Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych 2018 – Anna Borys i Mieszko Palmi-Kukiełko z głównymi nagrodami

Fot.www.olsztynmasters.hostingsdc.pl

Finałowa impreza w Olsztynie, która odbyła się w sobotę (25 sierpnia) na j. Krzywym zakończyła tegoroczny Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. W trakcie lata rywalizowano w 10 eliminacjach plus finał, zawody rozgrywano na różnych akwenach województwa warmińsko-mazurskiego przy dużym zainteresowaniu pływaków z całej Polski.

Sobotni finał zgromadził znów ciekawą stawkę, choć frekwencją ograniczyły konkurencyjne imprezy w Trójmieście. W Open wśród pań najlepsza okazała się Paulina Piechota (Łódź) prze Ewą Jaszczuk (Olsztyn) i Karoliną Piechota (Łódź). W wyścigu mężczyzn pierwszy metę minął Patryk Pawlaczyk (Łódź), który wyprzedził Huberta Bruzdewicza (Olsztyn), a trzeci był Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny). W kategoriach zwyciężyli: Paulina Piechota, Kamila Gębka (Szczecin), Ewa Borys (Warszawa) i Irina Titova (Kaliningrad), Patryk Pawlaczyk, Michał Kieres (Olsztyn), Paweł Gregorowicz (Olsztyn), Mariusz Gabiec (Olsztyn), Atanas Gouga (Marjampol). Rywalizacje „piankowiczów: wygrali: Agnieszka Saska (Warszawa) i Cezary Borko (Olsztyn).

Wyłoniono triumfatorów IV Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Warunkiem sklasyfikowania był udział w finale, o kolejności decydowały punkty zdobyte w czterech najlepszych startach, plus dodatkowe bonusy (

suma punktów dodatkowych za każdy dodatkowy start i punkty dodatkowe za udział we wszystkich wyścigach). W rywalizacji pań najwięcej punktów zebrała Anna Borys (Warszawa), drugie miejsce zajęła Ewa Borys (Warszawa), A trzecie Anna Goździejewska (Olsztyn). W konkurencji mężczyzn triumfował Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny), na podium znaleźli się też Paweł Gregorowicz i Piotr Konopacki (obaj Olsztyn). Zwycięzcy w kategoriach: I: Anna Borys i Mieszko Palmi-Kukiełko, II: Anna Mierzejewska (Olsztyn), Michał Kieres (Olsztyn), III: Ewa Borys i Paweł Gregorowicz, IV: Anna Goździejewska i Mariusz Gabiec, V: Leszek Pulkowski (Elbląg). W piankach najlepiej podczas całego cyklu czuli sie: Agnieszka Saska i Cezary Borko.

Ogromną zdobyczą cyklu jest popularyzacja pływania wśród amatorów. Wszystkie tegoroczne imprezy (Dłużki, Dobre Miasto, Ełk, Szczytno, Pasym Mrągowo, Olecko, Wilkasy, Gołdap i Olsztyn – dwukrotnie) przebiegały nie tylko pod znakiem sportowej rywalizacji. Było sporo imprez towarzyszących, także akcji, które wpajały uczestnikom wypoczynku nad wodą właściwe zachowania. Główny organizator imprezy - Stowarzyszenie pływackie Masters Olsztyn miał wsparcie w lokalnych partnerach, liczyć mógł na ośrodki sportu i rekreacji oraz służby czuwające nad naszym bezpieczeństwem.

Finał w Olsztynie

Kobiety

Open

1 PIECHOTA Paulina UKS 190 Łódź 1999 00:34:19

2 JASZCZUK Ewa MTP KORMORAN Olsztyn 2002 00:34:20

3 PIECHOTA Karolina UKS 190 Łódź 2001 00:37:18

4 CZECHYRA Agata KS WARTA Poznań Poznań 2003 00:40:57

5 BORYS Anna Team Karaś Warszawa 2000 00:44:27

6 GĘBKA Kamila SMT Szczecin Szczecin 1988 00:44:57

...................................

8 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 00:46:55

13 SIENKIEWICZ Katarzyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:01:32

14 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1985 01:01:43

Kategoria I

1 PIECHOTA Paulina UKS 190 Łódź 1999 00:34:19

2 JASZCZUK Ewa MTP KORMORAN Olsztyn 2002 00:34:20

3 PIECHOTA Karolina UKS 190 Łódź 2001 00:37:18

Kategoria II

1 GĘBKA Kamila SMT Szczecin Szczecin 1988 00:44:57

2 BOŁTUĆ Małgorzata Royal Swimmers Ślęza Wrocław 1983 00:52:47

3 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1985 01:01:43

Kategoria III

1 BORYS Ewa Team Karaś Warszawa 1976 00:50:06

2 SIENKIEWICZ Katarzyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 01:01:32

3 ZAJĄCZEK Magdalena KS WARTA Poznań Poznań 1976 01:11:52

Kategoria IV

1 TITOVA IRINA Pregel Kaliningrad 1961 00:45:42

2 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 00:46:55

3 ALESHCHENKO Natalia Pregel Kaliningrad 1957 00:48:35

Mężczyźni

Open

1 PAWLACZYK Patryk UKS 190 Łódź 2000 00:34:10

2 BRUZDEWICZ Hubert MTP KORMORAN Olsztyn 2002 00:34:17

3 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko niezrzeszony Wejsuny 1993 00:36:27

................

4 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:37:05

5 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 00:38:32

8 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:39:10

13 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 00:42:37

15 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:44:55

17 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:47:01

18 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:48:03

Kategoria I (15/29 lat)

1 PAWLACZYK Patryk UKS 190 Łódź 2000 00:34:10

2 BRUZDEWICZ Hubert MTP KORMORAN Olsztyn 2002 00:34:17

3 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko niezrzeszony Wejsuny 1993 00:36:27

Kategoria II (30/39 lat)

1 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 00:42:37

2 SZEWCZYK Piotr niezrzeszony Radom 1987 00:45:27

3 KOŁODZIEJ Aleksander niezrzeszony Olsztyn 1988 00:52:37

Kategoria III (40/49 lat)

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:37:05

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 00:39:10

3 ĆWIKŁA Grzegorz TKKF Koszalin Masters Gorzów Wlkp. 1974 00:42:03

.............................................

4 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:44:55

5 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 00:47:01

6 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 00:48:03

Kategoria IV (50/64 lata)

1 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 00:38:32

2 KRASAUSKAS Vilmantas Marijampoles Torpedos b/d 1964 00:39:13

3 JANYGA Dariusz KS WARTA Poznań Poznań 1966 00:40:50

............................................

10 JUREWICZ Wojciech niezrzeszony Kętrzyn 1967 01:05:31

Kategoria V (+65 lat)

1 GUOGA Antanas Marijampoles Torpedos b/d 1948 00:55:58

2 PULKOWSKI Leszek niezrzeszony Elbląg 1953 00:57:08

3 WOLNIEWICZ Janusz KS Extreme Team Oborniki Oborniki 1948 01:05:27

Pianki

Kobiety Open

1 SASKA Agnieszka Team Karaś Warszawa 1971 00:49:29

2 WÓJCIK Monika 3life team Olsztyn 1981 00:56:32

Mężczyźni

1 BORKO Cezary Najmowicz Triathlon Olsztyn 1973 00:44:45

2 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 00:44:59

3 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963 00:51:19

4 GOLOMBEK Piotr niezrzeszony Grudziądz 1967 00:52:22

5 KRZESZEWSKI Tomasz niezrzeszony Murowaniec 1973 00:54:21

Klasyfikacja generalna Pucharu Warmii i Mazur

Kobiety open

1 BORYS Anna Team Karaś Warszawa 2000 I 495

2 BORYS Ewa Team Karaś Warszawa 1976 III 440

3 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 IV 360

4 ALESHCHENKO Natalia Pregel Kaliningrad 1957 IV 350

5 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1985 II 345

6 BOŁTUĆ Małgorzata Royal Swimmers Ślęza Wrocław 1983 II 310

7 SIENKIEWICZ Katarzyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 III 310

Kategoria I

1 BORYS Anna Team Karaś Warszawa 2000 I 495

Kategoria II

1 MIERZEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1985 II 545

2 BOŁTUĆ Małgorzata Royal Swimmers Ślęza Wrocław 1983 II 495

Kategoria III

1 BORYS Ewa Team Karaś Warszawa 1976 III 565

2 SIENKIEWICZ Katarzyna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 440

Kategoria IV

1 GOŹDZIEJEWSKA Anna Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1967 IV 485

2 ALESHCHENKO Natalia Pregel Kaliningrad 1957 IV 470

Mężczyźni open

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko niezrzeszony Wejsuny 1993 I 500

2 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 III 490

3 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 III 405

4 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 IV 395

5 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 II 335

6 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 III 275

7 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 III 261

8 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 III 254

9 MIKHAYLOV Sergei Pregel Kaliningrad 1959 IV 245

10 KOSTRZEWA Wojciech niezrzeszony Józefosław 1980 II 230

11 PULKOWSKI Leszek niezrzeszony Elbląg 1953 V 185

12 JEZNACH Jakub niezrzeszony Wołomin 1992 I 148

13 RYCHLAK VEL STRZELBICKI Jerzy niezrzeszony Warszawa 1970 III 71

14 JUREWICZ Wojciech niezrzeszony Kętrzyn 1967 IV 20

Kategoria I

1 PALMI-KUKIEŁKO Mieszko niezrzeszony Wejsuny 1993 I 500

2 JEZNACH Jakub niezrzeszony Wołomin 1992 I 450

Kategoria II

1 KIERES Michał Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1984 II 525

2 KOSTRZEWA Wojciech niezrzeszony Józefosław 1980 II 510

Kategoria III

1 GREGOROWICZ Paweł Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 III 525

2 KONOPACKI Piotr Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1978 III 475

3 MÓWIŃSKI Grzegorz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 III 415

4 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI Adam Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1974 III 415

5 MILEWSKI Bogdan Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1969 III 390

6 RYCHLAK VEL STRZELBICKI Jerzy niezrzeszony Warszawa 1970 III 305

Kategoria IV

1 GABIEC Mariusz Aquasfera Masters Olsztyn Olsztyn 1958 510

2 MIKHAYLOV Sergei Pregel Kaliningrad 1959 500

3 JUREWICZ Wojciech niezrzeszony Kętrzyn 1967 325

Kategoria V

1 PULKOWSKI Leszek niezrzeszony Elbląg 1953 495

Pianki

Kobiety

1 SASKA Agnieszka Team Karaś Warszawa 1971 PIANKI 580

2 WÓJCIK Monika 3life team Olsztyn 1981 PIANKI 265

3 BURSKA Justyna AZS UWM Olsztyn Olsztyn 1995 PIANKI 200

4 ŁOJKO Natalia niezrzeszony Warszawa 1981 PIANKI 90

5 KOLASZEWSKA Dagna niezrzeszony Warszawa 1988 PIANKI 80

6 SKARBEK-RUDNICKA Dorota MKP Narie 10,5 Morąg 1989 PIANKI 80

Mężczyźni

1 BORKO Cezary Najmowicz Triathlon Olsztyn 1973 PIANKI 625

2 SZYMKOWIAK Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1982 PIANKI 530

3 GOLOMBEK Piotr niezrzeszony Grudziądz 1967 PIANKI 495

4 CHARZYŃSKI Marcin MKP Narie 10,5 Morąg 1963 PIANKI 370

5 KRZESZEWSKI Tomasz niezrzeszony Murowaniec 1973 PIANKI 310

........................

6 PIELOWSKI Krzysztof AZS UWM Olsztyn Olsztyn 1991 PIANKI 200

10 SIEKIERSKI Mateusz niezrzeszony Gołdap 1993 PIANKI 90

13 JUREWICZ Wojciech niezrzeszony Kętrzyn 1967 PIANKI 65

17 ANTONOWICZ Piotr Orka Masters Iława Iława 1977 PIANKI 50

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn