MP Juniorów Młodszych (U14) Olsztyn 2018 – TyIko Iga Grygiencza z medalami (złoto i srebro), pokazała się kraulistka Lila Krupińska

Fot. Gygiencza

W olsztyńskiej Aquasferze odbywały się (29 czerwca/1 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U14) w pływaniu. Startiwało prawie 600 zawodniczek i zawodników ze 148 klubów. Jedyną naszą medalistką okazała się  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko), która w piątek zdobyła złoty medal na  100 m stylem motylkowym, a w sobotę srebrny na 50 metrów st. mot.  W finałach A pływała też Lila Krupińska (Kormoran Olsztyn) w stylu dowolnym

Iga Grygiencza największe sukcesy odnosi w stylu motylkowym. Na 100 metrów jej dominacja nie podlegała dyskusji. W sprincie w eliminacjach była najszybsza, ale w finale po rywalka z Wrocławia jako jedyna złamała barierę 29 sekund i jej przypadło złoto. Pływaczka z Giżycka popłynęła jeszcze w trzech finałach na 50 metrów st. dowolnym, gdzie była siódma. Na 200 metrów stylem zmiennym zajęła piate miejsce, a na 100 metrów stylem dowolnym dziesiąta. Była zdecydowana liderką ekipy Warmii i Mazur. W finałach A na dłuższych dystansach kraulem wystąpiła Lila Krupińska (Kormoran), ale nie włączyła się do walki o podium. Zajęła na 200 m dziesiąte, a na 400 metrów ósme, a na 800 m szóste miejsce. Było jeszcze kilka finałów B: Martyna Waśniewska (UKP Jedynka Elbląg), Maciej Kacperski (MOS Ełk), Aleksander Pater (Kormoran).

Zawody były popisami dwóch multimedalistów: Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki zdobyli po pięć złotych krążków!

Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Polski Związek Pływacki i Warmińsko-Mazurski Związek Pływacki. Honorowy patronat mistrzostw Polski juniorów młodszych objął prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicz, który witając uczestników powiedział

Życzę Wam byście bili swoje rekordy życiowe, byście się dobrze bawili, a także tego aby Olsztyn był początkową stacją na drodze Waszej wielkiej kariery

Multimedaliści

1. GUŚĆ Wiktoria 04 POL UKS ,,Delfin'' Piotrków Trybunalski 5 - - 5

1. KOSIŃSKI Filip 04 POL Międzyszkolny UKS ,,Olimpijczy 5 - - 5

3. MATUSZEWSKI Krzysztof 04 POL MUKS ''Piętnastka'' 3 2 - 5

4. CHMIELEWSKI Krzysztof 04 POL IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 3 1 1 5

5. KLIMCZYK Katarzyna 04 POL Start Opole 3 - - 3

5. ŚLIWKA Jakub 04 POL UKS Salmo Żory 3 - - 3

......................................................................

12. GRYGIENCZA Iga 04 POL MKS Medyk Giżycko 1 1 – 2

Klasyfikacja medalowa

1. Międzyszkolny UKS ,,Olimpijczyk Suwałki 5 - - 5

1. UKS ,,Delfin'' Piotrków Trybun. 5 - - 5

3. MUKS ''Piętnastka'' Bydgoszcz 4 10 3 17

4. IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 4 2 3 9

5. Start Opole 4 - 2 6

6. UKP ,,Polonia Warszawa'' 3 3 1 7

..............................

12 MKS Medyk Giżycko 1 1 - 2

Klasyfikacja punktowa

1. MUKS ''Piętnastka'' Bydgoszcz 264,00

2. UKS G-8 Bielany Warszawa 217,00

3. MKS Juvenia Wrocław 173,00

4. IUKS ,,Muszelka'' Warszawa 137,00

5. Starachowicki Klub Pływacki 131,00

6. UKS ,,ORKA'' Zamość 122,00

.................

30. MKS Medyk Giżycko 40,00

44. MTP Kormoran Olsztyn 21,00

61. UKP Jedynka Elbląg 12,00

84 UKS MOS Ełk 3,00

Wyniki

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

Finał A

7. GRYGIENCZA Iga 04 MKS Medyk Giżycko 28.06 600

.....................................

30. WAŚNIEWSKA Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 29.40 521

75. KRUPIŃSKA Lila 04 MTP Kormoran Olsztyn 30.63 461

95. GUTOWSKA Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 31.12 440

112. WISZNIEWSKA Julia 04 MKS Medyk Giżycko 31.70 416

135. SZAŁKOWSKA Oliwia 04 MTP Kormoran Olsztyn 32.52 385

152. TEMPLIN Patrycja 04 KS Płetwal Szczytno 33.58 350

156. WIERZCHOWSKA Maja 04 MTP Kormoran Olsztyn 33.80 343

157. TEMPLIN Wiktoria 04 KS Płetwal Szczytno 34.21 331

160. SYLWESTRZAK Julia 04 MKS Medyk Giżycko 35.13 305

100 metrów stylem motylkowym

Finał A

1. GRYGIENCZA Iga 04 MKS Medyk Giżycko 1:04.65 631

......................................

44. SZAŁKOWSKA Oliwia 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:15.01 404

58. DYMERSKA Weronika 04 KS Płetwal Szczytno 1:19.09 345

69. TEMPLIN Wiktoria 04 KS Płetwal Szczytno 1:23.69 291

200 metrów stylem dowolnym

Finał A

10. KRUPIŃSKA Lila 04 MTP Kormoran Olsztyn 2.26.15 571 (el. 2:15.81 575)

..............................................

63. WISZNIEWSKA Julia 04 MKS Medyk Giżycko 2:30.91 419

77. WIERZCHOWSKA Maja 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:36.25 378

87. MURASZKO Martyna 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:45.12 320

90. TEMPLIN Patrycja 04 KS Płetwal Szczytno 2:51.48 285

200 metrów stylem grzbietowym

Finał B

20 WAŚNIEWSKA Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 2.35.31 509 (el. 2:32.80 535)

..............................

23. GUTOWSKA Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 2:35.10 511

49. DYMERSKA Weronika 04 KS Płetwal Szczytno 2:47.88 403

50 metrów stylem motylkowym

Finał A

2. GRYGIENCZA Iga 04 MKS Medyk Giżycko 29.03 595

.....................................

75. SZAŁKOWSKA Oliwia 04 MTP Kormoran Olsztyn 33.87 375

80. WISZNIEWSKA Julia 04 MKS Medyk Giżycko 34.20 364

90. WIERZCHOWSKA Maja 04 MTP Kormoran Olsztyn 34.98 340

97. TEMPLIN Wiktoria 04 KS Płetwal Szczytno 35.68 320

111. MURASZKO Martyna 04 MTP Kormoran Olsztyn 37.98 266

50 metrów stylem grzbietowym

Finał B

12. WAŚNIEWSKA Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 32.61 571 (el.32.52 576)

................................

63. DYMERSKA Weronika 04 KS Płetwal Szczytno 36.47 408

75. WIERZCHOWSKA Maja 04 MTP Kormoran Olsztyn 37.52 375

89. SYLWESTRZAK Julia 04 MKS Medyk Giżycko 40.23 304

91. TEMPLIN Patrycja 04 KS Płetwal Szczytno 41.24 282

400 metrów stylem dowolnym

Fimał A

8. KRUPIŃSKA Lila 04 MTP Kormoran Olsztyn 4:41.99 589

..........................................

30. GUTOWSKA Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 5:01.09 484

60. MURASZKO Martyna 04 MTP Kormoran Olsztyn 5:47.05 316

200 metrów stylem klasycznym

53. DYMERSKA Weronika 04 KS Płetwal Szczytno 3:15.64 359

200 metrów stylem zmiennym

Finał A

5. GRYGIENCZA Iga 04 MKS Medyk Giżycko 2:28.58 611 (el.2:28.46 613)

...........................................

63. SZAŁKOWSKA Oliwia 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:55.27 372

200 metrów stylem motylkowym

31. SZAŁKOWSKA Oliwia 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:58.44 318

100 metrów stylem dowolnym

Finał A

10. GRYGIENCZA Iga 04 MKS Medyk Giżycko 1:02.48 566 (el. 1:02.14 576)

..................................

37. KRUPIŃSKA Lila 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:04.86 506

94. WISZNIEWSKA Julia 04 MKS Medyk Giżycko 1:09.43 413

122. WIERZCHOWSKA Maja 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:12.54 362

130. TEMPLIN Patrycja 04 KS Płetwal Szczytno 1:15.22 324

131. MURASZKO Martyna 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:16.10 313

132. TEMPLIN Wiktoria 04 KS Płetwal Szczytno 1:16.49 308

134. SYLWESTRZAK Julia 04 MKS Medyk Giżycko 1:18.97 280

100 metrów stylem grzbietowym

Finał B

12. WAŚNIEWSKA Martyna 04 UKP Jedynka Elbląg 1:10.71 554 (el.1:10.37 562)

...........................................

22. GUTOWSKA Maria 04 UKP Jedynka Elbląg 1:11.79 530 R

62. DYMERSKA Weronika 04 KS Płetwal Szczytno 1:18.24 409

81. SYLWESTRZAK Julia 04 MKS Medyk Giżycko 1:29.15 276

800 metrów stylem dowolnym

6. KRUPIŃSKA Lila 04 MTP Kormoran Olsztyn 9:43.26 574

Fot. osir olsztyn

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

Finał B

17. KACPERSKI Maciej 04 UKS MOS Ełk 26.42 495

..................................

58. CHOROSZEWSKI Iwo 04 KS Płetwal Szczytno 27.66 432

74. WICIAK Radosław 04 KS Płetwal Szczytno 27.97 417

125. PASIECZNY Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 29.23 366

160. CHMIELIŃSKI Nikodem 04 KS Płetwal Szczytno 30.52 321

162. KOZŁOWSKI Konrad 04 MTP Kormoran Olsztyn 30.66 317

167. JURCZAK Bartosz 04 MTP Kormoran Olsztyn 30.93 308

177. SOBCZAK Mateusz 04 MTP Kormoran Olsztyn 32.65 262

50 metrów stylem klasycznym

34. PATER Aleksander 04 MTP Kormoran Olsztyn 34.74 416

55. KACPERSKI Maciej 04 UKS MOS Ełk 35.80 380

89. SOBCZAK Mateusz 04 MTP Kormoran Olsztyn 45.13 190

100 metrów stylem motylkowym

64. CHOROSZEWSKI Iwo 04 KS Płetwal Szczytno 1:09.23 372

81. SZYŁAŃSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:18.49 255

200 metrów stylem dowolnym

28. PATER Aleksander 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:11.19 470

53. PASIECZNY Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 2:17.37 409

70. JURCZAK Bartosz 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:22.24 368

200 metrów stylem grzbietowym

28. GRABOWSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:28.73 426

56. SZYŁAŃSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:42.59 326

50 metrów stylem motylkowym

Finał B

20. KACPERSKI Maciej 04 UKS MOS Ełk 28.82 471 (el.28.62 481)

...............................

64. CHOROSZEWSKI Iwo 04 KS Płetwal Szczytno 30.05 415

126. SZYŁAŃSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 35.31 256

133. SOBCZAK Mateusz 04 MTP Kormoran Olsztyn 40.66 16

50 metrów stylem grzbietowym

46. KACPERSKI Maciej 04 UKS MOS Ełk 32.50 404

59. WICIAK Radosław 04 KS Płetwal Szczytno 33.01 386

72. CHMIELIŃSKI Nikodem 04 KS Płetwal Szczytno 34.18 347

78. GRABOWSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 34.35 342

91. SZYŁAŃSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 36.86 277

400 metrów stylem dowolnym

56. JURCZAK Bartosz 04 MTP Kormoran Olsztyn 4:52.20 427

57. KOZŁOWSKI Konrad 04 MTP Kormoran Olsztyn 4:52.36 426

58. GRABOWSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 4:52.37 426

61. PASIECZNY Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 4:53.24 422

200 metrów stylem klasycznym

Finał B

18. PATER Aleksander 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:41.76 480 (el. 2:39.89 497)

200 metrów stylem zmiennym

42. CHOROSZEWSKI Iwo 04 KS Płetwal Szczytno 2:34.11 404

65. SOBCZAK Mateusz 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:57.51 264

200 metrów stylem motylkowym

39. KOZŁOWSKI Konrad 04 MTP Kormoran Olsztyn 2:50.15 281

100 metrów stylem dowolnym

50. KACPERSKI Maciej 04 UKS MOS Ełk 1:00.08 475

52. PATER Aleksander 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:00.15 474

63. WICIAK Radosław 04 KS Płetwal Szczytno 1:00.63 463

83. CHOROSZEWSKI Iwo 04 KS Płetwal Szczytno 1:01.62 441

116. PASIECZNY Bartłomiej 04 UKP Jedynka Elbląg 1:03.51 402

149. KOZŁOWSKI Konrad 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:07.66 333

151. JURCZAK Bartosz 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:08.07 327

159. CHMIELIŃSKI Nikodem 04 KS Płetwal Szczytno 1:09.44 308

100 metrów stylem grzbietowym

46. GRABOWSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:12.19 370

65. WICIAK Radosław 04 KS Płetwal Szczytno 1:14.56 336

76. SZYŁAŃSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:17.25 302

100 metrów stylem klasycznym

28. PATER Aleksander 04 MTP Kormoran Olsztyn 1:15.93 425

1500 metrów stylem dowolnym

32. GRABOWSKI Mikołaj 04 MTP Kormoran Olsztyn 18:59.11 447

36. JURCZAK Bartosz 04 MTP Kormoran Olsztyn 19:08.82 435

4 razy 100 metrów stylem dowolnym

28. MTP Kormoran Olsztyn 1 (PATER Aleksander 1:01.69 KOZŁOWSKI Konrad 1:07.37,JURCZAK Bartosz 1:06.73 GRABOWSKI Mikołaj 1:05.69) 4:21.48 373

400 metrów stylem zmiennym

24. MTP Kormoran Olsztyn (GRABOWSKI Mikołaj 1:12.08 KOZŁOWSKI Konrad 1:14.85, PATER Aleksander 1:15.25 JURCZAK Bartosz 1:05.96) 4:48.14 372

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn