IV Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym – Po pasjonującym finiszu wygral Paweł Gregorowicz

Fot. Jarosław Skórski/UM

W sobotę (4 sierpnia) w Centrum Sportowo-rekreacyjnym Ukiel odbyły się IV Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym, a jednocześnie kolejna eliminacja Pucharu Warmii i Mazur w tej specjalności.. W rywalizacji na dystansie 3 km uczestniczyło 45 uczestników w tym aż trzynaście pań. Oddzielnie klasyfikowano pływaków w piankach (tylko w open kobiet i mężczyzn) i bez pianek (open oraz w kategoriach wiekowych)

Wyścig pań wygrała Aleksandra Bednarek z Łodzi, najlepszą zawodniczką z Warmii i Mazur była Anna Goździejewska (Aquasfera Masters Olsztyn) zajmując siódme miejsce. Tuż za nią finiszowała Kinga Lorek (Truso Elbląg). Anna Goździewska i Anna Mierzejewska (Aquasfera Masters Olsztyn) były drugie w swoich grupach wiekowych, w najstarszej triumfowała Mirosława Deptuła (Elbląg)

W rywalizacji panów walka była bardzo wyrównana. W efekcie zwyciężył Paweł Gregorowicz (Aquasfera Masters Olsztyn) przed Marcinem Rżyskim (Gdańsk – wychowanek Kormorana Olsztyn), Mieszko Palmi-Kukiełko ((Wejsuny – wychowanek Kormorana) i zadecydowanie najstarszym w tym gronie Mariuszem Gabcem (Aquasfera Masters Olsztyn). W kategoriach triumfowali: Marcin Rzyski, Michał Kieres (Aquasfera Olsztyn), Paweł Gregorowicz, Mariusz Gabiec i Leszek Pulkowski (Elbląg).

W piankach najszybciej pływali: Agnieszka Saska (Warszawa) i Cezary Borko (Najmowicz Triathlon Olsztyn). 25 sierpnia w Olsztynie odbędzie się finalowa impreza Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Wyniki

Kobiety Open

1 BEDNAREK Aleksandra KS SP 149 Łódź 1998 00:42:18

2 CZECHYRA Agata KS WARTA Poznań 2003 00:46:06

3 GARRINGER Makenzie Gdańsk 1995 00:46:31

4 BORYS Anna Team Karaś Warszawa 2000 00:48:04

5 TITOVA Irina Pregel Kaliningrad 1961 00:51:18

6 GIEDRYŚ Alicja Szansa Start Gdańsk 1981 00:51:50

7 GOŹDZIEJEWSKA ANNA Aquasfera Masters Olsztyn 1967 00:52:14

8 LOREK Kinga MKS TRUSO ELBLĄG 1998 00:54:59

9 ALESHCHENKO Natalia Pregel Kaliningrad 1957 00:55:20

10 BORYS Ewa Team Karaś Warszawa 1976 00:55:25

11 MŁYNARCZYK Magda Warszawa 1993 00:59:10

12 KORONA Tatiana Team Karaś Warszawa 1967 01:00:44

13 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn 1985 01:07:26

14 DEPTUŁA Mirosława Elbląg 1950 01:30:00

Kategoria I (15/29 lat)

1 BEDNAREK Aleksandra KS SP 149 Łódź 1998 00:42:18

2 CZECHYRA Agata KS WARTA Poznań 2003 00:46:06

3 GARRINGER Makenzie Gdańsk 1995 00:46:31

4 BORYS Anna Team Karaś Warszawa 2000 00:48:04

5 LOREK Kinga MKS TRUSO ELBLĄG 1998 00:54:59

6 MŁYNARCZYK Magda Warszawa 1993 00:59:10

Kategoria II (30/39 lat)

1 GIEDRYŚ Alicja Szansa Start Gdańsk Gdańsk 1981 00:51:50

2 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1985 01:07:26

Kategoria III (40/49 lat)

1 BORYS Ewa Team Karaś Warszawa 1976 00:55:25

Kategoria IV (50/64 lat)

1 TITOVA Irina Pregel Kaliningrad 1961 00:51:18

2 GOŹDZIEJEWSKA ANNA Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 00:52:14

3 ALESHCHENKO Natalia Pregel Kaliningrad 1957 00:55:20

4 KORONA Tatiana Team Karaś Warszawa 1967 01:00:44

Kategoria V (+65 lat)

1 DEPTUŁA Mirosława Elbląg 1950 01:30:00

Fot. Jarosław Skórski UM/OSiR Olsztyn

Mężczyźni open

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:40:54

2 RŻYSKI Marcin Gdańsk 1994 00:41:17

3 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Wejsuny 1993 00:41:50

4 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 00:41:53

5 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:44:40

6 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 00:47:26

7 REZEPOV Stanislav Amberman Polessk 1986 00:47:54

8 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:51:39

9 NIEDŹWIADEK Jakub KUŹNIA TRIATHLON Warszawa 1993 00:52:10

10 PULKOWSKI Leszek Elbląg 1953 00:52:24

11 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:53:56

12 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:57:28

13 MIKHAYLOV Sergei Pregel Kaliningrad 1959 00:57:47

14 KOŁODZIEJ Aleksander Olsztyn 1988 00:59:17

15 KOSTRZEWA Wojciech Józefosław 1980 00:59:24

16 ANDRZEJEWICZ Łukasz Warsaw Masters Team Warszawa 1991 00:59:28

17 RYCHLAK VEL STRZELBICKI Jerzy Warszawa 1970 01:04:28

18 NARUNIEC Jerzy Olsztyn 1950 01:09:57

19 ZARĘBA Adam Morąg 1973 01:15:13

20 PODGÓRSKI Grzegorz Morąg 1973 01:19:56

21 KOMÓR Rafał Toruń 1968 01:20:35

22 JEZNACH Jakub Wołomin 1992 01:22:37

Kategoria I (15/29 lat)

1 RŻYSKI Marcin Gdańsk 1994 00:41:17

2 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko Wejsuny 1993 00:41:50

3 NIEDŹWIADEK Jakub KUŹNIA TRIATHLON Warszawa 1993 00:52:10

4 ANDRZEJEWICZ Łukasz Warsaw Masters Team Warszawa 1991 00:59:28

5 JEZNACH Jakub Wołomin 1992 01:22:37

Kategoria II (30/39 lat)

1 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 00:47:26

2 REZEPOV Stanislav Amberman Polessk 1986 00:47:54

3 KOŁODZIEJ Aleksander Olsztyn 1988 00:59:17

4 KOSTRZEWA Wojciech Józefosław 1980 00:59:24

Kategoria III (40/49 lat)

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:40:54

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:44:40

3 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:51:39

4 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:53:56

5 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:57:28

6 RYCHLAK VEL STRZELBICKI Jerzy Warszawa 1970 01:04:28

7 ZARĘBA Adam Morąg 1973 01:15:13

8 PODGÓRSKI Grzegorz n Morąg 1973 01:19:56

Kategoria IV (50/64 lat)

1 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 00:41:53

2 MIKHAYLOV Sergei Pregel Kaliningrad 1959 00:57:47

3 KOMÓR Rafał Toruń 1968 01:20:35

Kategoria V (+65 lat)

1 PULKOWSKI Leszek Elbląg 1953 00:52:24

2 NARUNIEC Jerzy Olsztyn 1950 01:09:57

Pianki

Kobiety open

1 SASKA Agnieszka Team Karaś Warszawa 1971 00:55:59

Mężczyźni open

1 BORKO Cezary Najmowicz Triathlon Olsztyn 1973 00:48:20

2 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 00:48:26

3 GAWKOWSKI Mariusz Warszawa 1958 00:55:15

4 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963 00:58:07

5 GOLOMBEK Piotr Grudziądz 1967 00:59:41

6 MARKOWSKI Dominik KS MAKO Warszawa 1976 01:00:49

7 KRZESZEWSKI Tomasz Murowaniec 1973 01:08:08

8 WORONOWICZ Łukasz Warszawa 1984 01:16:48

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn