 KUBICKI Karol 31.14 MENTRYKA Gabriela 31.78 STANKIEWICZ Aneta 32.72) 2:06.94 339

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn