Letnie Otwarte MP MASTERS POZNAŃ 2018 – Olsztyn z potężnym dorobkiem - 34 medale, 15 złotych

Fot. E Chodyna (ilustracja)

W Poznaniu w weekend (22/24 czerwca) odbywały się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Kategoriach MASTERS. Startowało 420 uczestników ze 129 klubów, w tym Aquasfera Masters Olsztyn (14 osób) i UKP Jedynka Elbląg (4 osoby). Olsztyńscy Mastersi w bardzo silnej konkurencji zajeli siódme miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 34 krążki (15 9 10). Elblążaniewrócili z pięcioma medalami( w srebrne i trzy brązowe)

Rekordzistami w ekipie z Olsztyna i indywidualnościami Mistrzostw Polski byli: Paweł Gregorowicz – 7 złotych i Mariusz Gabiec – 6 złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli jeszcze: Anna Goździejewska i Maciej Zembrzuski, który uzyskał wynik mieszczący się w dziesiątce najlepszych rezultatów przeliczonych na punkty.

Mastersi z Olsztyna to w tej chwili duży potencjał jeśli chodzi o sportową klasę, a także zainteresowanie. Coraz więcej osób systematycznie trenuje pływanie i to też ogromny sukces.

Klasyfikacja medalowa

1. Klub Sportowy Warta Poznań 39 30 26 95

2. Weteran Zabrze 32 5 3 40

3. UTW "Masters" Zgierz 30 13 9 52

4. Korona Kraków Masters 26 25 10 61

5. Warsaw Masters Team 21 25 22 68

6. MKP Szczecin MKPSZC 17 2 7 26

7. Aquasfera Masters Olsztyn 15 9 10 34

8. T.P.Masters Opole 14 2 4 20

9. Toruń Multisport Team 13 14 15 42

10. Nabaiji Team Decathlon 12 9 5 26

................

78. UKP Jedynka Elbląg - 3 2 5

Wyniki indywidualne

Kobiety

50 metrów stylem dowolnym

Kat. 0

7. MILEWSKA, Aleksandra 95 Aquasfera Masters Olsztyn 32.26 395

Kat. B

9. KARAŚ, Karolina 87 UKP Jedynka Elbląg 44.91 146

Kat. C

3. KUCHARSKA, Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 32.78 376

Kat. D

5. DRZEWICKA, Joanna 76 Aquasfera Masters Olsztyn 36.79 266

Kat. F

3. GOŹDZIEJEWSKA, Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 35.55 295

200 metrów stylem zmiennym

Kat. 0

5. MILEWSKA, Aleksandra 95 Aquasfera Masters Olsztyn 3:06.09 311

Kat. C

3. KUCHARSKA, Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 3:05.64 313

Kat. G

3. KARAŚ, Beata 62 UKP Jedynka Elbląg 4:27.47 104

1500 metrów stylem dowolnym

Kat. F

1. GOŹDZIEJEWSKA, Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 22:47.83 309

Kat. G

4. KARAŚ, Beata 62 UKP Jedynka Elbląg 28:53.21 152

50 metrów stylem grzbietowym

Kat. C

2. KUCHARSKA, Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 40.29 302

Kat. D

4. DRZEWICKA, Joanna 76 Aquasfera Masters Olsztyn 40.19 305

Kat. H

6. KERNER-MATEUSIAK, Ewa 54 UKP Jedynka Elbląg 1:09.35 59

200 metrów stylem klasycznym

Kat. 0

4. MILEWSKA, Aleksandra 95 Aquasfera Masters Olsztyn 3:31.18 285

100 metrów stylem dowolnym

Kat. B

10. KARAŚ, Karolina 87 UKP Jedynka Elbląg 1:38.50 144

Kat. C

4. KUCHARSKA, Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 1:13.62 346

Kat. D

8. DRZEWICKA, Joanna 76 Aquasfera Masters Olsztyn 1:26.57 213

Kat. F

5. GOŹDZIEJEWSKA, Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 1:16.64 307

Kat. G

6. KARAŚ, Beata 62 UKP Jedynka Elbląg 1:46.63 114

200 metrów stylem motylkowym

Kat. G

3. KARAŚ Beata 62 UKP Jedynka Elbląg 4:22.55

50 metrów stylem motylkowym

Kat. 0

5. MILEWSKA Aleksandra 95 Aquasfera Masters Olsztyn 35.51 325

Kat. C

4. KUCHARSKA Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 35.76 318

100 metrów stylem grzbietowym

Kat. C

2. KUCHARSKA Jowita 80 Aquasfera Masters Olsztyn 1:29.20 276

Kat. D

4. DRZEWICKA Joanna 76 Aquasfera Masters Olsztyn 1:35.44 225

Kat. H

6. KERNER-MATEUSIAK Ewa 54 UKP Jedynka Elbląg 2:41.48 46

200 metrów stylem dowolnym

Kat. 0

5. MILEWSKA Aleksandra 95 Aquasfera Masters Olsztyn 2:48.36 302

Kat. B

5. KARAŚ Karolina 87 UKP Jedynka Elbląg 3:29.57 156

Kat. F

2. GOŹDZIEJEWSKA Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 2:45.14 320

400 metrów stylem zmiennym

Kat. F

3. GOŹDZIEJEWSKA Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 7:04.35 247

Kat. G

4. KARAŚ Beata 62 UKP Jedynka Elbląg 9:24.11 105

200 metrów stylem grzbietowym

Kat. F

2. GOŹDZIEJEWSKA Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 3:30.00 206

Kat. H

4. KERNER-MATEUSIAK Ewa54 UKP Jedynka Elbląg 5:39.35 48

400 metrów stylem dowolnym

Kat. B

2. KARAŚ Karolina 87 UKP Jedynka Elbląg 7:21.86 153

Kat. F

2. GOŹDZIEJEWSKA Anna 67 Aquasfera Masters Olsztyn 5:50.86 306

32370402 1575957215864796 4259956427705024512 n

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym

Kat. A

4. ZEMBRZUSKI, Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 24.92 590

Kat. D

11. DĄBROWSKI, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 30.16 333

16. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI, Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 35.22 209

Kat. H

1. GABIEC, Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 29.81 345

Kat. J

6. CHOROSZEWSKI, Zdzisław 47 Aquasfera Masters Olsztyn 42.10 122

200 metrów stylem zmiennym

Kat. B

4. KIERES, Michał 84 Aquasfera Masters Olsztyn 2:52.94 286

Kat. D

1. GREGOROWICZ, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 2:26.10 475

Kat. E

9. MILEWSKI, Bogdan 69 Aquasfera Masters Olsztyn 3:15.04 199

800 metrów stylem dowolnym

Kat. D

1. GREGOROWICZ, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 9:33.32 490

5. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI, Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 12:34.61 215

Kat. H

1. GABIEC, Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 10:27.97 373

Kat. J

3. CHOROSZEWSKI, Zdzisław 47 Aquasfera Masters Olsztyn 16:53.47 88

1500 metrów stylem dowolnym

Kat D

2. KONOPACKI, Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 19:45.04 397

50 metrów stylem grzbietowym

Kat. D

7. DĄBROWSKI, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 35.81 302

9. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI, Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 43.49 168

Kat. H

1. GABIEC, Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 34.85 328

Kat. J

8. CHOROSZEWSKI, Zdzisław 47 Aquasfera Masters Olsztyn 1:02.78 56

200 metrów stylem klasycznym

Kat. B

4. KIERES, Michał 84 Aquasfera Masters Olsztyn 3:14.93 274

Kat. E

8. MILEWSKI, Bogdan 69 Aquasfera Masters Olsztyn 3:33.62 208

100 metrów stylem dowolnym

Kat. 0

11. WOLAK, Bartosz 94 Aquasfera Masters Olsztyn 1:01.83 436

Kat. A

3. ZEMBRZUSKI, Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 54.85 625

Kat. D

1. GREGOROWICZ, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 57.64 539

5. KONOPACKI, Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 1:02.42 424

15. DĄBROWSKI, Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 1:09.12 312

19. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI, Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 1:18.16 216

Kat. J

4. CHOROSZEWSKI, Zdzisław 47 Aquasfera Masters Olsztyn 1:46.84 84

200 metrów stylem motylkowym

Kat. B

3. KIERES Michał 84 Aquasfera Masters Olsztyn 3:03.15 225

100 metrów stylem klasycznym

Kat. B

7. KIERES Michał 84 Aquasfera Masters Olsztyn 1:29.06 263

50 metrów stylem motylkowym

Kat. 0

10. WOLAK Bartosz 94 Aquasfera Masters Olsztyn 29.75 428

Kat. A

2. ZEMBRZUSKI Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 25.62 671

Kat. B

9. KIERES Michał 84 Aquasfera Masters Olsztyn 33.97 287

Kat. D

10. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 40.45 170

100 metrów stylem grzbietowym

Kat. D

7. DĄBROWSKI Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 1:19.72 275

Kat. H

1. GABIEC Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 1:17.83 295

200 metrów stylem dowolnym

Kat. 0

5. WOLAK Bartosz 94 Aquasfera Masters Olsztyn 2:25.86 341

Kat. A

1. ZEMBRZUSKI Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 2:08.34 502

Kat. D

1. GREGOROWICZ Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 2:06.47 524

5. KONOPACKI Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 2:18.54 399

11. DĄBROWSKI Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 2:39.72 260

14. MATUSIAK VEL MATUSZEW74SKI AA.quasfera Masters Olsztyn 2:52.02 208

Kat. F

2. PASIECZNY Andrzej 66 UKP Jedynka Elbląg 2:13.64 444

Kat. J

3. CHOROSZEWSKI Zdzisław47 Aquasfera Masters Olsztyn 3:56.93 79

400 metrów stylem zmiennym

Kat. D

1. GREGOROWICZ Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 5:26.26 417

2. KONOPACKI Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 5:48.10 343

100 metrów stylem motylkowym

Kat. 0

5. WOLAK Bartosz 94 Aquasfera Masters Olsztyn 1:07.19 407

Kat. A

2. ZEMBRZUSKI Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 59.57 584

Kat. D

1. GREGOROWICZ Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 1:04.00 471

Kat. H

1. GABIEC Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 1:12.99 317

200 metrów stylem grzbietowym

Kat. D

4. KONOPACKI Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 2:45.87 307

7. DĄBROWSKI Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 2:58.58 246

10. MATUSIAK VEL MATUSZEW74SKI AA.quasfera Masters Olsztyn 3:40.11 131

400 metrów stylem dowolnym

Kat. A

3. ZEMBRZUSKI Maciej 92 Aquasfera Masters Olsztyn 4:52.46 426

Kat. D

1. GREGOROWICZ Paweł 74 Aquasfera Masters Olsztyn 4:36.32 505

3. KONOPACKI Piotr 78 Aquasfera Masters Olsztyn 4:53.88 419

12. MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam74 Aquasfera Masters Olsztyn 6:20.74 193

Kat. F

2. PASIECZNY Andrzej 66 UKP Jedynka Elbląg 4:50.51 434

Kat. H

1. GABIEC Mariusz 58 Aquasfera Masters Olsztyn 5:03.62 380

Kat. J

4. CHOROSZEWSKI Zdzisław 47 Aquasfera Masters Olsztyn 8:34.77 78

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn